Şimdi Ara

EN SEVDİĞİNİZ YEMEK?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En sevdiiniz yemek nedir?walla benim pizza

•  EN SEVDİĞİNİZ YEMEK?

• quote:

Orijinalden alıntı: berxarp

EN SEVDİĞİNİZ YEMEK?

Şu saatte ne diyelim sana bilmem.Durupdururken azdırcan milleti Benim En sevdiğim yemek Tas Kebabı sarımsaklı ekmek Tereyağlı Pilav Yoğurd

• quote:

Orijinalden alıntı: egemensahin

Şu saatte ne diyelim sana bilmem.Durupdururken azdırcan milleti Benim En sevdiğim yemek Tas Kebabı sarımsaklı ekmek Tereyağlı Pilav Yoğurd

Alıntıları Göster
    açım zaten kapatın şu konuyu!

•  EN SEVDİĞİNİZ YEMEK?
     EN SEVDİĞİNİZ YEMEK?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuratFb

EN SEVDİĞİNİZ YEMEK?
     EN SEVDİĞİNİZ YEMEK?
    Abicim siz naptınız ya...bak şimdi çok acıktım ben ya....mantıya bayılırım pizzaya da...aslında burda yazılanların hepsini yerim şu an....olsa da yesek..AÇIMMMM

• quote:

Orijinalden alıntı: lara_croft

Abicim siz naptınız ya...bak şimdi çok acıktım ben ya....mantıya bayılırım pizzaya da...aslında burda yazılanların hepsini yerim şu an....olsa da yesek..AÇIMMMM

Alıntıları Göster
    İSKENDER e BAYILIRIM
     EN SEVDİĞİNİZ YEMEK?

AKŞAM BAYILACAM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hates -- 25 Nisan 2006; 21:22:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hates

İSKENDER e BAYILIRIM
     EN SEVDİĞİNİZ YEMEK?

AKŞAM BAYILACAM

Alıntıları Göster
    mardin usulü içli köfte

tarifi

Mardin'de iki çeşit içli köfte vardır. Biri kızarmış (İrok) diğeri ise haşlanmış içli köftedir. (İgbebet) Kızarmış içli köfte sadece Mardin'e özgüdür.

Dış hamurunun hazırlanması için- 2 kg kısırlık bulgur, 250 gr. çiğ köftelik et,4 adet haşlanmış patates, 2 yumurta, 2 kaşık un, 1 çorba kaşığı tuz.

İç'in hazırlanması için- 1 kg köftelik kıyma, 500 gr soğan, 1 demet maydanoz, karabiber, tuz.

İçinin hazırlanması- Soğanlar ince ince kıyılıp, ateşte haşlanır. Suyunu çektikten sonra yağla kavrulur. Soğanın üzerine kıyma eklenip 1-2 dk. kadar kavrulur. Maydanoz tuz, karabiber ve pul biber eklenir. 20 dk. kavrulduktan sonra soğumaya bırakılır.

Dışının hazırlanması- Kısırlık bulgur, haşlanmış patates, çiğköftelik et karıştırılarak hamur haline getirilir. Ceviz büyüklüğünde hamur koparılır. Başparmak yardımıyla havuz şeklinde açılır. Hazırlanan kıyma havuzun içine doldurulup ağzı kapanır. Kurabiye şeklinde yuvarlatılır. Kızgın yağda pembeleşinceye kadar kızartılır. Sıcak olarak servis yapılır.
     EN SEVDİĞİNİZ YEMEK?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi holywars -- 25 Nisan 2006; 19:16:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: holywars

mardin usulü içli köfte

tarifi

Mardin'de iki çeşit içli köfte vardır. Biri kızarmış (İrok) diğeri ise haşlanmış içli köftedir. (İgbebet) Kızarmış içli köfte sadece Mardin'e özgüdür.

Dış hamurunun hazırlanması için- 2 kg kısırlık bulgur, 250 gr. çiğ köftelik et,4 adet haşlanmış patates, 2 yumurta, 2 kaşık un, 1 çorba kaşığı tuz.

İç'in hazırlanması için- 1 kg köftelik kıyma, 500 gr soğan, 1 demet maydanoz, karabiber, tuz.

