Şimdi Ara

Egreat U8 (Quad Core - 4 Çekirdek) XBMC Android TV Box (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
2
Favori
11.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sancak Bilgisayar

Cihazın teknik özelliklerinde 1080P HD video decoding yazıyor ve cihaz 4 çekirdekli.

Sizce bu cihaz 1080p desteklemiyor olabilir mi ?
    Nerden çıkarıyorsunuz böyle seyleri.

Ayrıca cihaza klavye + mouse baglayıp kullanabilirsiniz.

Video oynatma ve menu hızı su gibi akıyor

Siz 1080p desteklemeyi tek bir anlamda kullanıyorsunuz ama bir cihazın 1080p görüntüleri işleyebilmesi ile HDMI çıkışından 1080p çıkış sinyali verebilmesi aynı şey olmayabilir. Pratikte 1080p çıkış verme ihtimali %99 ama yine de kavram kargaşası olmasın diye belirtmek istedim.

En kesin bilgi için cihazın ayarlarında output seçeneklerine bakmak ve Tv'de Info tuşuna basıp, gelen sinyale bakmak gerekir.

Bu Çinlileri de anlamak mümkün değil, hiç pazarlamacı kafaları yok. Tüm dünyaya ürün pazarlıyor ama yeni cihazı web sitesinde yok. Bugün insanlar internette gördükleri ile firmalar hakkında karar veriyorlar. Bu kadar güçlü bir aracı verimsiz kullanıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 21 Şubat 2014; 13:57:45 >

• 6 Yıldır bu tip cihazları ithal eden bir arkadaşınız olarak , binlerce adet cihaz getirmeden önce numunenin output'una bakmak veya tv'den Info tuşuna basıp cihazları kontrol ediyoruzdur herhalde

Bu arada Egreat U8 için Modlu PureXMBC yazılımı yayınlandı ve denemesini yapıyorum , şimdilik bir sıkıntı gözükmüyor.
    Eğer ciddi bir sıkıntı görmezsem , buradan link vereceğim.
    Bu yazılımın esprisi XMBC özelliği çok iyi çalışıyor ve bu yazılım XBMC kullanımı için tasarlanmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancak Bilgisayar -- 22 Şubat 2014; 10:42:54 >
  • hah tamam benlik bir cihaz olmuş şimdi..neydi stick ler I-II-III ne kadar uğraştık xbmc kullanıcaz diye..
    hayırlı satışlar Sancak..
  • Merhaba,

Cihazı GG üzerinden sizden aldım. Bir kaç sorum olacak. Cevaplarsanız sevinirim.

1) bende Mele F-10 pro uzaktan kumada ve mouse pointer cihazı var. Baglayınca sorunsuz çalışıyor. Ancak iş oyunları oynamaya gelince çalışmıyor. Sanırım nedeni tv box üzerinde çalışan android tv boxı tablet olarak görüyor. Bu konuda bilginiz var mı?

2) superonline tv android uygulaması üzerinden tv seyretmek istiyorum. log on olmama rağmen tv izle ekranına ulaşamıyorum. Sanırım Sayfa flash desteği ile düzenlendiğinden oluyor, Aslında android uygulaması ile ilgli bir durum ama belki sizin konuyla ilgli deneyiminiz vardir diye soruyorum.

Teşekkürler
  • Merhabalar,
    Birkaç gündür U8'i hiç açmıyorum o konuya geleceğim ama öncelikle bir güncelleme yapayım.

Görüntü kalitesi olarak bendeki Egreat M34A dan hiç aşağı değil hatta onun açmadığı bütün filmleri açtı o konuda hiç bir sorun yok.

Alete sd kart takınca google play uygulamalarını indirmeye başladı o konuda sorun yok ancak farkettiğim harici bir anten olmaması nedeniyle wifi çekişi oldukça zayıf uygulamaları yüklerken zorlanıyor evdeki wifi dongle ı takıp deneyeceğim henüz denemedim.

XBMC uygulaması harici diskteki dosyaları görmüyor diye yazmıştım, Sancak bilg. yeni bir xbmc yazılımı çıktı deyince onu yükledim ama benim için başka bir sorun başladı.

Yüklemede falan bir sorun olmadı ancak kurulum sonrası HDMİ bağlantısıyla ilgili sorunlar yaşamaya başladım. Görüntü bir kaç sn geliyor sonra gidiyor bu böyle devam ediyor bir türlü oturmadı, AV kablosundan bağlıyorum sorun yok tabi çözünürlük felaket oluyor, TV deki 4 HDMİ portta da aynı sorun var ne denediysem henüz çözemedim o yüzden bir kaç gündür aleti hiç açmıyorum sinirlenip kırmamak için.

Sonuç olarak yeni yazılımı bekliyorum veya Sancak Bilg. a servise göndereceğim belki bir çözüm bulunur.

