Şimdi Ara

Einstein ' ın Sözü !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
8.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Einstein ' ın bir sözü var 3.Dünya savaşını bilimiyorum ama 4.dünya savaşı taş ve sopalarla olucak bu sözü biraz tartışabilirmiyiz. . . Merak içerisinde kaldım neye dayanarak bu sözü söylüyor olabilir ?

• 3. dünya savaşını herhalde nükleer savaş olarak tahmin ettiğinden savaştan sonra geriye bişey kalmıycağını demek istemiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ::cc::

3. dünya savaşını herhalde nükleer savaş olarak tahmin ettiğinden savaştan sonra geriye bişey kalmıycağını demek istemiş.
    4.dünya savaşını çok ileri bir zamanda olacagını düşünüp dünya kaynaklarının bu kadar dayanamayacagını varsaymış olabilir.
  • quote:

3. dünya savaşını herhalde nükleer savaş olarak tahmin ettiğinden savaştan sonra geriye bişey kalmıycağını demek istemiş.

bende böyle düşünüyorum
  • quote:

bu adam bunları nasıl görmüş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Astoria

Düşünmüş olabilir mi
  • quote:

Sadece mantık yürütmüş. Çok da karmaşık değil aslında. Şu şekilde düşünmüş olabilir:

"Atom bombasının geliştirilmesine yardımcı oldum, gücüne şahit oldum. İkinci dünya savaşının sonunda kullanıldı. 3.Dünya Savaşı'nda da bu denli güçlü bir silahın kullanılmaması mümkün değil. Şuan sayılı devlet bu güce sahip olsa da 3.Dünya Savaşı zamanında daha çok devlet atom bombası bulunduracaktır. Çok sayıda atom bombası kullanıldığında medeniyet büyük bir yara alacaktır ve elimizdeki teknolojinin büyük bir kısmını kaybedebiliriz. Bu yüzden 4.Dünya Savaşı sopalarla yapılacaktır."

Einstein'ın bir de şöyle bir sözü vardır:
    "The secret to creativity is knowing how to hide your sources"

yani yaratıcılığın sırrı kaynaklarınızı nasıl saklayacağınızı bilmektir. Açıkça intihale teşvik.

• quote:

Orijinalden alıntı: SSH

quote:

Sadece mantık yürütmüş. Çok da karmaşık değil aslında. Şu şekilde düşünmüş olabilir:

"Atom bombasının geliştirilmesine yardımcı oldum, gücüne şahit oldum. İkinci dünya savaşının sonunda kullanıldı. 3.Dünya Savaşı'nda da bu denli güçlü bir silahın kullanılmaması mümkün değil. Şuan sayılı devlet bu güce sahip olsa da 3.Dünya Savaşı zamanında daha çok devlet atom bombası bulunduracaktır. Çok sayıda atom bombası kullanıldığında medeniyet büyük bir yara alacaktır ve elimizdeki teknolojinin büyük bir kısmını kaybedebiliriz. Bu yüzden 4.Dünya Savaşı sopalarla yapılacaktır."

Einstein'ın bir de şöyle bir sözü vardır:
    "The secret to creativity is knowing how to hide your sources"

yani yaratıcılığın sırrı kaynaklarınızı nasıl saklayacağınızı bilmektir. Açıkça intihale teşvik.

Alıntıları Göster
    Eğer 3. Dünya savaşını atom bombası kullanacağını varsayıyor ise "3.Dünya savaşını bilimiyorum ama 4.dünya savaşı taş ve sopalarla olucak" sözüyle çelişmiyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: CfgMaster

Eğer 3. Dünya savaşını atom bombası kullanacağını varsayıyor ise "3.Dünya savaşını bilimiyorum ama 4.dünya savaşı taş ve sopalarla olucak" sözüyle çelişmiyor mu?

Belki 3.Dünya Savaşı'ndan önce bir nükleer çatışma olur ve daha önceden bir yıkıma gideriz diye düşünmüş olabilir. Çok derin inceleyip esas anlamı kaçırıyoruz aslında şuan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SSH

quote:

Orijinalden alıntı: CfgMaster

Belki 3.Dünya Savaşı'ndan önce bir nükleer çatışma olur ve daha önceden bir yıkıma gideriz diye düşünmüş olabilir. Çok derin inceleyip esas anlamı kaçırıyoruz aslında şuan.

Alıntıları Göster
    Taş, sopa ile dünya savaşımı olur. İnsanlar sınırları nasıl geçiyor. Einstein amca baktı ki millet ne dese bir bildiği vardır diyor o da sallamış işte. Bu işler izafiyete benzemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali Kuşçu

Taş, sopa ile dünya savaşımı olur. İnsanlar sınırları nasıl geçiyor. Einstein amca baktı ki millet ne dese bir bildiği vardır diyor o da sallamış işte. Bu işler izafiyete benzemez.

