Şimdi Ara

EDGE kullanımı DİKKAT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aldığınız telefonlarda edge özelliği var ise, hemen edgeyi açıp internete girdim uleynnn yaşasın demeyin...
    Faturayı ay sonunda görünce dudaklarınız uçuklar?
    Ben erken farkettim, DİKKAT EDİN...

Bu kazıkçıcell lere karşı edgenizi KAPATIN... wi-fi kullanın,
    1 MB: 2 YTL+KDV+Kazıkçıcell
    DİKKAT, edge kullanmayın... İbret olsun kazıkçıcellere...

• Dostum Turkcell'in avukatı değilim.

Ama bildiğim kadarıyla en hesaplı EDGE paketleri de Turkcell'de.. (Cell muhabbetine binaen)

Tabi senin gibi ben de, kimseye paket olmadan EDGE kullanmayı tavsiye etmiyorum.

EDGE internete bağlı kalınan süre üzerinden değil, veri akışı üzerinden fiyatlandırılır.

Bu yüzden Youtube'a girip bir video izlersiniz, maillerime bakayım dersiniz, sonra faturayı görünce şok olursunuz.

Aman diyim..
  • valla ben bi hevesle iştecell olmasına ragmen aylık havuz falan gb larda abonelik var
    aysonu gelen fatura 1875 ytl oldum oldum
  • MMS lerde ücret almıyorlar hiç olmazsa onda kullanabilirsiniz :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: marshaltr

valla ben bi hevesle iştecell olmasına ragmen aylık havuz falan gb larda abonelik var
    aysonu gelen fatura 1875 ytl oldum oldum

biz de 150 ytl geliyor fatura diye üzülüyoruz!!
  • arkadaşlar

rcell amcamın şirketi değil ama en iyi tarife de tcellde bana göre

bilmiyorum tcellde internet paketlerine hiç baktınız mı

İnternet XL Paket (1 GB) 39 YTL 2048 YTL yerine 39 YTL öde! 0,12 YTL

bence makul, 1 gb uzun süre idare eder suyunu çıkartmazsanız!
  • bu paketlerin 1 aylık olduğunu unutmayın arkadaşlar.
    yani alırım 1GB bakarım keyfime altı ay yok.
    bir ayda kullandın kullandın, kullanmadım bye bye MBlara.
  • marshaltr sozlerine katilmamak icten bile degil, bazi yabanci ulkelerde edge kullanilsin diye
    edge/gprs ucretlerini neredeyse yok denecek duzeyde tutuyorlar ...cell lerde aa bak internete giriyorsun
    senmisin giren al sana ... neyse fatura baya bi gelmis sanada musteri hizmetlerini ara sana yardimci olurlar %30 duser o fiyat....
  • EDGE yi nasıl kapatıcaz
  • Ben Avea'nın aylık 1GB kotalı paketini kullanıyorum.
    35 YTL...
  • PDA'lerdeki SPB Plus'taki GPRS monitör türü bir program lazım iPhone'a bence. Gün gün grafiksel raporlama verebilen, toplam maliyeti çıkaran bir program. Mevcut programda indirilen miktar MB olarak görünüyor sadece.
  • Sakın ama sakın turkcell edge'i tarife almadan kullanmayın derim...
    Sitesinde kb'ı 0.007 ytl olarak gözüküyor... Yani mb'ı 7 ytl ediyor... Ki zaten de 30 mb kullanan bir arkadaşıma 210 ytl sırf edge faturası geldi 2 ay önce...
    Pahalı da değil fahiş artık...
    Ben 100 Mb aldım 20 ytl'ye... Acaba yanlış mı hesaplıyorum bu kadar da pahalı olamaz diye dolaştım 2 gün boyunca ama sonra siteden satın alırken "edge paketinde %90'a varan indirim!!!" başlığını görünce anladım ki hiç de yanlış hesaplamamışım...
    :)

---> TurkcellEDGE kullanım ücreti Bilgisayardan İnternet ve Cepten İnternet tarifeleri ile aynıdır.

---> turkcell-im dışındaki WAP sitelerine GPRS ile bağlandığınızda, faturalı hat kullanıcısıysanız KB başına 0.007 YTL, Hazır Kart kullanıyorsanız 20 KB başına 2 kontör ödersiniz.

http://turkcell.com.tr/bireysel/servisler/mobilinternet/cepteninternet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eserunsalan -- 14 Mayıs 2008; 16:27:56 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.