Şimdi Ara

ekran kartı tavsiyesi!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar pentum 4 3.00ghz/3.00 ghz çift çekirdek işlemcim var.1 gb ram var ekran kartım onboard ve çok kötü iyi bir ekran kartı almak istiyorum.anakartım pc express 100 tl civarı bütçem var bütçeyi biraz aşabilir ama fazla aşmasın...evin ordaki bilgisayarcıda 1 gb ati ekran kartı 0 125 tl sizce nasıldır ekran kartı önerilerinizi bwekliyorum!!!

pes 2010 shift call of 4.5 tarzı yeni oyunları oynatabilecek bir kart olsun veya yazdığım kart oynayabilirmi.? ayriyetten bide 1gb daha ram alıp 2 gbye çıkarmayı düşünüyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreyavuz41 -- 13 Ekim 2009; 13:30:24 >

• modelini bilmeden bişey demek zor..bellek miktarı hiçbişey ifade etmez..
    ben 4650 öneririm..512 mb olması yeterlidir..
    http://www.exa.com.tr/his/ekran_kartlari/his_hd4650-334-6694.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: ooppss

modelini bilmeden bişey demek zor..bellek miktarı hiçbişey ifade etmez..
    ben 4650 öneririm..512 mb olması yeterlidir..
    http://www.exa.com.tr/his/ekran_kartlari/his_hd4650-334-6694.html
    kardeş saol bn bugün onun modelini öğrenip sana söyleyeceğim..
    dediğin ekran kartı ne kadardır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreyavuz41

kardeş saol bn bugün onun modelini öğrenip sana söyleyeceğim..
    dediğin ekran kartı ne kadardır?

Alıntıları Göster
    peki arkadaşım yani sistemimi yazdım onu 2 gb rame çıakrtıp iyi bir ekran kartıyla call of 4.5 pes 2010 2k10 tarzı iyi oyunları oynayabilirmiyim,??
  • quote:

peki arkadaşım yani sistemimi yazdım onu 2 gb rame çıakrtıp iyi bir ekran kartıyla call of 4.5 pes 2010 2k10 tarzı iyi oyunları oynayabilirmiyim,??

Alıntıları Göster
    http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=80900&ad=ASUS-EXTREME-N8800GS-HDTP-384MB-DDR3-Ekran-Kartlari

• quote:

Alıntıları Göster
    Oynarsın evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: donda

Oynarsın evet

Alıntıları Göster
    (ddr3mü ddr 2mi ddr 1 mi ne olduğunu tam bilmiyorum) arkadaşlar verdiğiniz ekran kartlarını araştırıp bakacağım.ama şöyle iyi bişe alayımki
    bidaha uğraşmayayım yani herkes farklı söylüyor.bilgisayarcı bana en iyi olarak 1 gblik atiyi gösterdi siz bunları dedinizhepsini araştırcağım ama ortak bi noktada birşleşsek:D..
    bide bu fason olayı nedir bilgisayarcıdan almakmı daha mantıklı yoksa exa bimeks tarzı büyük yerler mi yoksda farketmezmi??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreyavuz41 -- 13 Ekim 2009; 13:48:02 >

• quote:

(ddr3mü ddr 2mi ddr 1 mi ne olduğunu tam bilmiyorum) arkadaşlar verdiğiniz ekran kartlarını araştırıp bakacağım.ama şöyle iyi bişe alayımki
    bidaha uğraşmayayım yani herkes farklı söylüyor.bilgisayarcı bana en iyi olarak 1 gblik atiyi gösterdi siz bunları dedinizhepsini araştırcağım ama ortak bi noktada birşleşsek:D..
    bide bu fason olayı nedir bilgisayarcıdan almakmı daha mantıklı yoksa exa bimeks tarzı büyük yerler mi yoksda farketmezmi??

Alıntıları Göster
    palit hd4650 sonic 105.95TL
    http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2477

• quote:

Alıntıları Göster
    ekran kartının belleğine falan bakma 4650 senin bütçene ve sistemine en uygun karttır..

marka çok önemli değil.. 4650 lerin fiyatları birbirine yakındır..

