Şimdi Ara

e8400 & 8800gt

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar daha önce hiç o.c yapmadım sistemim;
    Gigabyte P35-DS3R
    e8400
    sparkle 8800gt
    corsair 4gb 800mhz 4-4-4-12
    GlacialPower 450w psu

Çok fazla abartmadan o.c yapmak istiyorum cpu sıcaklığı boştayken genelde 34-35C Core0 59-61 Core1 54-58arası değişiyo
    Ekrankartı GPU-z ile baktığımda boşta 47C everest ile 40C gözüküyo sizce sistemim hangi değerlerde sorunsuz olarak çalışabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer92 -- 29 Ağustos 2008; 22:55:07 >

• iyi bi soğutucu ile 4 GHz yaparsın onu
  • Stok soğutucu kullanıcam bi de ekran kartı da o.c olucak

Bi de sıcaklıklar normal mi sizce yoksa core lar biraz yuksek mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: omer92

Stok soğutucu kullanıcam bi de ekran kartı da o.c olucak

Bi de sıcaklıklar normal mi sizce yoksa core lar biraz yuksek mi?

bana yüksek gibi geldi oc yapınca 70 dereceyi geçmemesine dikkat etmelisin deneyerek git 3.2 ghz ile başla testleri yap (süper pi, orthos gibi) sıcaklıkları kontrol et bi sorun olursa makina ya kilitlenir ya reset atar zaten korkunun ecele faydası yok
  • Doğru tabi korkunun ecele faydası yok ama ilk kez o.c yapıcam korkmadan da olmaz di mi
    Core sıcaklıkları kaçta normaldir peki bi de ben Asus-Ta 250 kasa kullanıyorum 2 tane 80mm lik fanı var sıcaklıklar o yuzden yüksek olabilir mi pc yi 3 ay önce almıştım o zamanlarda core0 52 core 1 47C lerdeydi noldu ben de anlayamadım
    Bi de ekran kartıyla ilgili sorum hala geçerli
  • macun yenilesen sıcaklıklar inebilir ekran kartı oc bence gereksiz çünkü maks ayarlarda oyunlarda alacağın min fps çok az değişiyor ben ati 4850 adına konuşuyorum tabi 8800 gt overclock potensiyelini bilmiyorum google'dan araştırabilirsin yabancı siteleri
  • omer sen dur ben gelip overclock yaparım
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesud92

omer sen dur ben gelip overclock yaparım

Tamam ben bişey yapmiom o zaman
  • Yok mu yardım edebilcek kimse?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.