Şimdi Ara

Dosya Silme Hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
1
Favori
37.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar lütfen biri bana yardım etsin. Belki çok basit birşeydir ama ben çözemedim E sürücümdeki dosyalarımı silemiyorum veya onlar üzerinde hiçbir değişiklik yapamıyorum. Silmek veya değiştirmek(isim) istediğimde
    Silinemiyor veya değiştirilemiyor: Erişim engellendi
    Diskin dolu ve yazmaya karşı korumalı olmadığından ve dosyanın şu anda kullanımda olmadığından emin olun şeklinde bir hata mesajı ile karşılaşıyorum. Ne yaptıysam olmadı sizin bir fikriniz var mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

• başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın (buradaki x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırın
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın (buradaki x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırın

Teşekkür ederim. Malesef denedim ama gene olmadı bu sorundan kurtuluş yok galiba
  • sistemdeki bir program o klasörleri kullanıyor gözüktüğü için genelde silemezsin.sistemi baştan başlat ve hiç bişi yapmadan direkt o dosyaları sil.yok gene silmiyorsa o zaman başlangıçta çalışan bir program o dosyaları kullanıyordur.Onu bulup başlangıç menüsünden çıkart.Bilgisayarım/çalıştır/msconfig yaz ve enter la.açılan pencerede başlangıçta çalışan programlar bulunur.o dosyaları kullanan programı bul ve kapa tekrar başlat ve sil.Ama buna gerek kalmadan bir yeniden başlat ilede çözebilirsin.yukarda ikinci dediğimi ancak birinci dediğim çalışmazsa yap.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nihat35nihat

Silinmeyen dosyalar için RESİMLİ ANLATIM konusunu inceleyin.

Eyvallah kardeşim dediğin gibi yapınca oldu. Demek ki herşeyin bir çaresi varmış paylaşımın için çok sağol ayrıca teşekkür ettim...

• quote:

Orjinalden alıntı: mabanaxar

sistemdeki bir program o klasörleri kullanıyor gözüktüğü için genelde silemezsin.sistemi baştan başlat ve hiç bişi yapmadan direkt o dosyaları sil.yok gene silmiyorsa o zaman başlangıçta çalışan bir program o dosyaları kullanıyordur.Onu bulup başlangıç menüsünden çıkart.Bilgisayarım/çalıştır/msconfig yaz ve enter la.açılan pencerede başlangıçta çalışan programlar bulunur.o dosyaları kullanan programı bul ve kapa tekrar başlat ve sil.Ama buna gerek kalmadan bir yeniden başlat ilede çözebilirsin.yukarda ikinci dediğimi ancak birinci dediğim çalışmazsa yap.

Yardımın için çok sağol arkadaşım nihatın formülüyle sorunumu çözünce senin önerini henüz denemedim ama söylediğinde haklı olduğunu düşünüyorum. Pc backup diye bir programım var ondan şüpheleniyordum zaten.

• Arkadaşlar bende yer açmak için PB(PointBlank)'ı silmeye çalışıyordum her zamanki gibi önce program ekle kaldırdan silmeye çalıştım silinirken artık ne olduysa biraz doldu hemen kapandı.. daha sonra program files'de bulunan dosyasını silmeye çalıştıgımda hata alıyordum! saatlerde araştırdım tam unlocker indirecektimki "dosya başarıyla silindi" mesajı gelince sevindim :D neyse zaten konu bitmiş paylaşmak istedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın (buradaki x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırın

Aynı sorun bende de var.Tam anlayamadım biraz daha basit açıklayabilir misiniz?
    Edit:Benim dosyam hdd üzerinde değil.C:'de kayıtlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kemal K. -- 11 Şubat 2013; 20:36:00 >
  • whats up adamım lafım sana!!! arkadaş şimdi fast copy diye bir program var . onu kullan . ilk olarak yukarıda izin butonu var ona bas .sonra tümünü sil de ve sonra dosyanın adresini belirt . sil hemen bitirsin :D hiç sorun çıkarmaz (resimsiz anlatıyorum kusura bakma)

iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: What's Up Man

quote:

Bunu dahili hddniz için de yapabilirsiniz. Siz ilgili yere şu parametreyi gireceksiniz: chkdsk/r c:
    win7 kullanıyorsanız direk arama kımına smd yaın ve çıkana tıklayın..
  • quote:

quote:

quote:

Bunu dahili hddniz için de yapabilirsiniz. Siz ilgili yere şu parametreyi gireceksiniz: chkdsk/r c:

tavsiyemce o uzun sürebilir . dediğim program kurulum istemez.

• quote:

quote:

küçük ama etkilidir

• quote:

quote:

quote:

Dosya Silme Hatası

Dosya Silme Hatası

Dosya Silme Hatası

Sorunu çözemedim.Umarım resimler yardımcı olur nasıl çözeceğimi anlatmanızda.Unlocker tarzı programlar işe yaramıyor.Şimdiden teşekkür ederim.

• Çıkan soruya evet diyiniz ve bilgisayarı yeniden başlatınız. O zaman işlemi tamamlayacaktır..
  • Denilenleri yaptım olmadı,benim silmeye çalıştığım dosya oyun içi tema dosyası yani başka disktede kayıtlı ondan mı silinmiyor??????????
  • mabanaxar kullanıcısına yanıt
    Ya ben bi hata ettim program indirdim fakat silme kararı aldım ve şuan hala klasör halinde bu arada rar dosyası olarak yüklemişti şidmi silmek istediğimde bu program kullanılıyor dedi youtubede bulunan herşeyi denedim fakat fayda yok sizin dediğinizide denedim fakat çalışan uygulama veya dosyalar arasında benim dosyam yok ve hala aynı hatayı veriyor şaka gibi lütfen yardım edin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.