Alıntıları Göster
    3. bir dünya savaşı olmayacak
    savaşlar çıkar için yapılır
    3. dünya savaşının maliyeti getirisinden fazla olacaktır, bu yüzden hiç bir zaman 3. bir dünya savaşı çıkmayacak
    einstein böyle dedi çünkü onun yaşadığı yıllarda 30 yılda bir dünya savaşı çıkıyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

3. dünya savaşının maliyeti getirisinden fazla olacaktır, bu yüzden hiç bir zaman 3. bir dünya savaşı çıkmayacak
    einstein böyle dedi çünkü onun yaşadığı yıllarda 30 yılda bir dünya savaşı çıkıyordu

Alıntıları Göster
    İnsanlığın kendini tamamen yok etmeyeceğini hepimiz biliyoruz. Kendi elimizdeki nedenlerden ötürü kendimizi tamamen yok etmeyeceğimizi biliyoruz. Belirli bir zümrenin türün son örnekleri olarak devam edeceğini tahmin edebiliyoruz.

Teknolojik alandaki gelişmelerin de hesaba katılması ile birlikte savaş sanayinin bilimsel niteliklerin gelişimine de bağlı olarak inanılmaz nitelikte zedeleyici ve yok edici olacağı gerçeği o günlerden görünüyordu. Atomun parçalanması sürecinde şahit olduğu gerçekleri tabana alarak sıfırlanmanın daha sonraki (3.) dünya savaşında yaşanılacağını haliyle de geçmişe dönüşün başlayacağını düşünmüş olabilir.

• quote:

sende 30 yılda bir savaş cıkmadıgı icin boyle dusunuyorsun sende yanılıyor olabilirsin yani !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hsyn_ak

quote:

sende 30 yılda bir savaş cıkmadıgı icin boyle dusunuyorsun sende yanılıyor olabilirsin yani !

Alıntıları Göster
    oho savaşlar olup bitiyor haberiniz yok mu? bunun adına illa dünya savaşı denmesine gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Astoria -- 30 Temmuz 2011; 22:23:12 >

• quote:

Einstein ' ın bir sözü var 3.Dünya savaşını bilimiyorum ama 4.dünya savaşı taş ve sopalarla olucak bu sözü biraz tartışabilirmiyiz. . . Merak içerisinde kaldım neye dayanarak bu sözü söylüyor olabilir ?

Yapımında katkı sağladığı atom bombasının binlerce insanı bir anda nasıl öldürdüğünü görüp duyduğu büyük pişmanlığın sonucu olarak söylüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Einstein ' ın bir sözü var 3.Dünya savaşını bilimiyorum ama 4.dünya savaşı taş ve sopalarla olucak bu sözü biraz tartışabilirmiyiz. . . Merak içerisinde kaldım neye dayanarak bu sözü söylüyor olabilir ?

Yapımında katkı sağladığı atom bombasının binlerce insanı bir anda nasıl öldürdüğünü görüp duyduğu büyük pişmanlığın sonucu olarak söylüyor.
    Artık atom bombasından daha tehlikeli bir silah var adı demokrasi silahla yapılmayanı kağıtla ve parayla yapmaya çalışıyorlar.

Dünya'da savaşlar bitmeyecek ama bu savaşlar bazı kişilerin kontrolünde silah sanayisinin gelişimi yönünde etki gösterecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dayak_Arsızı

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    nukleer kullanmak starcrafta ghostla atmaya benzemez. atana sokarlar o nukleeri geri.

ayrica 4. dunya savasi cikmiyacak. cikartamazlarda zaten. arkadasin dedigi gibi pismanliktan dolayi demistir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soar.kerrigan

nukleer kullanmak starcrafta ghostla atmaya benzemez. atana sokarlar o nukleeri geri.

ayrica 4. dunya savasi cikmiyacak. cikartamazlarda zaten. arkadasin dedigi gibi pismanliktan dolayi demistir.

Alıntıları Göster
    3. Dünya savaşının olası yıkımı ve etkileri o kadar büyük olacak ki 4. Dünya savaşı çıkarsa ( çıkacağına pek ihtimal vermiyorum ) bu ancak taş ve sopalar ile olabileceğini düşünmüş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X Files

3. Dünya savaşının olası yıkımı ve etkileri o kadar büyük olacak ki 4. Dünya savaşı çıkarsa ( çıkacağına pek ihtimal vermiyorum ) bu ancak taş ve sopalar ile olabileceğini düşünmüş.

Alıntıları Göster
    insanların bütün kaynakları boşa harcayacagını ve sopalarla savasacagını veya insanların teknolojiyi bir kenara bırakıp daha ilker yerlere gidip şavasacagını
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmea

insanların bütün kaynakları boşa harcayacagını ve sopalarla savasacagını veya insanların teknolojiyi bir kenara bırakıp daha ilker yerlere gidip şavasacagını

Alıntıları Göster
    3. Dünya savaşı olursa hem nükleer, hem de biyolojik bir savaş olacaktır. Nükleer kullanmaya kimsenin cesareti yetmez diye bir görüş var ama ne yazık ki bir yerde sıkışan ülkeler bu felakete göz yumacak.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.