Şimdi Ara

Donma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar oyunda latency 90 civarında olmasına ragmen 1-2 saniyelik donma problemim var. Bilgisayarım oyunu rahatlıkla kaldırabilecek kapasitede.
    Sizce sebebi neler olabilir? şimdiden çok teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: zukubon

Arkadaşlar oyunda latency 90 civarında olmasına ragmen 1-2 saniyelik donma problemim var. Bilgisayarım oyunu rahatlıkla kaldırabilecek kapasitede.

Video ayarlarından Shadow Effect'i minimum'a indir hatta komple kapatabilirsinde bu şekilde bir dene hala bir kasma varsa ekran kartı driver'ını güncelle ve oyuna bir repair at
  • quote:

Orijinalden alıntı: zukubon

Arkadaşlar oyunda latency 90 civarında olmasına ragmen 1-2 saniyelik donma problemim var. Bilgisayarım oyunu rahatlıkla kaldırabilecek kapasitede.

Her oyun ilk 10 dakika içerisinde 1 kere 1-2 saniye donuyor daha da olmuyor.Bendede var yani çoğu kişide olduğu gibi.Video ayarlarıyla vs. alakalı değil gibi.
  • Bendede aynı problem vardı ısı olabilir dediler değil,anlık lag artışı dediler değil,oyunu sildim yükledim olmadı..En sonunda format attım şuan sorunsuz eskisi gibi
  • 2şeyden dolayı olabilir. 1 OC yaptıysan eski haline getir. 2 adobe bileşenleri çakışma yapıyor olabilir. Bunun çözümüde format. AIR i silseniz bile format atmadan olmuyor.
  • Repair yapıp olumlu sonuç alan var mı ? Aynı sorun bende de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IshidaUryuu -- 14 Ağustos 2011; 22:46:50 >
  • bnm oyunu ilk açtığımda ve çok minion ve player dolduğunda elrana donmaya başlıyordu termal macunu değiştirdim işlemcinin şimdi hiçbi sorun yok
  • Daha 4 hafta önce yeni işlemci fanı taktırdım.Termal macun da uzun süre giden bir şey ondan olacağını sanmıyorum.
  • Sesi kapamayı deneyebilirsin
  • Ben bir deniyim repair ile düzelirse yazarım.

Edit : Düzelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IshidaUryuu -- 15 Ağustos 2011; 0:38:57 >
  • PC ile alakası yok beyler serverdan kaynaklanıyor çünkü dün bizim takımdan benle birlikte 3 kişiye aynı anda oldu bu sorun. Hem de sizin dediğiniz gibi 1 kereliğine değil 4-5 kere oldu 2 kere sırf bu donma yüzünden öldüm.
  • Bu sorundan dolayı kaç kez öldüm ya. Beleş killeri de kaç kez kaçırdım.
  • Bendede Adobe AIR Debug Launcher diye bir hata veriyor önceden düzeltmiştim ama tekrar başladı ve aynı yolla düzelmiyor.Her bir oyun attıktan sonra veriyor bu hatayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHXS -- 15 Ağustos 2011; 1:57:15 >
  • Arkadaşlar birkaç gündür bendede donma olayı oluyor.Daha önceden yoktu böle bir sorun.Fps ye bakıyorum gayet normal gorunuyor fakat champ kafasına gore donma oldugu anda nereye tıkladıysam oraya dogru yöneliyor ve yaptıgım hiçbişey işlemiyor.Her maç mutlaka istisnasız her 3-4 dakikada bir olmaya başladı ve iyice canımı sıkıyor bu iş.Birçok kez bu yüzden öldüm.Hatta bende donma oldugunda champların üstündeki nick normalde renkli bir dikdörtgen içinde yazıyorya donma oldugunda o renkli kutu gidiyor nickler düz yazı şeklinde kalıyor.Dediğim gibi pc yavaşlaması veya Fpsden kaynaklı bir lag degil,arada giriyor 5 -10 sn arası hiçbişey yapamıyorum.Sizlerdede aynı problem oldugundan dolayı çözebilen varmı bu problemi ? Bu problemden dolayı iyice sogumaya başladım oyundan :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbkaraman

Arkadaşlar birkaç gündür bendede donma olayı oluyor.Daha önceden yoktu böle bir sorun.Fps ye bakıyorum gayet normal gorunuyor fakat champ kafasına gore donma oldugu anda nereye tıkladıysam oraya dogru yöneliyor ve yaptıgım hiçbişey işlemiyor.Her maç mutlaka istisnasız her 3-4 dakikada bir olmaya başladı ve iyice canımı sıkıyor bu iş.Birçok kez bu yüzden öldüm.Hatta bende donma oldugunda champların üstündeki nick normalde renkli bir dikdörtgen içinde yazıyorya donma oldugunda o renkli kutu gidiyor nickler düz yazı şeklinde kalıyor.Dediğim gibi pc yavaşlaması veya Fpsden kaynaklı bir lag degil,arada giriyor 5 -10 sn arası hiçbişey yapamıyorum.Sizlerdede aynı problem oldugundan dolayı çözebilen varmı bu problemi ? Bu problemden dolayı iyice sogumaya başladım oyundan :S

Bilgisayarının senin komutunu yollaması ama ulaşmaması nedeniyle şampiyonun önceki tıkladığın yere gitmesi durumu, kısaca Lagın mini mini hali Spike. Az ama öz tıkla derim ben, internet sağlayıcınla da konuşabilirsin.

• Aynen Akuma nin dedigi gibi Spike giriyor. Bazen banada olur. PC de download varsa kapatabilirsin yada ayni hatti kullandigin birileri varsa gidip onu dovmekle bu soruna cozum saglayabilirsin. yada isini biliyorsan Modem uzerinden o adamin hat kullanma miktarina limit koyar pasalar gibi kasmadan oynarsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.