çeşitlerine ve fiyatlarına şuradan bakabilirsin
    http://www.teknofiyat.com/?search=hd+4650+16x&altlimit=&ustlimit=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ooppss -- 13 Ekim 2009; 13:53:40 >

• quote:

1gb ekran karti demekle hic bisey ifade etmiyosun, onemli olan kac mb oldugu degil, sen modelini soyle ona gore degerlendirme yapalim, eger bulabiliyosan verdigim linkteki karti al, bulamazsan 4650 alabilirsin, veya biraz daha uzerine koyup 4670(gddr3) alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: say me

palit hd4650 sonic 105.95TL
    http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2477

Alıntıları Göster
    saol ark. yalnız 128 bit yazıyo ya bn yaptığım bazı araştırmalarda bit çok önemli felan diyolardı yani bit 256 veya 512 olsa felan fark edermi yani bu işlerden pek anlamam aslında yani dediğim gibi sistemim yukarda yazılı onu 2gbye çıkarıp iyi bi ekran kartıyla bütün oyunları oynayabilcek bi ekran kartı arıyorum.

bi soru daha!!bn bilim kötü felan die hiç oyun olmuyodu fazla özen göstermiyordum baya bi çalışırken fişini çektim bu anakarta felan zarar vermişmidir?

• quote:

saol ark. yalnız 128 bit yazıyo ya bn yaptığım bazı araştırmalarda bit çok önemli felan diyolardı yani bit 256 veya 512 olsa felan fark edermi yani bu işlerden pek anlamam aslında yani dediğim gibi sistemim yukarda yazılı onu 2gbye çıkarıp iyi bi ekran kartıyla bütün oyunları oynayabilcek bi ekran kartı arıyorum.

bi soru daha!!bn bilim kötü felan die hiç oyun olmuyodu fazla özen göstermiyordum baya bi çalışırken fişini çektim bu anakarta felan zarar vermişmidir?

Alıntıları Göster
    bit önemli tabii önemli olmazmı..
    bak mesela bu 512 bit..
    http://www.sanalmarketim.com/urun/1a432924da23b4193da1a749636a7f76/ASUS-GTX-285-TOP-1GB-512Bit-HDMI-16x-

• quote:

ekran kartının belleğine falan bakma 4650 senin bütçene ve sistemine en uygun karttır..

marka çok önemli değil.. 4650 lerin fiyatları birbirine yakındır..

çeşitlerine ve fiyatlarına şuradan bakabilirsin
    http://www.teknofiyat.com/?search=hd+4650+16x&altlimit=&ustlimit=

HIS HD4650 102,34TL
    BELLEK TİPİ DDR2
    RAMDAC (MHz) 400
    ÇEKİRDEK HIZI 600
    BELLEK HIZI 800

PALIT HD4650 SONIC 105,95
    BELLEK :DDR3
    ÇEKİRDEK HIZI 600
    BELLEK HIZI 1200

• quote:

Alıntıları Göster
    yani en uygun 4650 diyosunuz arkadaşlar şu 4650yi tam olarak yazarmısın bilgisayarlıara sorayım hazır dışardayken.

bide şuna bi cevap.. bbnn bilim kötü felan die hiç oyun olmuyodu fazla özen göstermiyordum baya bi çalışırken fişini çektim bu anakarta felan zarar vermişmidir?

• quote:

bit önemli tabii önemli olmazmı..
    bak mesela bu 512 bit..
    http://www.sanalmarketim.com/urun/1a432924da23b4193da1a749636a7f76/ASUS-GTX-285-TOP-1GB-512Bit-HDMI-16x-

one ya o fiyata yeni bil alırım ya:D:D tmm tmm 512 biti boşverin dediğim gibi cal of 4 5 pes 10 2k10 shift falan bu tip oyunları mafia 2 ferlan bu oyunları açsın da 1 bit olsa bile razıyım tmm 4650 yi araştırcama rk.lar

• quote:

Alıntıları Göster
    emre kardeşim, bilgisayarcının oyununa gelme.

Sana şöyle bir örnek veriyim (rakamlar sallamadır), XXXX ayarlarda XXXX oyununu oynamaya çalıştığını varsayalım,

1 GB 9400GT ile saniyede 20 görüntü alırken
    512 MB 9800GT ile saniyede 70 görüntü alırsın. Aradaki farkı anlamış olacağını umuyorum. Yukarıda arkadaşımında dediği gibi Bellek büyüklüğü (1gb, 512mb, 384mb olması) tek başına hiçbir şeydir. Bir sürü daha etken var durumu değiştiren.