İçinin hazırlanması- Soğanlar ince ince kıyılıp, ateşte haşlanır. Suyunu çektikten sonra yağla kavrulur. Soğanın üzerine kıyma eklenip 1-2 dk. kadar kavrulur. Maydanoz tuz, karabiber ve pul biber eklenir. 20 dk. kavrulduktan sonra soğumaya bırakılır.

Dışının hazırlanması- Kısırlık bulgur, haşlanmış patates, çiğköftelik et karıştırılarak hamur haline getirilir. Ceviz büyüklüğünde hamur koparılır. Başparmak yardımıyla havuz şeklinde açılır. Hazırlanan kıyma havuzun içine doldurulup ağzı kapanır. Kurabiye şeklinde yuvarlatılır. Kızgın yağda pembeleşinceye kadar kızartılır. Sıcak olarak servis yapılır.
     EN SEVDİĞİNİZ YEMEK?

Alıntıları Göster
    karnıyarık bayılırım olsada yesem şimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: ömerözkan

karnıyarık bayılırım olsada yesem şimdi

Alıntıları Göster
    kırmızı et olsunda nası olursa olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurgokhan

kırmızı et olsunda nası olursa olsun

Alıntıları Göster
    kıymalı makarna yanına da ayran biraz yeşillik ohoooo ho daha ne olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: greenn

kıymalı makarna yanına da ayran biraz yeşillik ohoooo ho daha ne olsun

Alıntıları Göster
    iskender kebabı.hobaaaaaaaaa ben ymeye gidiom hemen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2D6B32B7D

iskender kebabı.hobaaaaaaaaa ben ymeye gidiom hemen

Alıntıları Göster
    benimki belki adını bilmiyosunuzdur ama sosyete mantısı. böyle yufkayı gül böreği gibi doluyosun falan filan canım çekti şimdi daha fazla yazmıyim. annem de çok iyi yapar bunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: acheron

benimki belki adını bilmiyosunuzdur ama sosyete mantısı. böyle yufkayı gül böreği gibi doluyosun falan filan canım çekti şimdi daha fazla yazmıyim. annem de çok iyi yapar bunu

Alıntıları Göster
    as kuru as pilav..
  • quote:

Orijinalden alıntı: trader85

as kuru as pilav..

Alıntıları Göster
    zeytinyağlı yaprak sarması veya normali çok severim bayılırım bak şimdi canım çekti ya
  • quote:

as kuru as pilav..

Alıntıları Göster

ben pilav seviyorum yaw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sdai -- 25 Nisan 2006; 21:15:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sdai

ben pilav seviyorum yaw

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: serhat_h_fb

ben pilav seviyorum yaw

hocam bu pilavdan başka herşeye benziyor..

türlüyü andırıyo sanki

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: serhat_h_fb

ben pilav seviyorum yaw

hocam bu pilavdan başka herşeye benziyor..

türlüyü andırıyo sanki

Alıntıları Göster
    ARKADAŞLAR 2 GÜNDÜR KOKOREÇ DİYE SAYIKLIYORUM SATEN PROFESÖRDEN ( SAKARYA CADDESİNDEKİ) ŞÖLE Bİ YARIM KÖMÜR ATEŞİNDE PİŞMİŞ YANINDA Bİ ACILI ŞALGAMM OOHOHOHOHOHO AZIM SULANDI YWWWWW.......

• quote:

Orijinalden alıntı: perkstone

ARKADAŞLAR 2 GÜNDÜR KOKOREÇ DİYE SAYIKLIYORUM SATEN PROFESÖRDEN ( SAKARYA CADDESİNDEKİ) ŞÖLE Bİ YARIM KÖMÜR ATEŞİNDE PİŞMİŞ YANINDA Bİ ACILI ŞALGAMM OOHOHOHOHOHO AZIM SULANDI YWWWWW.......

Alıntıları Göster
    cağ kebabın üstüne kebap tanımam kebapların padisahidir yemeyenler için çok üzülüyorum büyük kayıp ah olsa da yeseydim
  • quote:

Orijinalden alıntı: METAL

cağ kebabın üstüne kebap tanımam kebapların padisahidir yemeyenler için çok üzülüyorum büyük kayıp ah olsa da yeseydim

Alıntıları Göster
    Şırdan olsada yesek.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.