Şimdi Ara

ekran yeşil oldu bir anda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
35.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    birden ekran yeşil oldu.Hiç bişey yapmadım film seyrediyordum birden yeşil oldu. ne olduğunu anlamadım kabloylada oynadım düzelme olmadı neden kaynaklanıyodur tüpten olabilir mi?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Bilgisayar Ekranının Yeşil Olmasının Nedenleri ve Çözümleri

Bilgisayar ekranınızın yeşil olması, çeşitli sorunlara işaret edebilen can sıkıcı bir sorundur. Bu sorunla karşılaştığınızda, sorunun nedenini belirlemek ve uygun çözümü bulmak önemlidir.

Nedenleri:

• Grafik Kart Arızası: Grafik kartı, bilgisayarınızın ekranına görüntü çıkaran önemli bir bileşendir. Arızalı bir grafik kartı, yeşil ekran sorununa neden olabilir.
    • Kablo Sorunları: Ekranınızı bilgisayarınıza bağlayan kablolar hasarlıysa veya gevşekse yeşil ekran sorunu yaşayabilirsiniz.
    • Monitör Sorunları: Monitörün kendisindeki bir sorun da yeşil ekranın nedeni olabilir.
    • Yazılım Uyuşmazlığı: Bazı yazılım uygulamaları veya güncellemeleri ekranla uyuşmayarak yeşil ekran sorununa neden olabilir.
    • Virüs veya Kötü Amaçlı Yazılım: Kötü amaçlı yazılım veya virüsler de ekranın yeşil olmasına neden olabilir.

Çözümleri:

• Grafik Kartını Kontrol Edin: Grafik kartının düzgün takılıp takılmadığını ve herhangi bir hasar belirtisi olup olmadığını kontrol edin. Gerekirse grafik kartını çıkarın ve yeniden takın.
    • Kabloları İnceleyin: Ekranınızı bilgisayarınıza bağlayan kabloları inceleyin. Hasarlı veya gevşek kabloları değiştirin.
    • Monitörü Kontrol Edin: Monitörü farklı bir bilgisayara bağlayarak sorunun monitörde mi yoksa bilgisayarda mı olduğunu belirleyin.
    • Yazılımı Güncelleyin: Ekran sürücülerinizi ve diğer ilgili yazılımları en son sürümlere güncelleyin.
    • Virüs Taraması Yapın: Bilgisayarınızı kapsamlı bir virüs taraması yapın ve algılanan tüm kötü amaçlı yazılımları temizleyin.

Ekranın Yeşil Olmasını Önlemek İçin İpuçları:

• Ekranınızı ve bileşenlerinizi düzenli olarak temizleyin.
    • Ekranınızı aşırı ısınmaya karşı koruyun.
    • Yazılımınızı ve sürücülerinizi güncel tutun.
    • Virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı önlem alın.

Ekranınızın yeşil olması sorunu devam ederse, profesyonel bir teknisyenden yardım almanız önerilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • bizim cafedeki bi pc dede böyle oluyor kasayı oynatıyorum düzelior xD
  • valla denedim düzelmedi xD
  • gitgide yeşil oldu ya siyah renk yeşile döndü
  • yardım edecek kimse yokmu
  • Benim eski monitörde bir nedenden dolayı monitörü kasaya yaklaştırdım ve renk değişim oldu. Sanırım mıknatıs tutmakla aynı nedenden. Ama seninki durup dururken olmuş.
    Pc-Kasa arasındaki monitör kablosunu bir test et bence çünkü tam yerine oturmadığında değişik renkler gösterebiliyor ekran.
  • kasaya monitor kablosu tam oturmuş mu diye bak
  • monitör in sinyal kablosunda kırık olabilir lcd ise değiştirin değilse işin biraz zor tv tamircisi halleder
  • monitör kablosu oturmuş çıkarıp bidaha taktım yine aynı
  • PC si olan bi arkadaşına rica et ve götür kasanı onun monitöründe bi dene eğer problem olmassa monitörde var demektir.Arkadaşımızın dediği gibi monitörde ise arıza tv tamircisine götür veya monitörün kendi servisine götür kolay gelsin
  • ya kasadaysa diye pc yi açmadan ekranı açtım önce bi siyahlık sonra yeşil oldu yine
  • kasadan şüphelenip print yaptım masaüstüne bnm cep teline attım fotoyu normal yani sorun ekranda tamir attiricez artık
  • kabloları kontrol edebilirsin
  • abicim benim şuan aynı sorun mevcut. ımpacto nun dediginin tam tersini yaptım. yani lcd yi komşuya getirdim ekran kartına bağlanma kablosu ile. orda çalıştırdım cam gibi ekran çıktı. benimkinin problemi büyük ihtimal ekran kartı giriş yerinde . ki seninkini bilemem.
  • ARKADAŞLAR HEPİNİZE SÖYLİYİM
    BENDE DE YEŞİL EKRAN OLUYODU VE YA DONUP AÇILMIYODU BİLGİSAYARCIYA GÖTÜRDÜM YAC DİYE TEMİZLEME PROGRAMI VARDI ONU SİLDİ BİDAHA
    ÖYLE BİŞİ OLMADI YANİ SORUN ONDA KOLAY KOLAYDA SİLİNMİYO

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.