Gelişmeleri buradan yazacağım, kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi augustt -- 23 Şubat 2014; 14:09:47 >

• detaylı bir inceleme bekliyoruz alan arkadaşlardan ürün yeni bu konuya yazan kimse yok olumlu ve olumsuz yanlarını belirtirseniz cihazın
    benim gibi almayı düşününen arkadaşlar için çok önemli vereceginiz bilgiler
  • arkadaşlar bu cihazda bluray iso dosyalarını oynatabiliyormuyuz...
  • Egreat mi tövbe ilk NMT cihazım Egreat M33A 2-3 yazılım çıktıktan sonra desteği çekti.
    diğer bütün modeller gibi.bunada aynı olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozen yuksel

arkadaşlar bu cihazda bluray iso dosyalarını oynatabiliyormuyuz...

evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: aziz0571

Egreat mi tövbe ilk NMT cihazım Egreat M33A 2-3 yazılım çıktıktan sonra desteği çekti.

Yanlış model seçmişiniz , birde M34A kullanıcılarına memnuniyetlerini bir sorun.
  • Merhabalar,

U8'i ben de dün teslim alarak kullanmaya başladım.

Öncelikle tasarım açısından beğendiği söyleyebilirim. Bilgisayar konusunda gayet tecrübeli ancak android tabanlı medya oynatıcıları için henüz çok acemi olduğumu belirterek edindiğim bir kaç izlenim ve soru/sorunlarımı paylaşmak isterim.

Cihazı öncelikle film izleme amaçlı olarak kullanacağım. Alma sebebimin ise özellikle 1080p H264 filmleri mevcut 47LW4500 televizyonumun ve usb destekli dvd oynatıcım tarafından gösterilemiyor olmasıdır.

1- Öncelikle harici hard diskimi explorer görmesine rağmen xmbc bir türlü görmek istemedi. İnternetten biraz araştırdıktan sonra sorunu çözdüm.
    2- Xmbc ile biraz uğraşmam gerekiyor sanırım. Çünkü hard diski usb üzerinde tanıtma çalışmalarım sırasında birkaç playlist ve benzeri şeyler oluşturdum. Ancak bunları silemedim. Mutlaka siliniyordur. Öğreneceğim.
    3- Deneme amaçlı birkaç 720p filmi alt yazısı ile sorunsuz çalıştırdı. Problem yok gayet iyi.
    4- Ürün ile alakalı değildir inşallah ama, ürün ile beraber gönderilen mouse kullanılırken imleç bir türlü terinde durmuyor. Başka bir mouse ile denemeli. Umarım mouse kaynaklıdır.
    5- Hard diski xmbc'ye tanıtamayınca acaba bu alet filmleri nasıl gösteriyor diye explorer üzerinden çalıştırdığım 1080p (gravity) filmi gayet güzel oynattı ancak alt yazı yok idi. Muhtemelen ben beceremedim. Kurcalamak gerek.
    6- Nihayet hard diski xmbc'ye gösterebilip, film listesini oluşturunca aynı filmi (gravity) çalıştırdığımda ise tam bir hayal kırıklığı yaşadım. Filmde aşırı derecede lag vardı. Seyredilemeyecek düzeyde. Video kaydedip yükleyebilirim.
    7- Kablosuz ağ bağlantısı problemsiz görünse de fazla deneme şansım olmadı. Bir youtube videosunu takılarak oynattı yalnız onu söyleyeyim.
    8- Bir de bu cihazı kullanırken app yüklemek için illa sdcard gerekli midir? Usb hard hard disk sürekli üzerinde kalsa onun üzerine yüklenilebilir mi? (Tabii sdcard olması iyidir)

Saat ilerlemişti, mouse imlecini sabit tutmak işkenceydi ve filmi izlerken yaşadığım hayal kırıklığı sebebi le sinirlenmiştim. Kapattım ve yattım.

Cihazı kaliteli bir mouse klavye seti ile kullanmak gerektiğini anladığımdan bugün bir Logitech K400 siparişi verdim.

Umarım bu lag problemi ile ilgili bir çözüm mevcuttur. Yaptığım yatırım boşa giderse çok üzülürüm ve cihazı iade ederim.

