Şimdi Ara

e8400 p35c-ds3 overclock lütfen yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: erayee

sergio_53

Biosdaki yaptığın ayarların resimlerini gösterebilirmisin?

eski sorunlu olabileceğini düşündüğüm bios u tekrar yükledim şimdilik bişey yok ama bakalım...

cpu : 4.05ghz

ram : 900mhz 5-5-4-14 2.0v

işlemci : 1.39v

kuzey köprüsü ve fsb voltajı da +0.2 de

bios resimlerini 1 saate kadar koyacağım
  •  e8400 p35c-ds3 overclock lütfen yardım

e8400 p35c-ds3 overclock lütfen yardım

• up
  • Çok sağol resimler için cpu voltajlarınıda çekebilirmisin?
  • nasıl resim çektin böyle 30cm uzaktan komple görüntüsü olsa yeterdi biosun
  • sorun belki de sistemin ısınmasıdır?
    benzer sorunla bende karşılaştım. en sonunda chipset bir dereceye gelince bilgisayarın kendini kapattığını farkettim.
    sende de bu tarz bir problem olabilir.
  • cpu voltajını çekmeme gerek yok şu anda tam olarak 1.408v tam yükte 1.376 a kadar düşüyor...bunun artık voltajla alakalı olmadığına eminim..

çipset e gelince dediğinizi düşündüm ama anakart sıcaklığındada anormal bi artış yok max 40 derece oluyor..hala adam akıllı bi sonuca ulaşamadım ya
  • anakart fsb duvarına takılıyor boşuna uğraşma.kapasitesi okadar.daha kaliteli anakart alman lazım daha yüksek hızlara falan çıkmak için
  • quote:

Orjinalden alıntı: mahmut_cinar

anakart fsb duvarına takılıyor boşuna uğraşma.kapasitesi okadar.daha kaliteli anakart alman lazım daha yüksek hızlara falan çıkmak için

bence alakası yok
  • up
  • up up up
  • arkadaşlar ben sorunu hala çözemedim ama bişeyden süpeleniyorum..pc restart attığı zaman mavi ekran gelip restart atıyor..işlemciden kaynaklanmadığına kesinlikle eminim..biosta ram in ince ayarlarının olduğu bölüm var acaba ordan ince bir ayarmı yapmak gerekiyor (hepsi auto)??? ram zamanlamaları 5-5-4-14 890Mhz 2.1volt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sergio_53 -- 2 Mart 2009; 14:37:55 >
  • yokmu hala ya bi cevap vercek olan..ben bu board ile stok fan olduğu zaman 3.87ghz de kullanıyodum şimdi bundan daha düşük değerlerde bile durup dururken restart atıo kafayı yicem
  • sıcaklık değerlerini niye yazmadın?

belki problemin oc'den dolayı değil ne biliyosun?
  • Biosta bunları uygula bi sorun çıkacağını sanmıyorum ,

Frequency yi 444 e getir ramler 888 2.00 B de çalışsın.
    Ram voltajı 0.4 iyi.O kalsın

Mch ve fsb voltajlarını normale getir.

Voltage kontrolden işlemciye 1.42 ver.

Ram zamanlamalarını 5-5-5-15 e getir

no execute memory protect enable da olcak
    cpu enhanced halt disabled olacak
    cpu thermal monitor disabled olacak
    cpu eist function disabled olacak
    virtualization techmology enabled olacak

eğer sorun devam ederse büyük ihtimal ramlerden haberin olsun
  • benmkide bazen yapıodu sonra geçti ram zamanlamaları diğer voltage ayarlarını kurcalamıstım belki psu danda olabilir yükteyken yapıyorsa
  • yok ya bir türlü olmuyor kafayı yememek elde değil..ben stok fan varken bile 3.9ghz de kullanıodum ya...şimdi 3.84ghz den sonra hangi ayarı yaptıysam hangi biosu yüklediysem stabil olmuyor 5 dk içinde mavi ekran hatası..mavi ekran ramden olduğunu gösterir ama bende vitesta 800 vardı ondada olmuodu arkadaşla 1066 vitesta yı değiştirdim yine aynı şey ramlerde bir sorun yok kesin..
    power yetmemesi ise söz konusu değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sergio_53 -- 16 Mart 2009; 21:25:13 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.