Şimdi Ara

i5 2500k OVERCLOCk yardım lütfen!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    benim sistemim şöyle;

• ASUS H61M-E anakart
    • 2 gb gigabyte 128 bit ekran kartı
    • i5 2500k işlemci
    • kingston 1800mhz 2x2gb kit

overclock nasıl yapacağım yardımcı olursanız çok makbule geçer
    işlemci şu an 3.3 ghz çalışıyor en azından sürekli turboda çalışsın 3.7 de....
    bu işlemciyi 5.1 ghz de kullananlar varmış o kadar değilde 4ghz olsa mükemmel olurdu yardımlarınızı bekliyorum
    ayrıca işlemci fsb hızı 1333mhz üzerine geçebiliyor mu?

• bnde aynı işlemciyi kullanıyorum yanlız kullandığın sistem için fazlasına gerek yok z77 çipsetli bi kartın olsaydı o zaman tamam derdim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam 3.70 yi nasıl görürüz onu merak ediyorum elamanın biri sattı 3.7 diye ama heryerde 3.3 yazıyor bunu 3.7 de çalıştığını görmeden içim rahat etmeyecek
  • konu güncel
    acil yardım bekliyorum lütfen
  • bios ayarlarından yapıyosun ama önce salam bi soğutucu ayarla stok fanla verim alamassın
  • default voltajda sadece carpani 40 yapsan yeter ama h61 anakartlarda carpan ayari yok diye hatirliyorumEger carpan ayari varsa, carpani 40 yaparsin ve voltaj anakart tarafindan otomatik ayarlaniyorsa onu manual olarak 1.2v degerine cekebilirsin. Bu durumda sürekli ayni voltaji verecektir, yani bostayken bile 1.2v ama offset ile yaparsan (- degerler ile denemeye baslamak lazim) bostayken 0.8v civarlarina düser. Forumda tonla konu var nasil yapacagina dair. Forumda ararsan bulursun görsel aciklamalari. Ama dedigim gibi H61 anakartlarda carpan ayari yok diye hatirliyorum.
  • H61 çipsetle çarpan arttırarak overclock yapılamıyor. Eski moda FSB arttırma yöntemini deneyebilirsin ama stabilite sağlamak zor, verimli olmaz.

Turbo ile 3.7'e çıkabiliyor. BIOS'ta basit bir ayar olması lazım enabled/disabled turbo şeklinde.
    Çok da önemli bir artış sağlamaz turbo, sadece 2 çekirdeği hızlandırıyor diye biliyorum. Zaten kullandığın sisteme 3.3 GHz de fazlasıyla yeter.
  • hepinize çok teşekkür ederim evet bu anakartta overclock yokmuş sanırım yeni bir anakart alacağım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.