Şimdi Ara

Düğün fotoğrafçılığı için web sitesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar düğün fotoğrafçılığı yapmak istiyorum ve bir web sitesi açmak istiyorum .com şeklinde olmasını istiyorum web sitesi hakkında hiçbir bilgim yok nasıl açarım veya en iyi şekilde kimler açabilir.

• merhaba dadrocker.Bütçem var dersen güzel yeni nesil bir site hazırlayabilirim sana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eksitasarim

merhaba dadrocker.Bütçem var dersen güzel yeni nesil bir site hazırlayabilirim sana.

Bütçe olarak ortalama ne gerek.
  • pm gönderilecek İNŞAALLAH.

bilgilendirme amaçlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dadrocker

Arkadaşlar düğün fotoğrafçılığı yapmak istiyorum ve bir web sitesi açmak istiyorum .com şeklinde olmasını istiyorum web sitesi hakkında hiçbir bilgim yok nasıl açarım veya en iyi şekilde kimler açabilir.

Eğer müşterilerim var zaten, internetten çokta gelmesine gerek yok derseniz Flash Xml tabanlı bir site yaptırın. Biraz tuzludur ama görsel olarak sitenize giren sizi tam profesyonel, işini ciddi yapan bir kurum gibi görür. Bu arada Flash Xml olunca arama motorlarında fazla çıkmaz. Ama dersenizki yok bana internettende müşteri gelsin, insanlar düğün fotoğrafçısı filan diye yazınca benim sitemde çıksın googleda filan, ozaman wordpress tabanlı bir site yaptırın. Güzelde bir temayla profesyonel bir siteniz olur.
  • quote:

Arkadaşlar düğün fotoğrafçılığı yapmak istiyorum ve bir web sitesi açmak istiyorum .com şeklinde olmasını istiyorum web sitesi hakkında hiçbir bilgim yok nasıl açarım veya en iyi şekilde kimler açabilir.

Pm atıldı cevap bekleniyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: AndroTurk

quote:

Eğer müşterilerim var zaten, internetten çokta gelmesine gerek yok derseniz Flash Xml tabanlı bir site yaptırın. Biraz tuzludur ama görsel olarak sitenize giren sizi tam profesyonel, işini ciddi yapan bir kurum gibi görür. Bu arada Flash Xml olunca arama motorlarında fazla çıkmaz. Ama dersenizki yok bana internettende müşteri gelsin, insanlar düğün fotoğrafçısı filan diye yazınca benim sitemde çıksın googleda filan, ozaman wordpress tabanlı bir site yaptırın. Güzelde bir temayla profesyonel bir siteniz olur.

Flash sitemi? :))))))))

Flash site kaldımı piyasada? Fotoğrafçı olan birine flash site önermek kadar yanlış birşey yoktur. Bilmeden insanları yanlış yönlendirmeyelim.

Flash siteye yüksek çözünürlüklü min 2mb lık 20 tane jpeg resim dosyası yukle bakalım 40mb eder. O site nasıl açılır? Açılırda fotoğrafları gezerken müşteri yükleniyor yazısı görmekten artık uykusu gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: simkalp

quote:

Orijinalden alıntı: AndroTurk

quote:

Flash sitemi? :))))))))

Flash site kaldımı piyasada? Fotoğrafçı olan birine flash site önermek kadar yanlış birşey yoktur. Bilmeden insanları yanlış yönlendirmeyelim.

Flash siteye yüksek çözünürlüklü min 2mb lık 20 tane jpeg resim dosyası yukle bakalım 40mb eder. O site nasıl açılır? Açılırda fotoğrafları gezerken müşteri yükleniyor yazısı görmekten artık uykusu gelir.

Sizde haklısınız. Millet bedava sistemlere tema uydurup fahiş fiyatlara satınca Flash siteye rağbet edilmiyor :) Yalnız merak ediyorum. Flash siteye yüksek çözünürlüklü min 2 mb'lık 20 tane jpeg resim dosyası yüklüyorsunuzda, 40 mblık bu resimleri açarken bekleyip duruyorsunuzda, sizin html siteyede aynı adette ve boyutta resim yüklemiyormusunuz? Onu bekleyip durmuyormusunuz? Atıyorsunuz bari biraz mantıklı atın. Flashtan anlamadığınızı belli etmeyin bari. O yüksek çözünürlüklü resmi gayet güzel birşekilde boyutunu küçültürsünüz. Birde flashta build eder sıkıştırırsınız bakın kaç mb mı kb mı kalıyor 1 resim. Artı benim yazdığım Flash Xml, Yani sizin anlayacağınız dilde anlatayım, birnevi sizin html'nize efekt giydirilmiş şekilde site tasarımı. Zaten mesajıda incelerseniz arkadaşa ben size site yaparım demiyorum, internette sadece adresim olsun diye, müşteri çekmeme gerek yok derseniz flash xml yaptırın ama yok internettende müşteri gelsin derseniz wordpress tabanlı yaptırın yazmışım. Not: bu sitenin kurallarını okumadım ama millete özel mesajla ucuza site yaparız referansımızda budur diye mesaj göndermeyin. En azından ben rahatsız oluyorum.

