Şimdi Ara

Ekran kartı ile ilgili yardıma ihtiyacım var. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Sabahleyin Servise götüreyim ve önce biosunu güncellemesini istiyeceğim sonra da psu dan mı neden olduğunu araştırsınlar psu dan ise bir süre daha bekliyecek,zira 210tl yi ekran kart ile 1gb ram a verdik ve nefesimiz biraz kesildi. Arkadaşım tekrar teşekkür ederim seni de meşgul ettim.
  • Rica ederim sorunu keşke uzun sürdürmeden halledebilseydik fakat böylesi daha iyi sorun bir kere halloldu mu bidaha hiç başın ağrımaz yardımcı olabildiysem sevindim olamadıysamda inş. başka bi sorunun çıkar forumda konu açarsında onda yardımcı olurum

Şaka yapıyorum tabiki umarım hiç sorun çıkmaz zaten diğer bileşenlerinde güzel P4 3.0ghz işlemci anakartında iyi ram takviyeside yaptım diyorsun bu sistemle rahat oynarsın gayet güzel

eski sistemim
    celeron 2,4
    1,5gb ddr400
    MSI Px8 Neo-v 8x
    HIS HD3650 agp
    350W psu bu sistemle crysisi mediumda 15-25 fps arası bitirdim ki senin durumun daha iyi problemin çözülür inşallah

• Muhtemeln yeni kartı takmadan önce eski onboard VGA'na ait sürücünü kaldırmadan pc'ne yeni kartı takmışsındır ve sürücü çakışması yaşıyorsundur, yeni kartını çıkartmadan önce yeni kartın için kurduun sürücüyü kaldır, sonra restart at ve restart esnasında pc'ni system bilgileri ekranına dönünce kapat pc'nin fişini çek yeni kartını çıkart eski kartınla açılış yap ve onun sürücüsünüde kaldır ve işlemi tekrarla, yani sürücüyü kaldırdıın'da yeniden başlat diip bilgi ekranında kapatıp, pc'nin fişini çekip yeni kartını tak ve sürücüsünü tekrar yükle.
  • umarım olur hadi bakalım dene bi dua ette olsun olmuyosada yarın ilk işin bi psu bakmak olsun hadi iyi geceler dostum
  • quote:

Orjinalden alıntı: DhanTE

Muhtemeln yeni kartı takmadan önce eski onboard VGA'na ait sürücünü kaldırmadan pc'ne yeni kartı takmışsındır ve sürücü çakışması yaşıyorsundur, yeni kartını çıkartmadan önce yeni kartın için kurduun sürücüyü kaldır, sonra restart at ve restart esnasında pc'ni system bilgileri ekranına dönünce kapat pc'nin fişini çek yeni kartını çıkart eski kartınla açılış yap ve onun sürücüsünüde kaldır ve işlemi tekrarla, yani sürücüyü kaldırdıın'da yeniden başlat diip bilgi ekranında kapatıp, pc'nin fişini çekip yeni kartını tak ve sürücüsünü tekrar yükle.

Eski kart zaten uzun zamandır yanık olduğundan takılı değildi, Onboard olarak kullanıldı.Sabahleyin servise götürdüm orada da aynı durum ortaya çıktı. benim kartımı oradaki bir pc ye taktı onda çalıştı o pc nin kartını benimkine taktı aynı sorun devam etti. benim kartı dışardan başka bir pcu ile besledi, sorun yine aynı .Bios ayarlarına baktım orada onboard devre dışı diye bir bölüm yok başlangıç tercihi var, hangi çıkışa monitör bağlı ise o kısım yani onboard veya ekran kartı otomatik olarak seçiliyor. Netice olarak bana servis de anakartta problem var dedi ve bu anakarttan da bulamazsın dedi artık kara kara düşünmeye başladım neye yanayım.
    sonçare , format atayım lakin değermi bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ELO185 -- 15 Temmuz 2009; 20:57:13 >

• Anlattıklarınıza göre sorun sürücü çakışması gibi duruyor çünki yeni kartınızla Winx işletim systemi ekranını görüp yeni kartınıza sürücü yüklemişsiniz, ve sürücüden sonra WinX açılış eranında kalmış, isterseniz önce yeni kartın sürücüsünü kaldırın, systeminizi yeniden başlatın ve güvenli kipte (F8) tuşu ile açın eski VGA'nızın sürücüsünü kaldırın ve restart'tan sonra normal açılış yapıp yeni kartınızın sürücüsünü kurarak 1 deneyin bu şekildede sorunuzun hallolma ihtimali vardır, olmazsa format atarsızın.

Edit :
    Kısacası; Yandı dediiniz kartın sürücü + onboard VGA kartınızın sürücüsü o windows'ta kuruluysa yeni kartın'da sürücüsü kurulunca şu anda işletim systeminizde 3 tane VGA sürücüsü kurulu, format bunu çözmenin en kesin yoludur, zaty genelde yeni 1 VGA alındıında yeni VGA eskisinden farklı marka 1 chip kullanıyorsa en düzgün performance için format en güzeli olur ama sizin daha önceki (yanan kartınızın) ve şu anki onboard VGA'nızin sürücüsünü işletim systeminizden temizliyebilmeniz'de şu anki durumunuzu kurtarabilir, ve bunun için'de o sürücülerin hangileri oldunu'da bilmeniz gerekir axi takdir'de format dışın'da bu durumu çözemezsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhanTE -- 16 Temmuz 2009; 1:01:19 >

• Format attım veee değişen bir şey olmadı. sonuç aynı.
    Servis teknisyeninin dediğine mi geldik acaba. Anakartta bir sorun var ve tamir edilmesi gerekiyor dedi. tamir edecek mercii yok. BT servis diye bir yer buldum netten o da tuzlada imiş tamir için garanti de veremiyor.
    Acaba sadece anakartı mevcut parçalarıma uygun bir ana kartla değiştirmek mümkinmi?
    Ustalarım ne dersiniz.?

