Şimdi Ara

Ekran Kartı [HW Upgrade Sonrası Problem]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Mevcut sistemimde ekran kartımı giriş seviyesi olan Asus GTX750 Ti modeli ile upgrade ettim. Mevcut sistemim aşağıdaki gibidir.

Motherboard:
    Wibtek 760G-M
    CPU: AMD Athlon II X2 3.2 GHZ
    Ekran Kartı: Asus GTX750 Ti (Eskisi Zotac 9600GT 512 mb 256 Bit)
    RAM: 8 GB DDR3
    Power: 600W

Problemim yeni ekran kartını sisteme taktıktan sonra neredeyse bendeki tüm oyunlarda (GTA V, Watch Dogs, CSGO) oyuna girişten kısa bir süre sonra 10 sn. bir donmalar veya tamamen donma sorunu oluyor. Bu esnada ses var ancak görüntü sistem donuyor. Bu durumdaki sistemin sıcaklık değerlerine baktığımda sorun göremedim. 60 - 70C geçmiyor. İşlemci ile uyum konusunda ve darboğaz konusunda da bir sıkıntı göremedim verim aynı CPU ile kullanan bir kaç yazı okudum.

Bu tür bir sorun hakkında bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: 5tk

Merhaba Arkadaşlar,

Mevcut sistemimde ekran kartımı giriş seviyesi olan Asus GTX750 Ti modeli ile upgrade ettim. Mevcut sistemim aşağıdaki gibidir.

Motherboard:
    Wibtek 760G-M
    CPU: AMD Athlon II X2 3.2 GHZ
    Ekran Kartı: Asus GTX750 Ti (Eskisi Zotac 9600GT 512 mb 256 Bit)
    RAM: 8 GB DDR3
    Power: 600W

Problemim yeni ekran kartını sisteme taktıktan sonra neredeyse bendeki tüm oyunlarda (GTA V, Watch Dogs, CSGO) oyuna girişten kısa bir süre sonra 10 sn. bir donmalar veya tamamen donma sorunu oluyor. Bu esnada ses var ancak görüntü sistem donuyor. Bu durumdaki sistemin sıcaklık değerlerine baktığımda sorun göremedim. 60 - 70C geçmiyor. İşlemci ile uyum konusunda ve darboğaz konusunda da bir sıkıntı göremedim verim aynı CPU ile kullanan bir kaç yazı okudum.

Bu tür bir sorun hakkında bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

Teşekkürler.

Psu ile ilgili bir sorun olabilir mi? Aslında 600w yeterli bu ekran kartınız için fakat yine de ilk aklıma gelen bu oldu.

Aslında eski ekran kartınız 96w tüketime sahipken yeni kartınız 60w güç istiyor. Eski kartınızı sadece yükseltme amaçlı mı değiştirdiniz yoksa bir sıkıntı mı vardı kartla ilgili?

• Temiz bir windows kurulumu ile denemede yarar var..
  • Temiz kurulum yapmıştım zaten. Sorun format sonrasında da devam etti. (Driver vb. eksiksiz)

Powerla ilgili olabileceği benimde aklıma geldi ancak 600W seninde belirttiğin gibi bu kart için fazlasıyla yeterli. Eski kartımda da hiç bir sorun yoktu.

Ben galiba sorunu çok ilginç ama buldum arkadaşlar. HDD :) Şimdi bende İşletim Sistemimim kurulu olduğu 60 GB Kingston SSD var. Ayrıca 500 GB 2.5' bir HDD daha var. Oyunların hepsi HDD'de. Oyunları SSD attığımda sorun yaşamadan 1.5 saat oynadım. Detaylı test yapıp nedenini araştırıyorum. Tekrar bilgilendireceğim :)

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5tk -- 14 Aralık 2015; 22:02:01 >
  • Sorun netleştirilmiştir arkadaşlar :) Amd Athlon 64 X2 ile GTx750 Ti darboğaz oluyor :)
  • 5tk kullanıcısına yanıt
    arkadaşım zaten x2 dediğinde sorun başlıyor gta 5 ve x2
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.