• Asıl sizin webden anlamadığınız belli. Tema giydirmek htmlde 3 günümü flashda 1 günümü alıyor. Bende salağımya zor olanı seçiyorum. İsterseniz flash site editleyeyim.
    Aldığım 200 tlde fahiş fiyatsa ben birşey demiyorum size. Siz asıl flash site tasarımı yaptırın bakalım kaç tl isteyecekler :) Pardon kaçbin tl.

Bir flash siteye girerken komple site yuklenir. swf dosyası yuklenmeden gezemessin. + Fotoğraflarda ayrı ayrı yuklenir. Sizin övdüğünüz flash site açılana kadar ben siteye girip çıkmış olurum.
    Ama html de sadece gezdiğiniz sayfalar yuklendiği için daha hızlıdır. Bunu ben demiyorum dünya diyor. Siz kabul etmesenizde gerçek budur.

Sadece flash bildiğiniz belli oluyor. Bugun html5 css ve java ile flashdan farksız siteler yapılabilmektedir. Buda bir gerçektir ki artık flash tasarım yaptıran kimse kalmadı.
    Bana türkiyede 5 buyuk firma göster bunların sitesi flash de bende sana hak vereyim.

Başlı başına arama motorlarının bile dışladığı flash siteleri övmek kadar saçma birşey yok. "internette sadece adresim olsun diye, müşteri çekmeme gerek yok derseniz" müşteri/ziyaretçi çekmeyi istemeyen biri olabilirmi?

Gidin bence biraz html5 araştırın neler yapabildiğini görün.

Size gönderilen mesja yanlışlıkla gitmiştir. Bunu burda söyleyemekte sizin haklı oldugunuzu göstermez.

• quote:

Orijinalden alıntı: simkalp

Asıl sizin webden anlamadığınız belli. Tema giydirmek htmlde 3 günümü flashda 1 günümü alıyor. Bende salağımya zor olanı seçiyorum. İsterseniz flash site editleyeyim.
    Aldığım 200 tlde fahiş fiyatsa ben birşey demiyorum size. Siz asıl flash site tasarımı yaptırın bakalım kaç tl isteyecekler :) Pardon kaçbin tl.

Bir flash siteye girerken komple site yuklenir. swf dosyası yuklenmeden gezemessin. + Fotoğraflarda ayrı ayrı yuklenir. Sizin övdüğünüz flash site açılana kadar ben siteye girip çıkmış olurum.
    Ama html de sadece gezdiğiniz sayfalar yuklendiği için daha hızlıdır. Bunu ben demiyorum dünya diyor. Siz kabul etmesenizde gerçek budur.

Sadece flash bildiğiniz belli oluyor. Bugun html5 css ve java ile flashdan farksız siteler yapılabilmektedir. Buda bir gerçektir ki artık flash tasarım yaptıran kimse kalmadı.
    Bana türkiyede 5 buyuk firma göster bunların sitesi flash de bende sana hak vereyim.

Başlı başına arama motorlarının bile dışladığı flash siteleri övmek kadar saçma birşey yok. "internette sadece adresim olsun diye, müşteri çekmeme gerek yok derseniz" müşteri/ziyaretçi çekmeyi istemeyen biri olabilirmi?

Gidin bence biraz html5 araştırın neler yapabildiğini görün.

Size gönderilen mesja yanlışlıkla gitmiştir. Bunu burda söyleyemekte sizin haklı oldugunuzu göstermez.

