Şimdi Ara

Duty free giderken mi dönerken mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
19.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gece gece benim gibi uyumayan arkadaşlar bu konuda çok bilgisizim. Daha önce uçağa hiç binmedim. 15 gün sonra Hollanda biletim var. Sabiha Gökçen'den Amsterdam'a gideceğim. Forumda gez gez gözlerim ağrıdı yeminle. Tam sorumun cevabını bi türlü alamadım. Şimdi bu duty free denilen alana nerede gireceğim ? Yani bileti aldık check in işlemini yaptık uçuş kartımızı aldık pasaport kontrolünden geçtik şimdi duty free de miyim ? Sonra kazasız belasız uçtuk indik Amsterdam'a , şimdi yine duty free ye girebilir miyim ? Yani Türkiye'den Hollanda'ya giderken hem Sabiha Gökçen'in hem de Schipol'un duty freesinden alışveriş yapabilir miyim? Son olarak biri bana sırayla yazsa şu işlem sırasını adım adım.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Yurtdışına Giderken ve Dönerken Duty Free

Yurtdışına çıkmadan önce duty free alışverişinizi yapmak mı daha avantajlıdır yoksa dönüşte mi? Bu soru, sıklıkla merak edilen konulardan biridir.

Yurtdışına Çıkmadan Duty Free

Yurtdışına çıkmadan duty free alanından alışveriş yapmanın avantajları şunlardır:

• Vize veya pasaport kontrolünden geçmeden önce alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz.
    • Bazı ülkelerde, duty free ürünleri daha ucuz olabilir.
    • Dönüş yolunda bagajınızın ağırlığına dikkat etmeniz gerekmez.

Yurtdışına Dönerken Duty Free

Yurtdışına dönerken duty free alanından alışveriş yapmanın avantajları şunlardır:

• Yurtdışında satın aldığınız ürünleri Türkiye'ye getirirken gümrük vergisi ödemek zorunda kalmazsınız.
    • Dönüş yolunda duty free ürünleri daha geniş bir ürün yelpazesine sahip olabilir.
    • Alışverişlerinizi bagajınıza ekleyerek taşıyabilirsiniz.

En Ucuz Duty Free Hangi Ülkede?

En ucuz duty free, ülkeden ülkeye değişebilir. Ancak genel olarak, Asya ve Doğu Avrupa ülkelerinde duty free ürünleri daha uygun fiyatlı olma eğilimindedir.

Hangi Duty Free Daha Ucuz?

Hangi duty free'nin daha ucuz olduğu, satın almak istediğiniz ürünlere ve seyahat ettiğiniz ülkeye bağlıdır. Farklı duty free mağazalarının fiyatlarını karşılaştırmak için çevrimiçi karşılaştırma araçlarını kullanabilirsiniz.

Duty Free'ye Nasıl Girilir?

Duty free mağazalarına girebilmek için pasaport kontrolünden geçmeniz ve uçuş kartınızı göstermeniz gerekir. Bazı ülkelerde, duty free alanlarına yalnızca uçuşa binen yolcular girebilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • pasaport kontrolünden geçtikten sonra, gümrüksüz alanda yani sizin deyiminizle duty free'desiniz. amsterdam havaalanında da uçaktan indikten pasaport kontrolüne girinceye kadar bölge duty freedir.buralardan alışveriş yapabilirsiniz.yanlız ülkelerin içki,sıgara,parfüm yiyecek gibi konularda kısıtlamaları vardır.her ülkeye,istediğiniz her şeyi, istediğiniz kadar sokamassınız.-----http://www.sabihagokcen.aero/restoranlar-ve-alisveris/duty-free-----
  • Peki pasaport kontrolünden geçtik şu an duty free deyim. Burada 1-2 saat bekleyebilir miyim ? 1 saat sonraki uçuşta arkadaşım gelecek . Onu beklerken duty free de gezerim diye düşünüyorum da :) Yani sizin dediğinize göre 1 uçuşta 2 ülkenin duty free sine de girebiliyorum. Özellikle schipol ün elektronik bölümü ucuz dediler de fotoğraf makinasını oradan alırım diye düşünüyorum.
  • pasaport kontrolünden geçtikten sonraki---free shop'un bulunduğu--- alanda, uçuş saatine kadar kalabilirsiniz.arzu ederseniz uçuşunuza ---atıyorum---10 saat kala gider, pasaport kontrolünden geçtikten sonra, gezersiniz.bence internetten amsterdamdaki (hollandadaki)dükkanların internet sitelerini iyice inceleyin, alternatifli olarak, bu ,bu olmassa bu, fiyatı bu,gibi.... iyice ders çalışın.amaç ucuz,kaliteli, garantili -- ürün almaktır.havaalanının sitesine bir bakın, dükkanlarda ne var, kaç para? http://www.schiphol.nl/Travellers/Shop/AboutShoppingAtSchiphol/dutyfreevat2.htm----free shoplarda aradığınız her ürün bulunmayabilir.örnek olarak;koskoca singapur changi havaalanında, bir tane elektronik mağazası var, orada da doğru dürüst bir şey bulamazsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: sahrı

pasaport kontrolünden geçtikten sonraki---free shop'un bulunduğu--- a

kıbrısa bilet alsam, duty freeden alışveriş yaptıktan sonra uçağa bindemeden havaalanından ayrılabilir miyim ?
  • ogameci kullanıcısına yanıt
    Biraz sorunlu olur olsada çünkü ülkeden çıkış damgası vuracaklar he pardon kıbrıssa olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

Orijinalden alıntı: sahrı

pasaport kontrolünden geçtikten sonraki---free shop'un bulunduğu--- a

kıbrısa bilet alsam, duty freeden alışveriş yaptıktan sonra uçağa bindemeden havaalanından ayrılabilir miyim ?

elinizde 5 şişe içki varsa, 4'ünü alıyorlar. türkiye'ye girişte duty free limiti ne ise ona tabi oluyorsunuz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.