Şimdi Ara

dpreviev review canon s5 ıs (inceleme)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • En prestijli fotoğraf makinesi inceleme sitesi canon s5 ıs içinincelemesini tamamladı..sonuç beklendiği gibi değil:( ama sony h9 kadar da değil
    http://www.dpreview.com/reviews/CanonS5is/ -inceleme
    http://www.dpreview.com/reviews/CanonS5is/page20.asp -sonuç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erulmo -- 27 Temmuz 2007; 16:35:37 >

• Sadece recomended yani taksiye edilir- almış..diğer s sersi gibi highly recomended değil..optik puanı çok düşük buldum ben.s5'den beklemiyordum..tamamen pazarlama stratejisiyle adını s5 koymuşlar birazda göz boyamışlar.. al sana s5 olmuş:)
  • S5 TE S3 ile aynı optik kullanılmış bu yüzden düşük bulmadım.Asıl S3 ten daha yüksek puan alsaydı ozaman şaşardım.
    Benim asıl düsük bulduğum 'İmage Quality' oldu.S3 e 8, S5 e 7.5 vermişler.Üstelik bunu yaparken S3 ile yaptıkları tüm kıyaslamalarda S5S e artı koyup sonuçta daha düşük puan vermek düşündürücü doğrusu.
    S5 in S3 ten herhangi bir eksisi olmadıgı ve Digic III işlemci dısında elle tutulur pek bir artısı olmadığı zaten biliniyodu.Buna reğmen nasıl oluyoda puanlamalar farklı oluyor?
    Sanırım bunun birazda incelemenin yapıldığı dönemdeki piyasadaki mevcut rakipleriyle kıyaslanması da etkili oluyor.S3 ün üretildği tarihte S3 denginde bir makinaya rastlamak o kadar kolay deildi ve buyüzden de BUGÜN s5 e oranla daha yüksek bir inceleme notu var.Ama bugün S5 kalitesine ve özelliklerine sahip modeller cogaldığından inceleme puanlarında da biraz düşüş var.
    Aslında S5 inde hakkı budur zaten.Mükemmel denilecek bir model deil ama bir öncekinide aratacak bir model de deil!
    (...ki bugün bu piyasada kendinden bir öncekini aratacak modeller bulunmakta.)

• @dnn çok haklısın..
    digic II dışında 2mp fark tek gözle görünür fark..lcd ekranı büyümüş beni ve birçok kullanıyı etkilemez:)
    puanlamada kriter mevcut piyasa koşullarıdır..fz18'i ve fuji s8000fd'i beklemek lazım bence..incelmedeki puanına göre ben dslr-like marka ve modelimi seçeceğim, ki bu canon s5 bile olabilir:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erulmo -- 27 Temmuz 2007; 18:31:20 >
  • phil askey h9,6500fd,sp550 incelemelerindeki delikanlılığını gösterememiş nedense
    konu canon olunca amcam daha derli toplu(!) inceleme yapıyor.
    lafı geveleyip durmuş. ''bu makine s3 ten bile iyi değil,canon aynı çorbayı ısıtıp millete yedirecek'' diyemiyor. çelişkilerle dolu ve asla tarafsız sayamayacağım bir inceleme.
    h9 h2 den iyi değil diye eleştirilmişti,iso konusunda başarısız filan denmişti. iyi de be adam s5 daha mı iyi s3 ten. kendin yazmışsın zaten is0100 de noise başlıyor diye.
  • quote:

Orjinalden alıntı: buffalo

phil askey h9,6500fd,sp550 incelemelerindeki delikanlılığını gösterememiş nedense
    konu canon olunca amcam daha derli toplu(!) inceleme yapıyor.
    lafı geveleyip durmuş. ''bu makine s3 ten bile iyi değil,canon aynı çorbayı ısıtıp millete yedirecek'' diyemiyor. çelişkilerle dolu ve asla tarafsız sayamayacağım bir inceleme.
    h9 h2 den iyi değil diye eleştirilmişti,iso konusunda başarısız filan denmişti. iyi de be adam s5 daha mı iyi s3 ten. kendin yazmışsın zaten is0100 de noise başlıyor diye.

"Buffalo" yaptigin yorumun bir noktasi disinda tamamina katiliyorum.
    Tamam S5 kendinen beklenenlerin belkide cok azina cevap verebilen bir model oldu ama S3 ten de daha kotu bir model de deildir.
    Boyle bir seyi soyliyebilmek icin once S3 te olupta S5 te olmayan yada eksik kalan birseyleri gosterebilmesi gerekiyor insanin.
    S3 te ne ozellikler varsa S5 tede ya aynisi var yada biraz daha iyilestirilmis halleri var ama eksi si yoktur.
    Tabi bu artilarda beklenen artilar olmadigi icin S5 nedense bugun genellikle olumsuz elestirilere magruz kalmistir.(...ki bazi noktalarda bu olumsu elestirilere de hak vermiyor deilim.)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.