Şimdi Ara

Elimdeki 4000-4500 TL para hakkında tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar daha öncede eylül aylarında bilgisayar almak için sizden yardım istemiştim lakin yılbaşında dolar düşer(!), bizde bir miktar ekleyip kasaya belki 980 sığdırabiliriz umuduyla biraz erteledim ama tabiki bizim paramız adamların tuvalet kağıdından daha değersiz olduğu için şimdi ne yazık ki cimri davranarak 970 sığdırıyoruz.. Farkettim ki ülkedeki sürekli ertelenen kriz geliyor ve ben bu bilgisayarı bu civarlarda almazsam bir daha zor alırım.

İhtiyacım olan parçalar:

-Kasa
    -Güç kaynağı
    -Sabit disk
    -Ram
    -Ekran kartı
    -İşlemci
    -Anakart
    -Monitör

Elimde SSD var önermenize gerek yok..

1-2 liste alabilirsem çok iyi olur.. Genelde oyun için kullanılacak.

Aklımda şu var:  Elimdeki 4000-4500 TL para hakkında tavsiye

üstteki listedeki GALAX ile fikrim yok o konuda da yardım istiyorum.. Çekirdek hızı olarak 1228 yazıyor ne derecede doğrudur bu?

Dipnot: Yurtdışı siparişini sildim kafamdan, neredeyse aynı fiyatlara inventustan satın alabiliyoruz, sağolsunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoMarksman -- 24 Mart 2015; 14:09:01 >

• Inventus . Bir de gtx 980 i amazondan alsan 1700-1850 civarlari sana kalan 2700 onunla da diger parcalari toplarsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanlış hesaplamadıysam 1731 TL'ye geliyor ama ben ekran kartında garanti ve taşıma koşulları şüphelerimden dolayı Türkiyeden almayı planlıyordum.. Eğer sorun olmaz derseniz listeme ekleyebilirim ama garanti konusu kafama takılıp duruyor sürekli :) Teşekkürler

Düzenleme: Şu anda Evga'nın, amazon.com'dan yada eu.evga'dan alınan ürünlerine Türkiye üzerinde garanti sağladığını öğrendim, forumumuz sağolsun ^^^.. Harika bir şirket, kesinlikle saygı duyuyorum.. Sanırım ekran kartı ve anakartı da yurt dışından satın alacağım.

Konu linki:http://forum.donanimhaber.com/m_99060862/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoMarksman -- 24 Mart 2015; 9:25:23 >
  • Ne yaparsam yapıyım büyük parçaların hepsi neredeyse aynı fiyata geliyorlar.. Vazgeçtim yurtdışından belki Klavye & Mouse alırım öyle söyliyim ^^

Şimdi bana 4500 TL'lik bir sistem tavsiyesi gerekiyor arkadaşlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoMarksman -- 24 Mart 2015; 17:28:21 >
  • Kasayı daha makul bir şeye çekip o ssd yi değiştirmeni öneririm zaten 750W fazla 650W lık corsairlerden birisi işini görür
    Kingston v300 ler sorunlu seri başka modellere bakmakta fayda var.

Vatan direk mağazada yoğunluğa da bağlı olarak bekletmeden toplayabilir.Sabah erken saatlerde veya hafta içi yoğun olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 24 Mart 2015; 12:33:10 >
  • Vatandan toplamadım maalesef.. SSD konusunda teşekkürler ama kasayı çok beğendim gayet şık duruyor. Neden değiştir dediniz?
  • GoMarksman G kullanıcısına yanıt
    O kasayı haftada 1 temizleyen arkadaşlarım var. Çok toz topluyor o kasa. Alternatif olarak şu sistemi öneririm. Eksen fiyatlarıdır.

Edit: İsterseniz ekran kartını GTX 970'e düşürüp daha iyi bir monitör ekleyebiliriz. Ya da SSD'yi çıkarıp bütçenizi biraz daha artırırsanız ekran kartını düşürmeden daha iyi bir monitör ekleriz.

Ya da monitörü yükseltip ekran kartını düşürebiliriz;

• Oysa o kasayı çok beğenmiştim :(

Öncelikle SSD / Klayve / Mouse temin ettim yani sipariş verdim ama burada belirtmeyi unutmuşum..Ram'i Corsair vengance, Anakart'ı Gigabyte Gaming 5 , İşlemciyi i5 4690K, HDD'yi de Seagate Barracuda 1TB almaya karar verdim. Toplam 1750 TL yapıyor ve geriye kalanlar için maksimum 2500 TL kalıyor..

Şimdi bize ihtiyaç olanlar:

-Kasa
    -Güç kaynağı
    -Ekran kartı
    -Monitör

Kasanın çok şık birşey olmasını istiyorum ^^

Düzenleme: Yardım için çok sağol ama ekran kartından daha fazla veremem monitöre.. Rahat uyuyamam yani verirsem :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoMarksman -- 24 Mart 2015; 14:32:37 >
  •  Elimdeki 4000-4500 TL para hakkında tavsiye

Geriye kaldı kasa ve power supply ne yazik ki o konuda hiç bir fikrim yok. Güzel bir 2'li yada ayrı ayrı öneriler bekliyorum sizden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoMarksman -- 24 Mart 2015; 14:56:34 >
  • High Power'ı hiç duymadım.. Ses konusunda sorun yaşatır mı? Kasayı beğendim bu arada teşekkür.
    High Power kaliteli markadır. Sana hem İnventus'tan hem de Eksen'den ikişer tane toplamda 4 tane alternatif sunmak istiyorum;

Alternatif 1;

Alternatif 2;

Alternatif 3;

Alternatif 4;

Edit: İsmimi etiketlemez ise haberdar olamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2989B833C -- 24 Mart 2015; 15:38:33 >

• http://www.hizlial.com/gigabyte-gtx970-g1-gaming-4gb-gddr5-256bit-dx12-nvidia-geforce-ekran-karti-gv-n970g1-gam-4gd/10556487

Çok iyi fiyat ^^ Alsam mı direk acaba :)

@snane3858

Ben 4690K yerine 4790K bile koymayı düşünüyorum yani münkün değil daha alt bir işlemciye düşmem çünkü belirtmesemde çizim içinde kullanacağım.. Bütün yardımların için çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoMarksman -- 24 Mart 2015; 19:18:03 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • corsair champ serisine cooler master hyper 412 sığmaz. kasanın izin verdiği boyut 15.7cm. hyper 412s 16cm. zorlanırsa ısı boruları yamuluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi testerenecmi -- 24 Mart 2015; 19:29:22 >
  • Spec serilerine o soğutucu sığmıyor.

• Yahu araştırmaktan benim beynim mi yandı anlamadım gitti.. Biri bana yardım etsin bu fiyatlar normal mi? Sinerji.com'dan alınma ve az önce aldım.. Satın alırken farklı fiyat gözüküyor ama sepete geldiğinde çok daha ucuz oluyor üstelik sipariş versem verebiliyorum bu fiyatlar üzerinden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoMarksman -- 24 Mart 2015; 19:50:31 >

Sinerji.gen.tr diğer sitelere göre daha ucuzdur. Ayrıca güvenilirdir. Belli bir miktar para ödeyerek oradan da montaj yaptırabilirsin.

• Az önce fark ettim. Kasayı Corsair 300RW veya Corsair 200r yaparsa olabilir.
  • O yorumu düzenlersen sevinirim. Adam yanlış bir şey almasın :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.