Şimdi Ara

EL Yapımı Şerit Testere

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
4.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Buyrun arkadaşlar buda ahşaptan yaptığım şerit testere ;) Her zaman söylediğimiz gibi önce güvenlik dikkat bu işler dalgınlığa hafife almaya gelmez saygılar...

Yanlız eleştirirken lütfen bunun evde bulunan malzeme ve imkanlarla yapıldığınıda gözönünde bulundurunuz...saygılarımla

EL Yapımı Şerit Testere

EL Yapımı Şerit Testere

EL Yapımı Şerit Testere

Açı ayarlı sehpası

EL Yapımı Şerit Testere

EL Yapımı Şerit Testere

EL Yapımı Şerit Testere

EL Yapımı Şerit Testere

• Hocam elinize emeğinize sağlık bu arada bütün konuları bir başlık altında toplarsanız daha fazla ilgi göreceğine inanıyorum saygılar.
  • testerenin ahsap diskleri yemesini nasil engellediniz ? dayim benzeri bir testere yapmak istedi; ancak dis acma islemi sonrasinda testerenin ahsabi ister istemez asindirmasina mani olamadi. bir sure calistiktan sonra diskler yiprandigindan serit atmaya basliyordu.
  • Çok güzel baya emek vermişsiniz elinize sağlık
  • Hocam şeridi nerden buldunuz bende bu tarz bir şey yapmayı düşünüyorum fakat şeriti nerden bulacağımı bilmiyorum. Mekaniği hakkında da bizi aydınlatırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzanAgaoglu

Hocam şeridi nerden buldunuz bende bu tarz bir şey yapmayı düşünüyorum fakat şeriti nerden bulacağımı bilmiyorum. Mekaniği hakkında da bizi aydınlatırsanız sevinirim.

koçtaş benzeri yerlerde vardır masaüstü şerit diye sorun yoksa internetten alabilirsinizhttp://www.e-hirdavat.com/index.php?do=catalog/results
  • üstadım eline sağlık. eminim elinde imkan olsa daha iyilerini yaparsın.
  • ustam burada kullandığınız kakyış ve diğer dişli takıkmları ne ollarak adlandırılıyor maliyeti nedir bilgi verirmisiiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzanAgaoglu

Hocam şeridi nerden buldunuz bende bu tarz bir şey yapmayı düşünüyorum fakat şeriti nerden bulacağımı bilmiyorum. Mekaniği hakkında da bizi aydınlatırsanız sevinirim.

Hangi şehirdesiniz hocam ona göre adres tarif edelim saygılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: zengier

testerenin ahsap diskleri yemesini nasil engellediniz ? dayim benzeri bir testere yapmak istedi; ancak dis acma islemi sonrasinda testerenin ahsabi ister istemez asindirmasina mani olamadi. bir sure calistiktan sonra diskler yiprandigindan serit atmaya basliyordu.

Hocam ilk resimde görülüyor tekerlerin merkezindeki aparat sayesinde mil ahşabı yemiyor isterseniz rulmada takılabilir saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: islam_joker

ustam burada kullandığınız kakyış ve diğer dişli takıkmları ne ollarak adlandırılıyor maliyeti nedir bilgi verirmisiiniz

Hocam ben eski mutfak robotu parçalarını kullandım dilerseniz daha iyi ve kullanışlı başka yöntemlerde bulabilirsiniz saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kak0s1

üstadım eline sağlık. eminim elinde imkan olsa daha iyilerini yaparsın.

Hocam teşekkürederim çok naziksiniz . ama herkez sizin gibi pozitif düşüncede olmayabiliyor bazı arakadaşlar bunu laboratuvar ortamında yada çok donanımlı bir atölye yada fabrikada yapıldığını zannederek galiba eleştiri ve önerilerde bulunuyorlar bu alet bir apartman dairesi ortamında BIÇAĞI hariç herşeyi çöpten ve hurdadan bulduğum parçalarla yapılmıştır ancak bukadar olmuştur daha iyilerini sizlerin yapabilmesi dileğiyle saygılar....
  • quote:

Orijinalden alıntı: eypde

quote:

Orijinalden alıntı: kak0s1

üstadım eline sağlık. eminim elinde imkan olsa daha iyilerini yaparsın.

Hocam teşekkürederim çok naziksiniz . ama herkez sizin gibi pozitif düşüncede olmayabiliyor bazı arakadaşlar bunu laboratuvar ortamında yada çok donanımlı bir atölye yada fabrikada yapıldığını zannederek galiba eleştiri ve önerilerde bulunuyorlar bu alet bir apartman dairesi ortamında BIÇAĞI hariç herşeyi çöpten ve hurdadan bulduğum parçalarla yapılmıştır ancak bukadar olmuştur daha iyilerini sizlerin yapabilmesi dileğiyle saygılar....

Haklısın hocam haklısın, makina imal etmenin ne kadar zor olduğunu çok iyi bilirim. benimde amatör çaplı bir kaç makina imalatım olmuştu. Yaptığım aletler çok süper değildi ama neticede benim işimi görüyordu. Makinanın bütün aksamlarını kendin yapabiliyorsan eğer, ortaya istediğin gibi bir iş çıkar. Başkasına tarif yoluyla yaptırıyorsan, yapılan işten tam randıman alamazsın, istediğin gibi bir iş olmaz.

Makina imal etmek için önce sakin bir kafa lazım, daha sonra her türlü alet ve edevatı barındıran donanımlı bir atelye lazım, ardından da en önemlisi olan el beceri lazım. Saygılar...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.