Şimdi Ara

Ekmeği dolarla mı alıyoruz! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
3.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mevcut dunya duzeninde stratejilerin merkezi haline gelen ortadogu ulkesi Turkiye'nin bor madenlerini isletecegine inanmak komedidir. Denize sifir arazi kalmadi satilacak dag tepe gitmis madenleri birakirlarmi? Evet mevcut madenin ucundan nasipleniriz ondanda deterjan yapilir en fazla ama baskalari uzayda gezer borla. Sizde sanarsinizki ulke bor madeni isletiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekmegi degil ama bugdayi,enerjiyi dolar ile almaktasin,
    herşey ithal.

• quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

Ekmegi degil ama bugdayi,enerjiyi dolar ile almaktasin,
    herşey ithal.
    Biz buğdaymı alıyoruz kardeş?

Ekmek alıyoruz,ekmeğin fiyatı ise 10 yılda bir değişiyor

Selam ve dua ile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-96DE7F07E

Bor hiç bir şeyin hammaddesi falan değil. Palavra sıkmaya gerek yok bugüne kadar bor ile yapılan tek şey borcam.
    Ha Bi de bormatik.

Alıntıları Göster
    Sizin bahçede bor ağacı var galiba.

Bor nedir,bir araştırsaydın keşke.

Medikal,oto,tarım,sağlık,enerji,....

Kullanılmadığı yer yok

Hayırlı iftarlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Elk.de

Sizin bahçede bor ağacı var galiba.

Bor nedir,bir araştırsaydın keşke.

Medikal,oto,tarım,sağlık,enerji,....

Kullanılmadığı yer yok

Hayırlı iftarlar

Alıntıları Göster
    dostum yıl 2020 istirham ediyorum böyle mahalle dedikoduları ile bu forumu şu hale getirmeyelim.
    Bormatik ve borcam neyine yetmiyor

Medikal,oto,tarım,sağlık,enerji,.... ufak at biraz
    bir aralar türkiyede petrol var emerika izin vermiyor diyenler vardı yeni modeller bu mu oldu acaba bor

• Ekmek dolarla alınsa ne olacak ki o zaman maaş da dolarla alınır

Ekmek dolar arttığı için artacak deniliyorsa zaten hersene başı yada 6 ayda 1 maaşlar artıyor

Burda maksat dolar arttı artık ekmeği bile alamayacaksın demekse zaten hükümet millete ekmeğe ,makarnaya,bulgura mahkum bıraktı bazen bunları bedava dağıtıyor

• Elk.de kullanıcısına yanıt
    www.ntv.com.tr
    Rusya, buğday ihracatını durduruyor (İhracat yasağından Türkiye nasıl etkilenir?)
    https://www.ntv.com.tr/ekonomi/rusya-bugday-ihracatini-durduruyor,QepxOGOCpUCIspRksUAroQ

https://www.gidahatti.com/rusyadan-turkiyeye-bugday-ithalati-yuzde-40-artti-139641/
    www.cumhuriyet.com.tr
    Buğdayda tablo vahim
    http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/bugdayda-tablo-vahim-1713890

kardeş siz kimsiniz bilmiyorum ama Türkiye alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Q6600 -- 7 Mayıs 2020; 16:52:43 >

• Burda muhalefetin dolar arttı ekmek peynir şu bu artacak aç kalacaksın hemde bu hükümete oy verdin diyor. AKP'li de buna tepki geliştiriyor "ekmeği dolarla mı alıyoruz" diyor veya " Bir akıllı sen misin dünyada ekmeğin fiyatı artınca maaşın yada gelirin artmayacağının garantisi mi var" demek istiyor olabilir.... Adamlar dolar artınca ne olacağını görsün,muhakeme etsin

Ek:Ayrıca ironik bir durum var " ekmeği dolarla mı alıyoruz?" cümlesiyle devamlı dalga geçiliyor ama dolar artınca niçin kuruyemiş fiyatı arttı, niye otomobil fiyatı arttı, muz alamıyorum, Antep fıstığı yiyemiyorum,domates cok pahali oldu . Marketler ateş pahası gibi konular açılıyor. Zaten dolar artınca herşeyin fiyati artacak diyen sen değilmiydi niye tekrar herşeyin fiyatını her hafta aktarıyorsun üstelik ekmek fiyatı pek değişmiyorken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baudelaire -- 7 Mayıs 2020; 17:14:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elk.de

Biz buğdaymı alıyoruz kardeş?

