Şimdi Ara

Dut dalı ile su kaynağı bulmak.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
8
Favori
93.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • uçları V şeklinde 40 50cm boyunda bakır tüplere gaz doldurup bu V leri uç oca takıyorsunuz(hareket edecek şekilde).cubukları tam orta yerlerinden dengede tutuyorsunuz
    altını yaklaştırınca cubukları mıknatız gibi itiyor.cok eski olmayan bir altın arama yöntemidir.gazın ne oldugunu hatırlamıyorum ama cubuklardan 2 çift vardı bizde.altın yüzük felan 2mt den felan etkiliyor cubukları

demir-mıknatıs
    kan-su-dut agacı
    altın-x gazı

• Gül çubuğu kökleriyle altın bulmak

Bunu bizzat denedik. Bir gurup insanı binadan çıkardıktan sonra altını sakladık. Gül çubukları ile iki adam buldu. İnanmadım. Başkaları sakladı. İkinci adam ben oldum ve denedik. Altına yaklaşınca, gül çubukları oraya yöneliyor.

Bu olay kulaktan dolma değildir!

Dut dalı, iki bakır telle su aramalarını da izledim ve denedim. Suyun bulunduğu yere gelince teller dönüyor. Su yüzeye yakınsa çıkarıyorlar, değilse çıkaramuyorlar.

Bakır tel iletkendir. Ağaçların iletkenlik derecelerine göre ve insanlardaki elektirik yüküne göre olabilir. Dut, meşe, karaağaç gibi ağaçlarserttir, cilalanmaya (verniklenmeye) daha elverişli olduğu fi tarihinden beri bilinmektedir.

Topraktaki elementler üstündeki bitkilerin aynasıdır. İkisinden birini bilirsen ikisini de tanırsın! Bir toprak parçasında endemik bitkilerin çokluğu, o toprakların element (maden) olarak zenginliğini göstermektedir.

Bunun için bilim adamı olmaya gerek yoktur!

• bizim evde çamaşır makinesinin kablosunun yanındaki duvarın içinden su borusu geçiyor.suyu çok açtığımda kablo duvara yaklaşıyor.akan suyun manyetik alanda bir etkisi olabilir.su manyetik alanda kutuplanıyor yani.

bu bakır tel hikayesindede tel iletken,bizde yüklü cisim oluyoruz galiba.ben mezun olmayan bir fizikçi olarak böyle diyorum.
  • Bazı eski Türk filmlerinde de bu yolla su arama sahneleri var.
    Ama bu iş bana pek de mantıklı gelmiyor açıkçası..
  • quote:

Orjinalden alıntı: El-Cezeri

quote:

Orjinalden alıntı: kaotika

Arkadaşlar bir yerde hata var ama hata nerede çözemedim. Ne fizikte, ne biyolojide böyle bilimsel bir yöntem yok. Böyle bir yöntem bilimsel değil. Bunun deneysel kanıtları yok. Mekanizmazının bilimsel açıklaması da yok. Olsa olsa olay psikolojik olabilir, ne de olsa dalı havaya kaldıran insanın kol kasları.

Ama oluyor işte

Büyük ihtimal buda bilimin bulmak üzere olduğu veya bulacağı birşey...

Beklemekten başka çare yok.

İnsan kanı ile ağaç dalları suya yaklaştığımızda tepkimeye girerek ağacın ucunun kalkmasınamı neden oluyor yoksa gerçi hiç anlamam ama :) tez tezdir şimdi bunu araştıramam ki burada hiç ağaç dalı yok :)

• İlginç.
  • Cevapları okumadım ama magnetizma ile alakası olabileceğini düşünüyorum.
    Kandaki demir, sudaki parçacıklar ve dut dalının içerisinde bulunan yüklerle alakalı olabilir.
    Göç eden kuşların yollarını bulmakta kullandıkları mantık ile aynı diye düşünüyorum.
  • Evt akla en yatkın gelen cevap manyetizma..
  • quote:

