Şimdi Ara

Ekran kartı ile ilgili yardıma ihtiyacım var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    CPU :P4 3.20 GHz
    Anakart :ASRock 775i65GV [MSI]
    Graphic Contr :İntel 82865G
    Sistem belleği :DDR 400 FSB 800 (512MB)
    Ekran kartı :üzerinde FX5500 vardı ve yandı.

Anakartın üretici firmasının desteklediği ekran kartları listesinde
    Fx5500 yok. Siz ustalarım bu konuda bana hangi kartı önerirsiniz?
    Yardımınıza ihtiyacım var, zira bu şekilde pc mütemadiyen donuyor.
    ayrıca fiatı konusunda da 100TL civarı olursa çok güzel olacak.
    İlginize şimdiden teşekkür ederim.

• arkadaşım anakartın agp destekliyor, o liste çok önemli değil, agp desteklemesi yeterli, o nedenle sistemine uygun olarak 3650 agp öneririrm. 121tl
    http://www.exa.com.tr/sapphire/ekran_kartlari/sapphire_hd3650-334-5707.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

arkadaşım anakartın agp destekliyor, o liste çok önemli değil, agp desteklemesi yeterli, o nedenle sistemine uygun olarak 3650 agp öneririrm. 121tl
    http://www.exa.com.tr/sapphire/ekran_kartlari/sapphire_hd3650-334-5707.html
    Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim.
    Ekran kartının siparişini verdim.İnşaallah iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ELO185

Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim.
    Ekran kartının siparişini verdim.İnşaallah iyi olur.

Alıntıları Göster
    dostum yeterli paran ve powerın varsa keşke 3850 alsaydın 3650 de iyi kart kullandım fakat 3850 varken almamalıydın ama sorun değil hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: vegihi

dostum yeterli paran ve powerın varsa keşke 3850 alsaydın 3650 de iyi kart kullandım fakat 3850 varken almamalıydın ama sorun değil hayırlı olsun

Alıntıları Göster
    Maalesef psu 300 W lık .
    Kart geldi lakin uzun zamandır kartsız kullanmıştım ve şimdi ekran kartını takdım lakin anakarttaki onboard kısmını nasıl devre dışı bırakacağım?
    Yardımcı olurmusunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ELO185 -- 14 Temmuz 2009; 14:07:15 >
  • quote:

Maalesef psu 300 W lık .
    Kart geldi lakin uzun zamandır kartsız kullanmıştım ve şimdi ekran kartını takdım lakin anakarttaki onboard kısmını nasıl devre dışı bırakacağım?
    Yardımcı olurmusunuz?

Alıntıları Göster
    Biostan ayarlamalısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poison Well

Biostan ayarlamalısın

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: LastShinobi

Biostan ayarlamalısın

Bu konuda yardımcı olurmusunuz bios konusu bana tamamen yabancı!

• quote:

quote:

Biostan ayarlamalısın

Alıntıları Göster
    Biostan "Primary Graphics Adapter" i :AGP ye seçeneğine alıcaksın. Ve monitörün kablosunu 3650'ye bağlıyacaksın

• quote:

quote:

Biostan ayarlamalısın

Alıntıları Göster
    biostan araştırmalısın arkadaşım gire çıka öğreniceksin zaten onboard vga filan der onu disabled yaptın mı tamamdır

• quote:

biostan araştırmalısın arkadaşım gire çıka öğreniceksin zaten onboard vga filan der onu disabled yaptın mı tamamdır

Alıntıları Göster
    Creed160

LastShinobi
    Biostan "Primary Graphics Adapter" i :AGP ye seçeneğine alıcaksın. Ve monitörün kablosunu 3650'ye bağlıyacaksın

Teşekkür ederim.
  • quote:

Creed160

LastShinobi

Teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Yardımcı olabildiysek ne güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: Poison Well

Yardımcı olabildiysek ne güzel

Alıntıları Göster
    kesinlikle

• quote:

kesinlikle

Alıntıları Göster
    Ekran kartını taktım, sürücü cd ile driver nı da yükledim,tekrar başlat dan sonra açılıştaki windows logosu ve altta yürüyen ışık durduktan sonra windows başlatılıyora gelince ekran kararıyor ve öylece kalıyor arka planda açılış devam ediyor zira açılış sesi çıkıyor.ne yapmam gerekiyor.defalarca denedim aynı yerde ekran kapanıyor.

