Şimdi Ara

e8400 p35c-ds3 overclock lütfen yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar..ben işlemcimi soğutucu aldığımdan beri 4ghz'de kullanıyorum..overclock konusunda tecrübeli sayılırım bir çok testi uyguladım orthosta dahil hiç hata almadım..ama masaüstündeyken birden reset atıyor pc anlamıyorum sorunuda bir türlü bulamadım sizce ne olabilir?

değerle şu şekilde ;

cpu :1.37v

ram : 900mhz 5-5-5-15 2.1v

kuzey köprüsü :+0.3v (makisumum)

fsb voltaj :+0.3v (maksimum)

pci : 100 mhz sabit

ve ayrıca c1e ve cpu eist'te kapalı...acil önerilerinizi bekliyorum çünkü artık çok canımı sıkıyor

sistemim imzamda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sergio_53 -- 16 Mart 2009; 21:35:50 >

• reset atıyor ise cpu dan kaynaklı gözüküyor.orthos ile 1 saatlik test yapın
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksnake03

reset atıyor ise cpu dan kaynaklı gözüküyor.orthos ile 1 saatlik test yapın
    orthos yaptığımı yukarıda zaten söylemiştim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sergio_53

orthos yaptığımı yukarıda zaten söylemiştim

Alıntıları Göster
    gigabyte anakartlarda olabiliyor böyle şeyler speed steep aktifse masa üstünde işlemcinin çaranı düştüğü zaman cpu ya giden voltajda düşüyor bu yüzden bazı gigabyte anakartlarda sabilite kayboluyo bendede oldu bu tip bi problem ilk olarak biosunu güncelle olmadı cpu ya daha fazla voltaj ver
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeGaSuS@01

gigabyte anakartlarda olabiliyor böyle şeyler speed steep aktifse masa üstünde işlemcinin çaranı düştüğü zaman cpu ya giden voltajda düşüyor bu yüzden bazı gigabyte anakartlarda sabilite kayboluyo bendede oldu bu tip bi problem ilk olarak biosunu güncelle olmadı cpu ya daha fazla voltaj ver

Alıntıları Göster
    speed step'te kapalı zaten..biosu zaten güncellemiştim..şimdi voltajı 1.39 yaptım şimdilik restart atmadı ama bakalım

• quote:

speed step'te kapalı zaten..biosu zaten güncellemiştim..şimdi voltajı 1.39 yaptım şimdilik restart atmadı ama bakalım

Alıntıları Göster
    Aynı anakartı bende kullanıyorum aynı sorun bendede mevcuttu, Orthos'ta 5 saat test yaptım hiç bir sorun yok, bazen çat windows kapatıyor sistemi reset, işlemciye voltajı vererek bu sorunu halletmiştim bende.0.25, 0.50V Yeterli diye düşünüyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Arınç

Aynı anakartı bende kullanıyorum aynı sorun bendede mevcuttu, Orthos'ta 5 saat test yaptım hiç bir sorun yok, bazen çat windows kapatıyor sistemi reset, işlemciye voltajı vererek bu sorunu halletmiştim bende.0.25, 0.50V Yeterli diye düşünüyorum...

Alıntıları Göster
    Dikkat edin de voltajı fazla kaçırmayın.Sonra ne olduğunu bilirsiniz. İşlemci kül

• quote:

Orijinalden alıntı: Krak3n

Dikkat edin de voltajı fazla kaçırmayın.Sonra ne olduğunu bilirsiniz. İşlemci kül

Alıntıları Göster
    1.39 voltta herhangi bir sorun varmıki günlük??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sergio_53 -- 19 Şubat 2009; 23:45:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Krak3n

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Mr.kiLLerMan

Hiç birşey olmaz ben şuan'a kadar hiç oc yapıpda işlemci yakan biri görmedim heleki şuanki teknolojide olan anakartlarla, Sakat bir durum söz konusu olduğunda zaten sistem kendini resetleyip yada kapatıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Arınç

quote:

Orjinalden alıntı: Mr.kiLLerMan

Hiç birşey olmaz ben şuan'a kadar hiç oc yapıpda işlemci yakan biri görmedim heleki şuanki teknolojide olan anakartlarla, Sakat bir durum söz konusu olduğunda zaten sistem kendini resetleyip yada kapatıyor.

Alıntıları Göster
    biosta performance enhance turbo yazan kısmı "standart" olarak değiştirin.

• quote:

Orijinalden alıntı: zebani

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: zebani

ne fark ediyor aceba. Bende turboda duruyor bir de extrem var galiba. bi zararı varsa ben de standart yapıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonk

quote:

ne fark ediyor aceba. Bende turboda duruyor bir de extrem var galiba. bi zararı varsa ben de standart yapıyım.