Yahu beyefendi neyin davasını görüyorsunuz. Html'de tema giydirmek diye bir terim yoktur. Html zaten Temanında siteninde kendisidir. Flash'ta ise tema giydirmek diye bir olay hiç yoktur. Bugün bir Flash'ı yapabilmek için programlara, actionscript bilmenize ihtiyaç vardır. Yine Php Asp site için kod bilgilerine ihtiyacınız vardır. Hmtl site için bilgisayarınızdaki not defteri bile (kod biliyorsanız) yeterli gelir, Bilmiyorsanızda sürükle bırak yöntemiyle html site tasarımı yapılabilen onlarca tasarım programı mevcuttur. Wordpress'e free tema koyup ben tasarladım (sizi kastetmiyorum) diyip 200 - 500 lira arası fiyat biçmek, nasılsa kimse web tasarımdan anlamaz demek kötü bir davranıştır. Flash başlı başına bir emektir. 1 Saate html site yapmışlığım vardır. 1 Haftada Flash site yapmışlığımda vardır. Flash site pahalıdır çünkü görsel olarak, efektlerde verildiğinde muhteşem görünür. Başlı başına büyük emek sarfedilir. Bu yüzden kurumsal firmalar ağırlıklı olarak Flash site yaptırırlar. Flashın hantallığını ve ağırlığını atabilmek için (Fotoğrafçılık, Mankenlik siteleri gibi resimlerin gösterilmesine dayalı) Xml ile Flash yazılır. Dolayısıyla Flash sayfalara bölünür. Her bir flash sayfası 10 ila 300 Kb arasında değişen boyutlardadır. Yani siteye girince 2 saat yükleniyor yazısı görmezsiniz. Sadece açtığınız sayfa yüklenir. Flash XML'den bahsediyorum dikkatinizi çekerim! Ben bugün bu forumdaki bilgisayarı zar zor kullanan birine 2 saatte html site tasarlamayı öğretirim, Bunun 1 buçuk saati ise siteye koyulacak resim ve yazıları bulmak düşünmekle geçer, sadece tasarımı öğretmek için yarım saat yeterde artar bile.

Flash site yaptıran kişi sayısı azdır doğrudur. Genelde kurumsal firmalar yaptırır. Türkiye'de HTML site yapan 100.000 kişi varsa, Flash site yapmasını bilen insan sayısı 100 kişidir. Hala ısrarla Flash XML diyorum XML. Html yüklenirken daha kısa sürer çünkü %99 effectler koyulmaz. Zaten arama motoru dostu olduğunuda yazmadım ilk mesajda. Hem ben Wordpress tabanlı sitede önerdim. Çünkü İçerik yönetim sistemlerinde sitenize sayfa resim vs eklemek için siteyi yapan şahsa ihtiyacınız olmaz. Siz diyorsunuzki html yapın. Html siteye extra sayfalar veya resimleri tasarımdan anlamayan biri nasıl ekler? eklemek için webmastere ihtiyaç duyar. Madem flash kötü birşey, eski, moda, neden bana attığınız referans sitenizde flash müzik player kullandınız? Madem flash eski model ve gereksiz neden internetteki reklamların %60 ı flash ile yapılıyor? Madem flash gereksiz neden bilgisayar aldığınızda Flash player kuruyorsunuz? Flash kötüyse neden aldığınız akıllı telefon veya tablette Flash destekleyip desteklemediğine bakıyorsunuz? Madem flash kötü neden internetteki sinema ve video sitelerinin %99 u Flash oynatıcıyla yapılıyor? Madem flash kötü ozaman bilgisayarınızdan Flash Playeri kaldırın, ihtiyacınız olmaz değilmi? Html Anklara ise Flash İstanbuldur. Her webmaster ilk önce html bilir ve yeterli görüyorsa orda kalır. Ama dahada gelişime açıksa Flashta öğrenir, Php, Asp de öğrenir. Ben html biliyorum ama siz flash veya flash xml bilmiyorsunuz çünkü editlemekten bahsediyorsunuz. Bilmediğiniz içinde bu sizi kötü bir webmaster yapmaz. Aksine tek birşey üzerinde çalışmak ve ona bağlı kalmakta güzel birşeydir. Ama siz ısrarla diyorsunuzki HTML'den iyisi yoktur. Flasha gelinceye kadar ASP PHP vardır. HTML en kolay tasarım yöntemidir. Ve HTML siteyi düzenleyebilmek için (Flashtada bu aynıdır) tasarımı yapan şahsa ihtiyaç vardır. İçerik yönetim sistemlerinde ise webmastere ihtiyaç duymazsınız. HTML dediğiniz tasarım dünyanın ilk çıkan web tasarım şeklidir, Flash ise HTML'den yıllar sonra çıkmış ve daha yeni bir uygulamadır. Arama motoru dostu olmamasından dolayı (ki artık XML ile seo çalışmasıda muhteşem oluyor) ve pahalı olmasından dolayı tercih edilmez. Ayrıca yapan insan sayısıda çok çok azdır html'ye göre. Ben 34 yaşındayım. Sizin bildiğiniz kadar benim unutmuşluğum var. Ve ayrıca BEN SİTE TASARIMI YAP-MI-YO-RUM! Dolayısıyla bana veya başka birine birşey ispat etmenize gerek yok. Her tasarımcının yaptığı kendine göre en iyisidir. Buda son sözümdür.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.