Selamlar,

• Egreat U8 - Android TV Box için modlu XBMC özelliğini başarılı çalıştıran yazılım :

http://www.mediafire.com/download/d0nph7q8qq89dny/pureXBMC_V1-1-1c_CX-921.rar

XBMC için yukarıdaki yazılımı kullanın , zira orjinal yazılım XBMC ile lag oluşturabiliyor.
    Türkçe altyazılı film seyretmek için marketten MX Player'i kurun.
    Cihazla gelen mouse ile duracell gibi tam dolu veya GP markalı vb.. şarjlı tarzı piller kullanın.
    Ayrıca mouse'u koyduğunuz yüzeyin parlak ve ışığı yansıtıcı olmamasına dikkat edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancak Bilgisayar -- 11 Mart 2014; 13:13:47 >
  • arkadaşlar bu cihazla 3d bluray iso dosyasını nasıl oynatabilirim....sancak bilgisayar normal bluray iso açtım dedi...ama normal bluray isoları açarsa herhalde 3d bluray isolarıda açar tahminimce ..biri bunu anlatırsa çok nsevinirim..
    cihazın screen mirroring özelliğini denedim s3 ile gayet güzel ve hızlı...
    ethernet bağlantısı wireless e göre baya yavaş gibi..
    sd kart olmadan uygulamaları yükleyebildim...
    sd kartı fat 32 ve ntfs formatında denedim iki formattada çalıştı..
    yan yana olan mkv 3 boyutlu filmlerde ps3 e oranla görüntü biraz daha kötü sanki...
    cihazı almamın en büyük sebebi olan iptv özelliği ise idare eder...3-4 uygulama ile denedim....
    atlanta iptv ile biraz takılıyor gibi...mx ile gayet akıcı ama görüntü hafif bulanıklaşıyor diğer oynatıcılara oranla...
    vlc netlik ve akıcılık açısından iyi ama ondada galiba kanal listesi ekleyemiyoruz..
    bs player netlik ve akıcılık olarak güzel..
    gelelim digiturkplaye 5 tl lik üyeliğim var...1200 k olması lazım akıcılığında problem yok ama sahne geçişlerinde buzlanma olayı can sıkıcı buzlanma gerçi pc de var ama.......
    digiturkplay in 1800k maç yayını ne kadar net olur bilemem( tabi ben digiturk üyesiyim eutelsattan uydudan hd üyelik ..karşılaştırmamı 1080p ligtv kanalına göre yapıyorum...)
    kaliteli illegal yayınlar 2000k ile verdiklerini söylüyor onların iptvsi de gerçek hd yayın gibi olmuyor akıcılık yönünden...
    dsmart blu yükledim...googlea kayıtsız cihaz uyarısı veriyor ve yayınlar açılmıyor
    benden bukadar... herkese kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sancak Bilgisayar

quote:

Orijinalden alıntı: aziz0571

Egreat mi tövbe ilk NMT cihazım Egreat M33A 2-3 yazılım çıktıktan sonra desteği çekti.

Yanlış model seçmişiniz , birde M34A kullanıcılarına memnuniyetlerini bir sorun.

m34a yıda biliyorum onunda yazılımı benim m33a ile bitti destek falan yok.ayrıca herkes ya sattı yada başka marka model aldı.satamayanlar evin bir köşesinde saklıyor.işe yaradığından değil.
    m34a konusunu ilk çıktığından beri takip ettiğimden m34a almadım ne tür sıkıntıları var biliyorum.
  • merhaba
    egreat u8 aldım.3 gündür kullanıyorum.digiturkplay,mxplayer vs indirdim.ancak dün gece markete girip bir şey indirecektim.bağlanamıyorum markete.hesabı kaldırıp yeniden ekleyeyim dedim.
    ama hiç bir şekilde hesabı da eklettirmiyor. ve aşağıdaki hatayı veriyor.

--Sunucu ile güvenilir bir bağlantı kurulamıyor bu,geçici bir sorun olabilir veya Android cihazınızda veri hizmeti kullanılmıyordur. Sorun devam ederse müşteri hizmetlerini arayın.--

cihazın romu falan olsa yeniden kuracağım ama o da yok.
    bir fkri olan var mı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sorucci -- 27 Mart 2014; 0:49:52 >
  • tarih saat ayarlarını otomatikten kurtarıp elle yapınca düzeldi.necati bey e teşekkürler.
  • sorucci S kullanıcısına yanıt
    Merhabalar
    Cihazınızı iyi günlerde kullanın. Mümkünse soruları cevaplayabilir misiniz?
    1- Cihazınızdan memnun musunuz?
    2- Blu-ray iso ve 3D iso'ları oynatıyor mu? Oynatıyorsa menülü mü menüsüz mü oynatıyor?
    3- Cihazın menüleri Türkçe mi?
    4- Türkçe karakterleri destekliyor mu?
    5- İnternet üzerinden kendini güncelliyor mu?
    6- Cihazın filmleri takılmadan oynatışı, ileri geri alma hız, menü geçiş hız vs. nasıl?
    7- Şurası kötü veya şurası şöyle olsaydı daha iyi olurdu dediğiniz, sizi rahatsız eden yönleri nelerdir?
    Saygı ve selam ile ...
  • erdal73 kullanıcısına yanıt
    Egreatın Egreat gibi Allah bin belasını versin!
  • linkin_park20 kullanıcısına yanıt

Biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.