Orjinalden alıntı: G®©N

bunu bahçemizde su ararken biz de denedik ve herkes de olmadı ama bende oldu. benim kanım da 0 rh+... yalnız bizimkinde teknik sanırım biraz farklıydı elinde serbest bi şekilde tutuyosun dalı ve belli bi yerden geçerken dönüyo. bana inanmamışlardı sen döndürüyosun diye! yalnız oradan gerçekten su çıkıp çıkmadığını tam hatırlayamadım

• eski devirlerde suyu nasıl buluyorlardı öyleyse ???
    bu deneyi çeşmeye yaklaşarak ta yapabilirmiyiz?
    quote:

Orjinalden alıntı: LORDFURKAN

izleyen varsa bilmiyorum ama discovry de mythbusters ve breniak da test edildi sonuç YALAN
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fetih

eski devirlerde suyu nasıl buluyorlardı öyleyse ???
    bu deneyi çeşmeye yaklaşarak ta yapabilirmiyiz?
    quote:

Orjinalden alıntı: LORDFURKAN

izleyen varsa bilmiyorum ama discovry de mythbusters ve breniak da test edildi sonuç YALAN

Evet eski devirlerde rastgele bulmuyorlardı herhalde yerin altındaki kuyuyu...
  • bizim bir arkadasimiz var, adi gencer seri, almanya,da kendisi, bahcemize kuyu acmak istedik ve bize suyun yerini bulmasini rica ettik, ormanda y seklinde findik dali kesti , bahcede kollarini yana cevirip avuc icleri havaya bakcak sekilde dalin iki ucundan tuttu, bahcede suyu aramaya basladi ve 2 dakika sonra ilk damari buldu, ardindan ikinci damarida bulup iki damarin kesistigi yeride buldu, 5 metre asagida dere akiyor dedi, eger buraya kuyuyu acarsaniz ne kadar su cekerseniz cekin bitmez dedi, ve bizde malzemeleri alip kuyuyu actik, dedigi gibi 5 metrede su cikti, 6 ay camurlu su geldi ve ardindan berrek su geldi, 6 tane hali yikamamiza ve devamli pompa ile su cekmemize ragmen simdiye kadar su hic bitmedi, gencer in dedigine göre, su her yerde yoktur, ama heryere kuyu acilir, su oraya birikir bir zaman sonrada biter, fakat damari bulursaniz su hic bitmez..
  • kimisi yalan diyor kimisi yaşadıklarını anlatıyor kime inanalım şimdi :)
  • Yıl 1600 diyelim deneme yanılma yoluyla bulamazsınki su kuyusunu her açtığın yerdede su olmaz dağınık toplu yerleşme diye bir olay var sonuçta demekki bunun yüzyıllar öncesinde bile bir yöntemi vardı
  • bu çok eskiden var olan bi şey hatta çizgifilmlerde epirisi çok bulunur bunun
  • Başlık acilali baya olmuş ama bu dut dalı ile su bulma gercekten doğru. Tasla ya da metalle de bulunabiliyor. Babam öyle kaç tane bağ bahçede buldu. Kanı a rh pozitif. Annem de aynı sekilde bulabiliyor. Ayrıca dal her zaman yukarı kalkmaz. Kiminde aşağıya iniyor suyu bulunca. Aynı sekilde anneannem de bulabiliyor. Babamin bi arkadaşı yüzüğünü ipe bağlayıp döndürerek kaç metreden çıkacağını hesapliyor ve adamın dediği metreden çıkıyor su. Adam 88 metre dedi 88 metreden çıktı su :) ya da ne kadar kuvvetli olduğunu da bilebiliyor. Mesela burda 13 metrede çıkar ama çok değil biter dedi aynen dediği gibi oldu. Ya da bi kere dalgicla daldıktan sonra hangi metrelere filtre konması gerektiğini biliyor nereler camurlu nereler değil. Hadi suyu bulmayı geçtim adamın yüzüğün dönüşüyle metreyi hesaplaması çok ilginc. Annem de 0 rh +, ananem b rh +. Ben denedim çok az hissettim mesela benim kanım negatif. Bilmiyorum ne derece alakası var kan grubuyla ama burda kan grubundan diyorlar.

