Şimdi Ara

DV2500 HDMI ses sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
5.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar elimde DV2500 dizustu var. Simdi 64 mb 8400gs kartim var ve Conexant HD smart audio ses kartim var. Vista kullaniyorum.

Cihazi HDMI kablo ile philips full HD LCD'ye bagladigimda goruntu aliyorum fakat ses alamiyorum. Darty'den aldigim icin onlarin servisini aradim ve durumu soyledim. Onlarda bana ses ayarlarinda HD cikisi diye bir secenek olmasi gerektigini soylediler. Ben de oyle bir cikis gorunmuyor. Bu yuzden HDMI uzerinden ses iletmiyor. Suruculerim guncel.

Sizce sorun ne olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lcdremote -- 17 Aralık 2008; 22:37:51 >

• Şimdi direkt yanımda laptop olmadığından size şu şekilde yardımcı olabilirim.
    Denetim masasından ses ayarlarına gidin ve orada ses konusunda neyin kullanılacağına dair bir istemci vardır varsayılan aygıt olarak, onu dijital yazanla değiştirin.
    Size telefonumu da pm attım cihaz yanınızdaysa yardımcı olayım ararsanız.
  • Size ne kadar tesekkur etsem azdir.
    Cok sagolun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lcdremote -- 19 Aralık 2008; 18:15:33 >
  • Rica ederim dostum.Dün biraz kendimde değildim bu sabah daha iyiyim çok şükür, işe geldim biraz kafam rahatladı.Çok çok sevindim seni tanıdığıma.Ayrıca çözeceğinide biliyordum

Saygılar.
  • HOCAM AYNI SORUN BENDE DE VAR. NASIL ÜSTESİNDEN GELDİNİZ?
  • HDMI bağlantısı yaptığınızda ses gelmiyorsa bağlantı o şekilde takılı kalsın.Denetim masasına gidip ses özelliklerini açın.Oradan dijital ses için spdif yada dijital isimli bir ses cihazı göreceksiniz onu seçin ses aygıtı olarak.
    Son olarak ta gidip task bar üzerindeki hoparlör simgesine tıklatıp bu cihazın sesini aktif hale getirin.

Ben laptopu sattığım için yardımcı olamıyorum ama lcdremote arkadaşımız eğer özel mesaj atarsanız size direkt yardımcı olabilir.

Benim aklımda kalan bu kadar , eğer cihaz yanımda olsaydı size daha iyi yardımcı olabilirdim sanırım.Ama deneyin hdmi takılıyken uğraşın benim dediklerimle çalışacaktır.
    Bu bahsettiklerim Vista için geçerlidir bilgin olsun.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yosunkaya -- 19 Ocak 2009; 10:15:48 >
  • teşekkürler yardımların için. daha önce denemiştim ama başarılı olamamıştım. tekrar kontrol etmekte fayda var.
  • Ben Realtek Hd Audio sürücüsünü HERŞEYİYLE KALDIRDIM.kaldırdım. Pc yi yeniden başlattım. OTOMATİK YÜKLEDİ.Ses geldi.
  • arkadaşlar benimde aynı konudan dolayı sıkıntım var fakat biraz farklı hdmı ses çıkışı alıyorum fakat ayrıca kamera programı da kurulu fakat kamera programından canlı ses kaydını alamıyorum. server a dışarıdan terminal bilgisayarla bağlandığımda canlı ses i dinliyorum yada server dan geçmiş kayıtları izlediğimde kayıtları sesli olarak izleyebiliyorum fakat anlık kayıt esnasında canlı ses alamıyorum :( yardımcı olurmusunuz :(
  • line in ses kontrol denetiminden baktınız mı ?
  • bir çok denetimlere baktım ama link in denetimi hangi kısımda oluyor?
  • teşekkürler bende yaşadım bu sorunu çözüldü.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.