Şimdi Ara

epox 9npa ultra mavi ekran hatası (irq yazıyor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cumartesi günü topladım sistemi arkadaşlar sistem şöyle:

amd 3700 san diego
    epox 9npa ultra
    twinmos 1gb dual
    leadtek px6800 gs extreme

sorun şu bugün mavi ekran hatası vermeye başladı ( irq not less or equal ) gibi birşey yazıyordu tam göremedim. acil yardım ve önerilenizi bekliyorum.

• bir donanın çakışması var sanırım yeni bir donanım mı ekledin bilgisayara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kinaliada85

bir donanın çakışması var sanırım yeni bir donanım mı ekledin bilgisayara.
    hayır daha yeni kurdum bilgisayarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoxMulder

hayır daha yeni kurdum bilgisayarı

Alıntıları Göster
    tammam peki ama kurduktan hemen sonra bu mu çıktı yoksa hiç çıkmıyodu da yen iynei mi çıkmay abaşladı çünkü mesela ramler uyuşmazlık yapmış olablir arkadaşım
  • quote:

tammam peki ama kurduktan hemen sonra bu mu çıktı yoksa hiç çıkmıyodu da yen iynei mi çıkmay abaşladı çünkü mesela ramler uyuşmazlık yapmış olablir arkadaşım

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: kinaliada85

cumartesi kurdum bugün mavi ekran çıkmaya başladı. tam ne yazdığını da okuyamıyorum çok hızlı geçiyor ekran. ramlerden şüphelendim ben de yerlerini değiştirdim ramlerin.

• quote:

quote:

cumartesi kurdum bugün mavi ekran çıkmaya başladı. tam ne yazdığını da okuyamıyorum çok hızlı geçiyor ekran. ramlerden şüphelendim ben de yerlerini değiştirdim ramlerin.

Alıntıları Göster
    http://forum.donanimhaber.com/m_5973339/mpage_1/key_//tm.htm#5981408

Bak bakalım bendeki hatalara benziyor mu?

Sistemdeki anakartlar ve RAMler aynı sanırım.

Umarım sorunlarımız çözülür...

• quote:

Orijinalden alıntı: Power7Gear

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Power7Gear

yok dostum pek benzemiyor sendeki hatalara, bende açılıyor durup duruken kapanıyor. irq hatası veriyor sanırım tam çözemedim henüz.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Power7Gear

yok dostum pek benzemiyor sendeki hatalara, bende açılıyor durup duruken kapanıyor. irq hatası veriyor sanırım tam çözemedim henüz.

Alıntıları Göster
    yerleii değiştirdiyse nnoldu peki
    bir de şey yap tek tek tak dene bakalım nolcauk belki ikisni ede aynı IRQ veriyorssa ondan oluyordu zannetmiyorum ama ondan da olabilir ama IRQ hatası donanım çakışması diye biliyorum ben

• quote:

yerleii değiştirdiyse nnoldu peki
    bir de şey yap tek tek tak dene bakalım nolcauk belki ikisni ede aynı IRQ veriyorssa ondan oluyordu zannetmiyorum ama ondan da olabilir ama IRQ hatası donanım çakışması diye biliyorum ben

Alıntıları Göster
    dogru driverları kurduguna eminmisin ondan da olabilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: UNiNTeRRuPTaBLe

dogru driverları kurduguna eminmisin ondan da olabilir..

Alıntıları Göster
    tam olaraka bilmiyorum o olup olmadığını ama benim anakrtı epoxu aldığm yer kurduktan sonra bios update yapmam gerketiğini sölemişti belki o da bu soruna yol açabilir bilmiyorum yani ben kurduktan sonra böle bi sorun yaşamadım ama blki de sorunun o olabilir.
  • quote:

tam olaraka bilmiyorum o olup olmadığını ama benim anakrtı epoxu aldığm yer kurduktan sonra bios update yapmam gerketiğini sölemişti belki o da bu soruna yol açabilir bilmiyorum yani ben kurduktan sonra böle bi sorun yaşamadım ama blki de sorunun o olabilir.