• Gül sapı,dut sapı,fındık sapı hangisine inanalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: run_run

Başlık acilali baya olmuş ama bu dut dalı ile su bulma gercekten doğru. Tasla ya da metalle de bulunabiliyor. Babam öyle kaç tane bağ bahçede buldu. Kanı a rh pozitif. Annem de aynı sekilde bulabiliyor. Ayrıca dal her zaman yukarı kalkmaz. Kiminde aşağıya iniyor suyu bulunca. Aynı sekilde anneannem de bulabiliyor. Babamin bi arkadaşı yüzüğünü ipe bağlayıp döndürerek kaç metreden çıkacağını hesapliyor ve adamın dediği metreden çıkıyor su. Adam 88 metre dedi 88 metreden çıktı su :) ya da ne kadar kuvvetli olduğunu da bilebiliyor. Mesela burda 13 metrede çıkar ama çok değil biter dedi aynen dediği gibi oldu. Ya da bi kere dalgicla daldıktan sonra hangi metrelere filtre konması gerektiğini biliyor nereler camurlu nereler değil. Hadi suyu bulmayı geçtim adamın yüzüğün dönüşüyle metreyi hesaplaması çok ilginc. Annem de 0 rh +, ananem b rh +. Ben denedim çok az hissettim mesela benim kanım negatif. Bilmiyorum ne derece alakası var kan grubuyla ama burda kan grubundan diyorlar.

+ veya - nin kutup gibi bir olayı yok ki.+ olursa Rhesus antijeni var demek kanda - ise yok.Yani sanmıyorum dostum böyle kanla ilgili olduğunu garip geldi şimdi köydeyim hemen eve gidip dut dalı kırıp denicem şunu

• quote:

Orijinalden alıntı: K®ATOS

quote:

Orijinalden alıntı: run_run

Başlık acilali baya olmuş ama bu dut dalı ile su bulma gercekten doğru. Tasla ya da metalle de bulunabiliyor. Babam öyle kaç tane bağ bahçede buldu. Kanı a rh pozitif. Annem de aynı sekilde bulabiliyor. Ayrıca dal her zaman yukarı kalkmaz. Kiminde aşağıya iniyor suyu bulunca. Aynı sekilde anneannem de bulabiliyor. Babamin bi arkadaşı yüzüğünü ipe bağlayıp döndürerek kaç metreden çıkacağını hesapliyor ve adamın dediği metreden çıkıyor su. Adam 88 metre dedi 88 metreden çıktı su :) ya da ne kadar kuvvetli olduğunu da bilebiliyor. Mesela burda 13 metrede çıkar ama çok değil biter dedi aynen dediği gibi oldu. Ya da bi kere dalgicla daldıktan sonra hangi metrelere filtre konması gerektiğini biliyor nereler camurlu nereler değil. Hadi suyu bulmayı geçtim adamın yüzüğün dönüşüyle metreyi hesaplaması çok ilginc. Annem de 0 rh +, ananem b rh +. Ben denedim çok az hissettim mesela benim kanım negatif. Bilmiyorum ne derece alakası var kan grubuyla ama burda kan grubundan diyorlar.

+ veya - nin kutup gibi bir olayı yok ki.+ olursa Rhesus antijeni var demek kanda - ise yok.Yani sanmıyorum dostum böyle kanla ilgili olduğunu garip geldi şimdi köydeyim hemen eve gidip dut dalı kırıp denicem şunu

Denedinmi bilader sonuçları bekliyoruz

• Böyle birşey varsa 5. temel kuvveti buldunuz. Tebrikler.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.