Şimdi Ara

donup kalan ekran.....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    ne zaman bir film veya bir klip izlemeye kalksam mutlaka 3-4 dakika içinde tüm ekran donuyor ve reset atmak zorunda kalıyorum...
    video izlemediğim durumlarda hiçbir sorunum yok....sadece video izleyince böyle bir sorunla karşılaşıyorum....
    1 ay önce fln başladı bu sorun....ama son zamanlarda iyice arttı....hiç film izleyemez oldum nerdeyse.....

sistemim....
    Gigabyte GA-8IPE1000 anakart...
    p4 prescott 3.0ghz işlemci...
    2X256 ddr400 ram....
    128mb ati radeon 9600 ekran kartı...
    19'' samsung 997DF monitör....

bu arada xp'nin herhangibir sorun çıktığında yeniden başlat seçeneği inaktif durumda...uzun zaman önce kaldırmıştım....
    önerileriniz için şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guray1981 -- 25 Ekim 2006; 21:53:28 >

• Eğer videolarda oluyorsa playerla ya da codeclerle ilgili bir sorun olsa gerek. RAM'den kaynaklanacağını sanmam ama önce bir codec pack kurup playerı değiştirmeyi dene. Olmazsa ekran kartı ve RAM en son çare olur..
  • hangi oynatıçıyı kullanıyorsun eğer wmp kullanıyorsan başka bir oynatıçı yükle birde onu dene bakalım
  • vlc player, bsplayer, wmp hepsi de var....
    ama şimdiye kadar bsplayer ve wmp'yle bu sorunu yaşadım....
    vlc ile de olmuş olabilir ama tam hatırlamıyorum...çok dikkat etmemiştim...
    az önce arka planda çalışan ve toplamda 25-30mb kadar ram yiyen uygulamaları kaldırıp o şekilde film izleyim dedim....
    veee...filmi sonuna kadar izledim....hiç takılma yaşamadım....bsplayer'la...
    filmden sonra uygulamaları çalıştırıp bir klip izleyim dedim....yine takılma oldu.....
    acaba sorun video ile beraber bu uygulamaların ram'e çok yüklenmesi olabilir mi???
    şu anda bu söylediğim masaüstü uygulamalar açıkken toplamda 512 ram'in sadece 290-300 civarı kullanımda...sizce ne yapmalıyım??
    yeni cevaplar için ve öneriler için teşekkürler tekrar....
  • Hort
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.