Senin yapabileceğin (ki bütçen çok kısıtlı) HD4650 (512MB bellek senin ihtiyacın olan tüm kartlara yeter) veya HD4670 almandır. Ama Özellikle HD4670 için bütçen yetmeyecektir.

Eğer bütçeyi biraz zorlar da 105 liraya şu kartı alırsan, en iyi çözüm olur. @caneker adlı arkadaşın verdiği 8800GS yi 115 liraya bulabilsen keşke en iyi f/p kartıdır ama maalesef o ürünün stoklarda olduğu bir yer yok şu anda.

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2477 Bu kart tam aradığın kart.

Yalnız ince bir nokta daha var, işlemcin maalesef (bu arada işlemcin çift çekirdekli değil, HT teknolojisi ile sanal çift çekirdekli) günümüz için yetersiz bir işlemci o nedenle alacağın ekran kartından çok fazla bir performans beklemeyeceksin. Yinede şu anki durumdan çok çok daha iyi olacağı kesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

emre kardeşim, bilgisayarcının oyununa gelme.

Sana şöyle bir örnek veriyim (rakamlar sallamadır), XXXX ayarlarda XXXX oyununu oynamaya çalıştığını varsayalım,

1 GB 9400GT ile saniyede 20 görüntü alırken
    512 MB 9800GT ile saniyede 70 görüntü alırsın. Aradaki farkı anlamış olacağını umuyorum. Yukarıda arkadaşımında dediği gibi Bellek büyüklüğü (1gb, 512mb, 384mb olması) tek başına hiçbir şeydir. Bir sürü daha etken var durumu değiştiren.

Senin yapabileceğin (ki bütçen çok kısıtlı) HD4650 (512MB bellek senin ihtiyacın olan tüm kartlara yeter) veya HD4670 almandır. Ama Özellikle HD4670 için bütçen yetmeyecektir.

Eğer bütçeyi biraz zorlar da 105 liraya şu kartı alırsan, en iyi çözüm olur. @caneker adlı arkadaşın verdiği 8800GS yi 115 liraya bulabilsen keşke en iyi f/p kartıdır ama maalesef o ürünün stoklarda olduğu bir yer yok şu anda.

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2477 Bu kart tam aradığın kart.

Yalnız ince bir nokta daha var, işlemcin maalesef (bu arada işlemcin çift çekirdekli değil, HT teknolojisi ile sanal çift çekirdekli) günümüz için yetersiz bir işlemci o nedenle alacağın ekran kartından çok fazla bir performans beklemeyeceksin. Yinede şu anki durumdan çok çok daha iyi olacağı kesin.

Alıntıları Göster
    tmm arkadaşlar ati readon hd4650 de karar kıldım en iyisi bu.4670 ne kdrki?

• quote:

tmm arkadaşlar ati readon hd4650 de karar kıldım en iyisi bu.4670 ne kdrki?

Alıntıları Göster
    evet arkadaşlar kalkıyorum.herkese tşk 4650 467 8800gsyi soracağım aralarında en iyiasi hngisidir ki?
  • quote:

evet arkadaşlar kalkıyorum.herkese tşk 4650 467 8800gsyi soracağım aralarında en iyiasi hngisidir ki?

Benim görüşüm ve tercihim

a- Performans sıralaması

1- 8800GS
    2- HD4670
    3- HD4650 DDR3
    4- HD4650 DDR2

b- Fiyat/performans sıralaması

1- 8800GS
    2- HD4650 DDR3
    3- HD4670
    4- HD4650 DDR2

şeklinde sıralanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Benim görüşüm ve tercihim

a- Performans sıralaması

1- 8800GS
    2- HD4670
    3- HD4650 DDR3
    4- HD4650 DDR2

b- Fiyat/performans sıralaması

1- 8800GS
    2- HD4650 DDR3
    3- HD4670
    4- HD4650 DDR2

şeklinde sıralanır.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar 4650 nin fiyatı vatan computerde 160-180 tl felan diyor yoksa bnmi ynlış bakıyorum hani ilk mesajımda demiştim ya 1 gb ekran kartını 115 tlye veriyor diye onun modeli 3650ymiş.sizce o nasıl??ve ark.lar bilgisayarcı bana 4650yisenin board kaldırmaz dedi doğrumu? ayrıca 4650 8800gsnin fyatları ne kdr??*

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreyavuz41 -- 17 Ekim 2009; 17:11:15 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.