Şimdi Ara

E-KAYIT KARMAŞASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar e-kayıt yaptım ama telefona onaylama mesajıdır ya da kodudur hiçbir şey gelmedi. Şu saatte şu tarihte kaydınız yapılmıştır yazdı barkodlu belgeyi de bilgisayara indirdim daha sonra çıktı almak üzere. Ekstra yapmam gereken bir şey var mı? Tüm işlem bu kadar mı?

• mail hesabına geliyor
  • O sms onayı ve maile gelen posta,E-devlet hesabını doğrulaman için gereklidir.Daha önceden onları doğrulamışsan tekrar posta yada sms onayı gelmez.
  • Aynen banada hiçbirşey gelmedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makakubukak

O sms onayı ve maile gelen posta,E-devlet hesabını doğrulaman için gereklidir.Daha önceden onları doğrulamışsan tekrar posta yada sms onayı gelmez.

Telefon numaram kaydı yapmadan önce doğrulanmıştı ama e-postayı sonradan onaylattım, doğrulama kodunu girerek, bir sorun olur mu? Her şey tamam mıdır? Şu saatte ve tarihte kaydınız yapılmıştır yazıyor.
  • Bu kadar basit işte.

Güzel yapmışlar bu sistemi ben beğendim
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Bu kadar basit işte.

Güzel yapmışlar bu sistemi ben beğendim

Siz de mi yaptınız kaydı? Benimkiyle aynı durumda mısınız?
  • Bende de aynı şekil hocam açıkçası şu tarihte kaydınız yapılmıştır yazısını görünce çok da kafaya takmadım
  • metalmanr+ kullanıcısına yanıt
    Aynen yaptım

2 evet diyorsun

Şak diye kayıtlısın artık

Bürokrasi böyle olur ya her seferinde mutlu oluyorum böyle kolaylıkları gördüğümde

Not: tıplarda ve bazı fakültelerde sağlık raporu falan isteniyormuş galiba araştırın siz yine de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimmm78 -- 13 Ağustos 2017; 23:23:4 >
  • Kayıt belgesinin sağ üst tarafında bir barkod var, onun altındaki kodu kopyalayıp e-devlette e-kayıt belge doğrulama kısmına girip tc'nin altına yapıştıracakmışız ve onaylayacakmışız arkadaşlar.
    e-devlet kılavuzunda bu işlem kuruma aittir diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: yamtariö

e-devlet kılavuzunda bu işlem kuruma aittir diyor

Emin misin dostum daha yapmadım çünkü, yani biz yapmayacak mıyız? Yapan arkadaş var mı bir sorun olur mu yapsak ya da yapmasak?
    https://yoksis.yok.gov.tr/downloads/YOK-Kayit.pdf

Son sayfaya bak,öyle diyor
    UP.
    ya hocam o kadar önemli değil o. okula belgeyi götürdüğünde doğrulamak için kullanıyorlar o kodu ve tcni. istiyorsan gir kodu bir doğrula. problem olmaz kendi belgen sonuçta. ama böyle bir şey yapmanıza gerek yok. kaydınız yapılmıştır diyor kağıtta. bitti. okul sitesini takip edin.
  • E-KAYIT KARMAŞASI
  • muzy1463 kullanıcısına yanıt
    Hocam sms ve e posta onayı falan bana da gelmedi ama kaydınız gerçekleşmiştir yazısı çıktı ve belgeyi de çıkardım.Sorun olmaz değil mi? ve niye böyle bi onay gelmedi ki?
    Bu onaylama işlemi kurumlar tarafından belgenin doğruluğunu kontrol etmek için yapılmıyor mu, bizle ne alakası var ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reindot -- 14 Ağustos 2017; 4:32:10 >
  • yamtariö kullanıcısına yanıt
    hocam bu sms ve e posta onayı tamamıyla e devlet hesabını doğrulamakla ilgili. e kayıtla alakası yok. demekki hesabınız daha önce doğrulanmış. bi foruma falan başlık açıp yardım istemeniz daha doğru olur.
    yapsanda bişey olmaz yapsamasanda bırak öyle kalsın önemli değil
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.