Ekmek alıyoruz,ekmeğin fiyatı ise 10 yılda bir değişiyor

Selam ve dua ile

Alıntıları Göster
    Siz ne dediginizi biliyormusinuz.Nasil 10 yilda bir degisiyor.Ekmegin gramaji dusuyor.Oyle olunca zam yokmu.Hesaplayin 100gr ekmek ne kadara gelmis 10 yilda gorun nasil enflasyonun uzerinde artmis.

Rusya ne bize ne baskasina bu yil bugday satmayacak.Paramiz var o zaman aliriz islemez yani ki bu ne kadar sig oralet vari bir politikadir.

Siz titanlarinmi yoksa biz fani olumlulerin gozu ilemi bakmaktasiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Q6600

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/rusya-bugday-ihracatini-durduruyor,QepxOGOCpUCIspRksUAroQ
    https://www.gidahatti.com/rusyadan-turkiyeye-bugday-ithalati-yuzde-40-artti-139641/
    http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/bugdayda-tablo-vahim-1713890

kardeş siz kimsiniz bilmiyorum ama Türkiye alıyor.
    Tarım toplumundan sanayii toplumuna geçişlerde olur böyle şeyler

Biz tank,tüfek,drone,otomobil,uçak,helikopter üreten ülkeyiz,bırakta buğdayıda dışardan alalım

• quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

Siz ne dediginizi biliyormusinuz.Nasil 10 yilda bir degisiyor.Ekmegin gramaji dusuyor.Oyle olunca zam yokmu.Hesaplayin 100gr ekmek ne kadara gelmis 10 yilda gorun nasil enflasyonun uzerinde artmis.

Rusya ne bize ne baskasina bu yil bugday satmayacak.Paramiz var o zaman aliriz islemez yani ki bu ne kadar sig oralet vari bir politikadir.

Siz titanlarinmi yoksa biz fani olumlulerin gozu ilemi bakmaktasiniz.

Alıntıları Göster
    Birçok belediye ekmeğin fiyatını düşürdü,bedava veren bile var,sen nerde yaşıyon hocam

Dua ile

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-96DE7F07E

dostum yıl 2020 istirham ediyorum böyle mahalle dedikoduları ile bu forumu şu hale getirmeyelim.
    Bormatik ve borcam neyine yetmiyor

Medikal,oto,tarım,sağlık,enerji,.... ufak at biraz
    bir aralar türkiyede petrol var emerika izin vermiyor diyenler vardı yeni modeller bu mu oldu acaba bor

Alıntıları Göster
    Boşver deli o.. Muhatap olma kafa yanmış onun

• Biçerdöveri Euro ile mazotu dolarla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Boşver deli o.. Muhatap olma kafa yanmış onun

Alıntıları Göster
    Üstad Kadir hocamın nasihatıdır

Rahmetli birgün beni yanına çağırdı ve;

“Başgan reyiz,bilginle dövdüğün kişiler,çaresiz kaldıklarında sana deli diyecekler”

Üstadı şimdi daha iyi anlıyorum

Hayırlı iftarlar

• dolar derhal yasaklanmalıdır !

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Sayin forumdasim.Enflasyon hesabinda o oyle hesaplanmaz.Otesinde erk e bagli birimler icin dagitmak,vermek,toplamak ve bilimum benzer sifati iceren,temsil eden aksiyonlari yapmak serbest iken muhalif veya benim sozlugumdeki deyimi ile arsen lupinlik yapmayanlar icin bunlar carmiha gerilme nedenidir ve siddet ile cezalandirilir,engellenir ve yasaklanir ki bunlar su an bu cografyada yapiliyor.Ucretsiz olmasin diye 5kr ye dagitliyor ama bu baglamaz kimseyi.Herseyin fiyati artti.Ne amac ile bunlari yazip herkese laf ebeligi yapiyorsunuz anlamak mumkun degil.

Benim anlattigimi anlamak isteyenler anladi.Su an seytani kiskandiracak kotulukler yapilmakta bu topraklarda.Boyle bos isler ile ugrasmayin.

Hayırlı aksamlar.

Lozan antlaşmasında gizli madde olduğuna anca leş olmuş fesli deli kadiri tarihçi diye kabul edenler inanır.

Lozan ve Bor İle
    Birtek bor ve petrol için geçerli galiba bu yer altı zenginliklerini işleme, çünkü bu ikisi dışında ne kadar maden varsa işliyoruz.

Yeraltı ve Zenginlikleri ile
    Keşke Yunan Galip Gelseydi Diyen Vatan Haini Leş Fesli Deli Kadir den Bahsediyorsun Değil mi?

Sen Ona Üstad Diyorsan Yapacak Bir şey Yok, Onunla Aynı Çizgidesin Demektir.

Leş ve Deli Kadir ile
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.