Şimdi Ara

ekran kartı ve cpu konusunda öneri verir misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkese merhaba. Yeni bir sistem topluyorum. Birkaç parçayı kendi kafama göre aldım. iyimi yaptım kötümü bilemiyorum:( danışmak istediğim iki parça war.

ekran kartı ve cpu. bu ikisini alırken nasıl bir strateji izlemeliyim. ekran kartını yuksek tutup ıslemciden mi kısmam lazım ya da fiyat indirimi falan olcak diyorlar. onları bekleyıp ona gore mı karar werım.

dıger baslıklardan okudugum kadarıyla ekran kartı piyasası bu aralar dalgalı bi dönem yaşıyor gibi ya. Allah sonumuzu hayır etsin.

benim acıkcası fıkrım 8800 320 mb almaktan yana gibi ama size de danışayım dedım. simdiden teekkürler.

aldığım parçalar ise şunlar;

Anakart: GB p35c DS3r
    Ram: team 2*1 gb ddr2 800
    power: seasonic m12 500w

bütçe sınırı koymak istemedim. ama çok uçuk olmasın tabi ki de. (uçuk = 800 900 ytl ) 600 700 cıvarı olabilir.

• İşlemci olarak eğer oc yapılacaksa e4300, yapılmayacaksa e6600 öneriyorum.
    600-700YTL sırf ekran kartı bütçesi ise sapphire HD 2900XT iyi bir seçim olabilir veya 640mb lık 8800GTS lerden alınabilir.
  • Eyer 8800 320mb alıcaksanız en ona gidicek en iyi islemci e6320 veya e6420 dir.(darboğaz yapmaması açısından.)Overclock'lu bir 4300'de o ekran kartının hakkını verıcektir...
  • MSI 8800GTS O.C Edition yada Sparkle Calibre 8800GTS tavsiye ederim. ( Ben Sparkle aldım)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ovuzhan

herkese merhaba. Yeni bir sistem topluyorum. Birkaç parçayı kendi kafama göre aldım. iyimi yaptım kötümü bilemiyorum:( danışmak istediğim iki parça war.

ekran kartı ve cpu. bu ikisini alırken nasıl bir strateji izlemeliyim. ekran kartını yuksek tutup ıslemciden mi kısmam lazım ya da fiyat indirimi falan olcak diyorlar. onları bekleyıp ona gore mı karar werım.

dıger baslıklardan okudugum kadarıyla ekran kartı piyasası bu aralar dalgalı bi dönem yaşıyor gibi ya. Allah sonumuzu hayır etsin.

benim acıkcası fıkrım 8800 320 mb almaktan yana gibi ama size de danışayım dedım. simdiden teekkürler.

aldığım parçalar ise şunlar;

Anakart: GB p35c DS3r
    Ram: team 2*1 gb ddr2 800
    power: seasonic m12 500w

bütçe sınırı koymak istemedim. ama çok uçuk olmasın tabi ki de. (uçuk = 800 900 ytl ) 600 700 cıvarı olabilir.

Cpu yu E6420 ekran kartınıda dediğin gibi 8800gts 320mb al ekran kartında iyi seçim yapmışsın

• teşekkür ederim arkadaşlar. büyük ihtimal 8800 gts 320mb alcam. su ay sonu bi gelsın. bakalım indirim oluyo mu

cpu da buyuk ıhtımal c2d 6420 olur herhalde.

tekrar teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.