• quote:

Ekran kartını taktım, sürücü cd ile driver nı da yükledim,tekrar başlat dan sonra açılıştaki windows logosu ve altta yürüyen ışık durduktan sonra windows başlatılıyora gelince ekran kararıyor ve öylece kalıyor arka planda açılış devam ediyor zira açılış sesi çıkıyor.ne yapmam gerekiyor.defalarca denedim aynı yerde ekran kapanıyor.

Alıntıları Göster
    sorun biostan kaynaklanıyor olabilir şu onboardu devredışı bırakmış mıydın bide biosta vga graphich adapterı agp yapıcaksın ekran kartıyla ilgili her şeyi kartına uygun bi şekilde yap bidaha dene aslında öle bi sorun olmaması lazımdı normal bi şekilde açılması lazımdı dediklerimi yap olmazsa başka çözüm yollarına bakarız

• quote:

sorun biostan kaynaklanıyor olabilir şu onboardu devredışı bırakmış mıydın bide biosta vga graphich adapterı agp yapıcaksın ekran kartıyla ilgili her şeyi kartına uygun bi şekilde yap bidaha dene aslında öle bi sorun olmaması lazımdı normal bi şekilde açılması lazımdı dediklerimi yap olmazsa başka çözüm yollarına bakarız

Alıntıları Göster
    biosta onboard du devre dışı bırakmak için aradım fakat bulamadım.birde CD den başlatmaya getirdiğim halde Cd den boot olmuyor. Bu konuda hiç bilgimde yok. siyah ekran yazıları o kadar hızla görünüp kayboluyor ki Fotografını çekeyim de okuyayım dedim çekemedim. ne yapacağımı şaşırdım.
    olmazsa kartı çıkarayım. sürücüleri kaldırayım eski haline getireyim.biosu biraz daha kurcalıyayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ELO185 -- 15 Temmuz 2009; 0:15:41 >

• quote:

Alıntıları Göster
    haa bu arada sen güç girişini bağlamıştın diymi

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Creed160

Evet.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Creed160

Evet.

Alıntıları Göster
    arkadaşım powerdan kaynaklanıyor olabilir yoksa kartta bi sorun çıkıcağını sanmıyorum biostaki ayarlarıda yapabilseydin tam emin olurduk belki de muhtemelen powerdır powerın markası modeli ne ?

• quote:

arkadaşım powerdan kaynaklanıyor olabilir yoksa kartta bi sorun çıkıcağını sanmıyorum biostaki ayarlarıda yapabilseydin tam emin olurduk belki de muhtemelen powerdır powerın markası modeli ne ?

Alıntıları Göster
    Pc DELL marka PSU da DELL marka ve 280Watt. 2005 de alındı bir türlü düzgün çalışmadı üzerindeki FX5500 yandı ve uzun zamandır onboard ile kullanıldı ve sonra da donmaya başladı . sorun hatalı soğutma dizaynı olduğu anlaşıldı ve durum şimdilik bu.
  • quote:

Pc DELL marka PSU da DELL marka ve 280Watt. 2005 de alındı bir türlü düzgün çalışmadı üzerindeki FX5500 yandı ve uzun zamandır onboard ile kullanıldı ve sonra da donmaya başladı . sorun hatalı soğutma dizaynı olduğu anlaşıldı ve durum şimdilik bu.

Alıntıları Göster
    PSU nu değiştirmelisin yoksa o kartıda yakmıycağı ne malum iyi bi psu almalısın en az 350Wlık aslında bizde hata böyle onu al bunu al demekten psu sormak gerekir ilk baş power yetmezliğinden performans kaybıda yaşarsın bende de 3650 agp vardı 350W quake psuyla çok rahat çalıştırdım kendime yeni sistem toplayınca arkadaşa sattım onda da 250W quake var şu an sistemi benim eski sistemimden daha güzel sadece powerı düşük ve benim aldığım performansın yarısını alamıyor nfs2de bile 15-20 fps oynuyor ben o kartla crysisi mediumda bitirdim kaç kere neyse demek istediğim %85 psudan ama sen yinede emin olmak için bi yerden ödünç psu bul 350 lik en az öyle bi dene sorun çözüldüyse o psuyu almaya bak

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.