Şimdi Ara

Dota 2 Başladım Bazı Sorularım Var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yıllar önce Dota oynuyordum zaten ama unutmuşum neredeyse herşeyi. 4 yıldan fazla LoL oynamanın etkisi de var tabi. Şuan elimden geldiğince pub oyunlarda her şampiyonla oynayıp hem şampiyonları hem itemları öğrenmeye çalışıyorum. Yalnız takıldığım bazı noktalar var yardımcı olursanız sevinirim.

- Kullandığınız ayarları güzel bir cfg varsa paylaşabilir misiniz? Rahat deny yapmak için, rune kontrolü ve courier kontrolü vs için. Varsa daha stabil bir fps ve ping için de.
    - Dota 2 de meta nasıl? Ne tür şampiyonlar nereye gider?
    - Build, guide, counter, farm vs için yardımcı olacak siteler, twitch yayınları var mı kaliteli?
    - Jungle ve support nasıl oynanıyor? Özellikle jungle oynanmak istenirse nasıl bir başlangıç yapılmalı? Support nerelere ward atmalı?
    - Avrupa batı sunucusunda kaç ping alıyorsunuz? Doğu sunucusunda genelde Türkler, Ruslar ve Polaklar denk geldiği için onlarla oynamayı sevmiyorum.
    - Zaman zaman creep veya herolardan kaçarken duraksıyor geri dönmeye çalışıyor. Bu neyden kaynaklı ve nasıl kurtulurum?

Şimdiden herkese teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Klasik olacak belki ama forum ve internette aratırsan bir çoğunun cevabını bulabilirsin. Başkası yazmadan ben yazıyım dedim.

Heronun yürümeyi kesip duraksaması çok büyük ihtimalle oto atak yüzünden olabilir. Ayalardan kapatabilirsin.

Kendi adıma cfg kullanmıyorum gerekliliğini de pek hissetmedim.

Youtube de Purge isimli oyuncu var Dota 2 Purge yazarsan onun pub oyunlarını bulup izleyebilirsin. Bütün herolarla videosu var diye biliyorum ordan çoğu şeyi öğrenebilirsin.

Doğu Avrupa da 90 civarı ping var benim, batıda 100ü geçebiliyor. Sanırım benim internet hızım yetersiz.

Ayrıca youtube de dotacinema, navi, noobfromeu(ismi böyleydi heralde tam hatırlamıyorum) bunlarda dota ile alakalı aklına ne geliyorsa bulabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaGNeRL0vE -- 24 Kasım 2014; 14:53:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaGNeRL0vE

Klasik olacak belki ama forum ve internette aratırsan bir çoğunun cevabını bulabilirsin. Başkası yazmadan ben yazıyım dedim.

Heronun yürümeyi kesip duraksaması çok büyük ihtimalle oto atak yüzünden olabilir. Ayalardan kapatabilirsin.

Kendi adıma cfg kullanmıyorum gerekliliğini de pek hissetmedim.

Youtube de Purge isimli oyuncu var Dota 2 Purge yazarsan onun pub oyunlarını bulup izleyebilirsin. Bütün herolarla videosu var diye biliyorum ordan çoğu şeyi öğrenebilirsin.

Doğu Avrupa da 90 civarı ping var benim, batıda 100ü geçebiliyor. Sanırım benim internet hızım yetersiz.

Ayrıca youtube de dotacinema, navi, noobfromeu(ismi böyleydi heralde tam hatırlamıyorum) bunlarda dota ile alakalı aklına ne geliyorsa bulabilirsin.

Teşekkür ederim. Türkçe kaynakların birçoğu eski kaynaklardı o yüzden konu açtım :)

• Rica ederim. Geçenlerde bir bölümde bilgi edinmek için konu açmıştım gelen cevaplar bilgi vermekten daha çok niye araştırmadın niye şuraya bakmadın tarzındaydı başkaları söylemeden ben söyleyim dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaGNeRL0vE

Rica ederim. Geçenlerde bir bölümde bilgi edinmek için konu açmıştım gelen cevaplar bilgi vermekten daha çok niye araştırmadın niye şuraya bakmadın tarzındaydı başkaları söylemeden ben söyleyim dedim.

Forumların amacı bu zaten öyle diyenleri önemsemem olur biter :)

• 1. Şampiyon değil Hero
    2. Riki için: Dust,Sentry veya Gem
    3. Sadece Ruslar troll değil
    4. Kill oyunu değil
    5. Lol daha güzel
  • öncelikle şunu kavraman lazım, şunu yap bunu yap tavsiyelerle oynanacak oyun değil, ezbere oynanacak bi mantıktığı yok. her oyun aynı item buildi aynı taktikler kesinlikle yemez oyunun stratejisi oyun içerisinde değişiyor sürekli, oyunun o anki durumuna göre item kasılır taktik yapılır. 1-2 ay oynadım her şeyini biliyorum tmm pro oldum değil, yavaş yavaş öğrenilen bir oyun, çok zaman harcayıp çok oynamakla iyi bir dota2 oyuncusu olunur. buildmiş, guideymiş, yemez. twich de yada youtubede çok iyi oyuncuların çok iyi hareketlerini izlemende fayda etmez (messiyi izleyerek messi olunmaz) tek yol pratik.
    tek tavsiyem oyunu öğrenene kadar support oyna olur, ben supporttım abi der kenara çekilirsin çok fazla küfür yemezsin :D
    bide lol oynadığını çok belli etme soran olursa oynamadım falan de hatta dalga geç lol ne ya çocukmuyum falan de.
  • gorkemsezgin G kullanıcısına yanıt
    1- Console a yazabileceğin komutlar var hocam onlari araştır rune kontrolü için runelerin olduğu yere direk kamerayi getirebileceğin komutlar deny için sağ click ile deny yapabileceğin komutlar var.

2- Değişken lol'de 2+1+2 oynaniyor diye biliyorum ama dota da 1+1+3 - trilane / 2+1+2 double lane / 0+1+3+1(jungle) / 1+1+1+2(roam) / 3+1+1 agresif trilane gibi varyasyonlar var genelde 1+1+3 oynanıyor
    1(offlane herosu farm bazlı değil exp alması önemli skilleri etkili olan herolar genellikle escape skilleri var tide/void/wr/mirana/puck/qop vs.)
    1(mid herosu genellikle farm ve exp bazlı herolar, early mid gamede oyuna ağırlığını koyabilecekler, snowball heroları vs. invoker,storm,ember,magnus,od,viper,naga,lycan,puck razor, vs. vs.)
    3(trilane 2 support 1 hard carry buradaki varyasyonlar çok fazla ama genellikle hard carry farm bazlı herodur farm almadan pek işe yaramza istisnalar hep var tabi.
    Am/tb/luna/gyro/void/pa/alch vs. vs.)

3-Turnuva maçlarını izlersen yeterli warding build konusunda vs. yardımcı olur

4-Jungle olayı açıkcası sıkıntılı jungle için sabit herolar var 5-10 heronun haricinde jungle efektif değil

6-Autoattackdan kaynaklıdır o kaparsan problem olmaz ama açıkken de problem yaşamıyorum ben

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.