Araştırırken Anakart olarak şunları buldum yorumlarınız benim için önemli
    FOXCONN 661M05-MX-6L DDR400 AGP8X VGA+SES+LAN
    FOXCONN 848M02-2.0-P-6LS AGP8X SES+LAN 775PIN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ELO185 -- 16 Temmuz 2009; 19:31:32 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ELO185

Format attım veee değişen bir şey olmadı. sonuç aynı.
    Servis teknisyeninin dediğine mi geldik acaba. Anakartta bir sorun var ve tamir edilmesi gerekiyor dedi. tamir edecek mercii yok. BT servis diye bir yer buldum netten o da tuzlada imiş tamir için garanti de veremiyor.
    Acaba sadece anakartı mevcut parçalarıma uygun bir ana kartla değiştirmek mümkinmi?
    Ustalarım ne dersiniz.?

Araştırırken Anakart olarak şunları buldum yorumlarınız benim için önemli
    FOXCONN 661M05-MX-6L DDR400 AGP8X VGA+SES+LAN
    FOXCONN 848M02-2.0-P-6LS AGP8X SES+LAN 775PIN

Bu olaydan anlaşılan yanan VGA kartınız AGP Slotunu'da bozmuş, çünki teknik servis yeni arldınız kartın çalıştıını söylemiş, yeni aldınız VGA'ya systeminiz'le birlikte bakan teknik servis aldığınız kartı başka 1 anakart üzerinde sürücü yükliyerek denediyse ve kart sağlam dediyse, bu durum'da AGP slotunuzun arızalı oluşuna işaret ediyor, fakat yeni kartınıza sürücü yüklemeden bakıldıysa ve kartınıza sürücü yüklendikten sonra arızası ortaya çıkıyorsa ne olucak ? inş. yeni kartınıza düzgün 1 şekilde bakılıp ona göre teşhis konmuştur yoxa yeni alıcaınız anakart'tada aynı sorunu yaşamanız hiç hoş olmaz.

Yeni anakart olarak bulduğunuz 2 anakart'ta parçalarınızı destekliyor, kolayca bu değişiklii yapabilirsiniz, ürün kod'larından anlaşılan'da 2'side SIS chipset'li, 848 chip'le 661'i kıyaslarsak; (FOXCONN 661M05-MX-6L DDR400 AGP8X VGA+SES+LAN) bu kart daha iyi fakat dediğim gibi 2 anakart'ta uygun, bütçenize göre herhangi 1'ini alıp kullanabilirsiniz.

Edit : Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhanTE -- 16 Temmuz 2009; 20:47:08 >

• FOXCONN 915A01-P-8KS2 775PIN DDR400 8CH SES+LAN+PCI-E16X
    FOXCONN 661M05-MX-6L 775 PIN DDR400 AGP8X VGA+SES+LAN
    FOXCONN 848M02-2-2.0-P,6LS AGP8X SES+LAN 775 PIN

Bunlardan hangisini tavsiye edersin. 3 ü de aynı fiattan. Tabi ikinci el.
    tavsiyenize göre birini almayı düşünüyorum . Ayrıca ilginize de teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ELO185 -- 16 Temmuz 2009; 20:53:10 >
  • En üstte'ki (FOXCONN 915A01-P-8KS2 775PIN DDR400 8CH SES+LAN+PCI-E16X ) daha iyidir fakat PCI-Ex grafik slotu kullanıyor bu sebepten aldıın VGA kart bu anakart'a uygun değil.

Aldığın ekran kartı AGP slotu kullanıyor bu sebeple : FOXCONN 661M05-MX-6L 775 PIN DDR400 AGP8X VGA+SES+LAN içlerinde en uygunu.

Edit :
    quote:

Ayrıca ilginize de teşekkür ederim.

Rica ederim, Hiç önemli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhanTE -- 16 Temmuz 2009; 23:47:03 >
  • ASROCK 775i65GV SOKET 775 LGA
    Ve nihayet aynı anakarttan ikinci el buldum ve siparişini biraz önce yaptım 65 TL gelecek inşaallah.İnşaallah taktıktan sonra ve olumlu haberi buraya aktaracağım.şimdilik ilgi ve önerilerine çok teşekkür ederim.
  • sıfır sistem alsaydın daha iyidi . o yüzden boşuna demiyorlar agp ye yatırım yapmayın diye

anakart almışsın o yüzden yazdım yanlış anlama beni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 17 Temmuz 2009; 0:24:49 >
  • quote:

ASROCK 775i65GV SOKET 775 LGA
    Ve nihayet aynı anakarttan ikinci el buldum ve siparişini biraz önce yaptım 65 TL gelecek inşaallah.İnşaallah taktıktan sonra ve olumlu haberi buraya aktaracağım.şimdilik ilgi ve önerilerine çok teşekkür ederim.

Rica ederim, hayırlısı olsun, inş. yeni anakartını sorunsuz 1 şekilde kullanırsın.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.