Alıntıları Göster
    overclock sonrası stabiliteyi bozuyor o. oc yapmıyorsanız turbo da kalması sorun yaratmaz.
  • quote:

overclock sonrası stabiliteyi bozuyor o. oc yapmıyorsanız turbo da kalması sorun yaratmaz.

Alıntıları Göster
    quote:

değerle şu şekilde ;

ramleri 900 mhz ye nasıl çektin çarpan 2 değilmi, cpu 4GHz de çalıştırıyorsan cpu frekansın 445 x9 olmalı o zamanda ramlerın 890 mhz olması gerekmiyormu yanlışmı hatırlıyorum acaba.... cpu voltajını 1.4 yap ramler ddr2 2.1v ta kalsın ( yazmamışsın ama yapmışındır heralde) timingler 5-5-5-15 tabi pcı 100 sabit diğerlerine voltaj verme aynı ayarlar ile bi arkadasın makınesını oc yaptım ve stabil olarak kullanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badtr -- 20 Şubat 2009; 23:32:55 >

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

teşk. ben de standarta getirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: badtr

quote:

değerle şu şekilde ;

ramleri 900 mhz ye nasıl çektin çarpan 2 değilmi, cpu 4GHz de çalıştırıyorsan cpu frekansın 445 x9 olmalı o zamanda ramlerın 890 mhz olması gerekmiyormu yanlışmı hatırlıyorum acaba.... cpu voltajını 1.4 yap ramler ddr2 2.1v ta kalsın ( yazmamışsın ama yapmışındır heralde) timingler 5-5-5-15 tabi pcı 100 sabit diğerlerine voltaj verme aynı ayarlar ile bi arkadasın makınesını oc yaptım ve stabil olarak kullanıyor

Alıntıları Göster
    tam 4ghz değil ozaman 4050Mhz deydi o yüzden ramler 900de idi...şuanda denilen herşeyi yaptım 1.4 voltta işlemci tam 4GHz de..boşta hiçbir sorun yok orthostada hata almıyorum ama atıyorum 1 saat oyun oynim nezaman olcağı belli olmuyo yine restart atıyo sinir oldum bu işe..hala voltajdan düşünyorum..çünkü boşta 1.4v iken pc yüke girdiği zaman 1.37 ye düşüyo buda anakartın bi azizliği..daha nekadar volyaj vercem bu işlemciye zarar vermeden güvenli bi şekilde???sizce bundanmıdır???artık kafayı yicem

nolur yardım edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sergio_53 -- 21 Şubat 2009; 12:01:07 >

• quote:

tam 4ghz değil ozaman 4050Mhz deydi o yüzden ramler 900de idi...şuanda denilen herşeyi yaptım 1.4 voltta işlemci tam 4GHz de..boşta hiçbir sorun yok orthostada hata almıyorum ama atıyorum 1 saat oyun oynim nezaman olcağı belli olmuyo yine restart atıyo sinir oldum bu işe..hala voltajdan düşünyorum..çünkü boşta 1.4v iken pc yüke girdiği zaman 1.37 ye düşüyo buda anakartın bi azizliği..daha nekadar volyaj vercem bu işlemciye zarar vermeden güvenli bi şekilde???sizce bundanmıdır???artık kafayı yicem

nolur yardım edin

Alıntıları Göster
    arkadasım birde d3d mark testi yaparmısın bakalım gececekmı o testı onuda gecerse o zaman defult degerlere donermısın oc yı tamamen kaldır aynı hatayı vermeye devam edecekmı bi

• quote:

Orijinalden alıntı: badtr

arkadasım birde d3d mark testi yaparmısın bakalım gececekmı o testı onuda gecerse o zaman defult degerlere donermısın oc yı tamamen kaldır aynı hatayı vermeye devam edecekmı bi

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: badtr

yaptım kardeşim bi problem yok..ama hala aynı..nezaman restart atcağı belli olmuyor belki 1 saat içinde belki 5 saat...bu arada voltajdandır die 1.42 ye kadar çektim ama yine yaptı..1.42 ilede yapardır artık

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: badtr

yaptım kardeşim bi problem yok..ama hala aynı..nezaman restart atcağı belli olmuyor belki 1 saat içinde belki 5 saat...bu arada voltajdandır die 1.42 ye kadar çektim ama yine yaptı..1.42 ilede yapardır artık

Alıntıları Göster
    e 6750 yi 1.7 voltla bir ay kullandım sonra braz geri çektim oc yi

• quote:

Orijinalden alıntı: fahrencelcius

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: fahrencelcius

ee ne alaka??
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: fahrencelcius

ee ne alaka??

Alıntıları Göster
    sergio_53

Biosdaki yaptığın ayarların resimlerini gösterebilirmisin?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.