Şimdi Ara

Einstein ' ın Sözü ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
8.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: SSH

quote:

Orijinalden alıntı: Astoria

bu adam bunları nasıl görmüş?

Sadece mantık yürütmüş. Çok da karmaşık değil aslında. Şu şekilde düşünmüş olabilir:

"Atom bombasının geliştirilmesine yardımcı oldum, gücüne şahit oldum. İkinci dünya savaşının sonunda kullanıldı. 3.Dünya Savaşı'nda da bu denli güçlü bir silahın kullanılmaması mümkün değil. Şuan sayılı devlet bu güce sahip olsa da 3.Dünya Savaşı zamanında daha çok devlet atom bombası bulunduracaktır. Çok sayıda atom bombası kullanıldığında medeniyet büyük bir yara alacaktır ve elimizdeki teknolojinin büyük bir kısmını kaybedebiliriz. Bu yüzden 4.Dünya Savaşı sopalarla yapılacaktır."

Einstein'ın bir de şöyle bir sözü vardır:
    "The secret to creativity is knowing how to hide your sources"

yani yaratıcılığın sırrı kaynaklarınızı nasıl saklayacağınızı bilmektir. Açıkça intihale teşvik.

son söz gerçekten çok doğru

• quote:

Orijinalden alıntı: Hsyn_ak

Einstein ' ın bir sözü var 3.Dünya savaşını bilimiyorum ama 4.dünya savaşı taş ve sopalarla olucak bu sözü biraz tartışabilirmiyiz. . . Merak içerisinde kaldım neye dayanarak bu sözü söylüyor olabilir ?

gayet açık değil mi?
  • Bence direk siz malsınız 2 tane daha dünya savaşı çıkarırsınız, sizin insanlığınıza tüküreyim demek istemiş.
  • -Komplo Teorisi İçerir-
    Einstein'ın New World Order'dan haberi vardır ve Dünya güçlerinin nüfusu azaltmaya yönelik bir soykırım uygulayabileceğine dikkat çekmek istiyordur.
    -KT Mode :Off-
  • aynştanyn moddan sonra baya bi modlar cıktı
  • 3. dünya savasinin insanlari kökünden kaziyacagini uygarligin basa dönecegini düsünmüs olabilir
  • Einstein'ın olamayacak kadar saçma bir söz
  • Harika bir söz diye biliyorum. Kişisel görüşüm de bu yöndedir. Toplumda algı mı değişti?
  • o zamana kadar dünya kaynakları çok azalacak, 3 dünya savaşında binlerce nükleer bomba atılacak, geriye mutasyona uğramış insanlar, ve dolayısı ile taş sopa..
  • Devletler savaşıp her ülkeyi bombalarsa mal satacak keriz bulamazlar bundan dolayı kolay kolay nükleer silah kullanılmaz. Savaşlar artık psikolojik ve ekonomik olarak yapılmakta.
  • 3. dünya savaşı diye bişey olmaz şu sıralar rahat olun.
  • 3.Dünya Savaşında nükleer bombalar olacağından dünya çökecek demiş.Nötron bombaları,atom bombaları hidrojen bombaları kullanılacağından dünya çöker.EMP'ler sayesinde kısmi olarak elektrik ağları da çöker.Sibersavaşta olacağından internet ve bilgisayarlar da gidici.Kimyasal ve biyolojik silahlardan doğada yaşam ölür.Biraz hafife almış eğer 1960-70 biraz azaltırdı etkiyi(sadece einstein'ın söyleidği. olurdu ).Şuan tüm yaşam söz konusu.
    Bilim kötü değildir.Bilimi kötüye kullanıyorlar.Şuan ki askeri harcama bilime harcansaydı Large Hadron COllider'dan büyük SSC projesi hayatta olurdu hatta belki ondan güçlüsü.Mars'a insanlı uçuş olabilirdi.Askeri harcamaların yanı diyanet bakanlıklarından kısmi azaltışla.Atom bombası,hidrojen bombaları kimyasal silahlar,biyolojik silahlar hepsi bilimin kötüye kullanılmasından.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.