Alıntıları Göster
    arkadaşım eğer dl yapıyorsan emule ve türevi programlarla nvidia firewall u kaldırıp birkaç sistem dosyasının ismini değiştirmen gerekiyor benim ve bir kaç arkadaşın başına gelmişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Solitude

arkadaşım eğer dl yapıyorsan emule ve türevi programlarla nvidia firewall u kaldırıp birkaç sistem dosyasının ismini değiştirmen gerekiyor benim ve bir kaç arkadaşın başına gelmişti

Alıntıları Göster
    Twinmos RAM lerden kıllanıyorum ben açıkçası...

Epox'çular bu sorunu yaşayan var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: FoxMulder

cumartesi günü topladım sistemi arkadaşlar sistem şöyle:

amd 3700 san diego
    epox 9npa ultra
    twinmos 1gb dual

sorun şu bugün mavi ekran hatası vermeye başladı ( irq not less or equal ) gibi birşey yazıyordu tam göremedim. acil yardım ve önerilenizi bekliyorum.

dostum aynı sorunu bende yaşadım forumda aratsan zaten açtığım başlıkları görürsün...benim tavsiyem tüm driverleri silip tekrar yükle ve işletim sisteminin güncellemelerini yap ayrıca Nvidia Donanımsal Firewall ı kurmuşsan sil bi işe yaramadığı gibi rezil ediyor makinayı umarım sorun hallolur
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraaa

quote:

amd 3700 san diego
    epox 9npa ultra
    twinmos 1gb dual

dostum aynı sorunu bende yaşadım forumda aratsan zaten açtığım başlıkları görürsün...benim tavsiyem tüm driverleri silip tekrar yükle ve işletim sisteminin güncellemelerini yap ayrıca Nvidia Donanımsal Firewall ı kurmuşsan sil bi işe yaramadığı gibi rezil ediyor makinayı umarım sorun hallolur
    ramleri teker teker takıp denedin mi arkadaşım

• quote:

Orijinalden alıntı: boraaa

quote:

amd 3700 san diego
    epox 9npa ultra
    twinmos 1gb dual

quote:

Orjinalden alıntı: boraaa

quote:

amd 3700 san diego
    epox 9npa ultra
    twinmos 1gb dual

Bendede hemn hemen aynı sistem ve aynı sorun vardı nforce un güncel sürücülerini yuklediğinden emin ol
    realtek ses sürücülerinide güncelle sorun hallolur

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

dün illk açtığımda mavi ekran yine çıktı. ben de diğer arkadaşların dediği gibi nvidia firewallu kaldırdım, epey bir çalıştı sorunsuz dün. bakalım bugün ne olacak. en son driver irq gibi bir hata verdi yine. ramleri tek tek takıp denerim bir de.

• quote:

quote:

dün illk açtığımda mavi ekran yine çıktı. ben de diğer arkadaşların dediği gibi nvidia firewallu kaldırdım, epey bir çalıştı sorunsuz dün. bakalım bugün ne olacak. en son driver irq gibi bir hata verdi yine. ramleri tek tek takıp denerim bir de.

Alıntıları Göster
    muhtemelen ya ekran kartı driverları ile ilgili problem var yada ramlerle. bence önce başka ramlerle dene olmazsa ekran kartı driverını yenile.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zygoma

muhtemelen ya ekran kartı driverları ile ilgili problem var yada ramlerle. bence önce başka ramlerle dene olmazsa ekran kartı driverını yenile.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Zygoma

ramlerle ilgili değildir umarım. başka ram de yok elimde deneyebileceğim.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Zygoma

ramlerle ilgili değildir umarım. başka ram de yok elimde deneyebileceğim.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bugün ramleri geri göndermeyi düşünüyorum, tabi kabul ettirebilirsem gigateke. kingston ya corsair alıcam eğer kabul ederlerse ama tam da emin değilim ramlerden olduğuna. ayrıca bazen işlem yaparken 2-3 saniyelik bir donma oluyor bilgisayarda. oyunlarda filan sorun yok ama mesela film önizlemesi yaparken donuyor resmen. hevesle topladık ya sorun çıkmasa şaşırırdım

• quote:

arkadaşlar bugün ramleri geri göndermeyi düşünüyorum, tabi kabul ettirebilirsem gigateke. kingston ya corsair alıcam eğer kabul ederlerse ama tam da emin değilim ramlerden olduğuna. ayrıca bazen işlem yaparken 2-3 saniyelik bir donma oluyor bilgisayarda. oyunlarda filan sorun yok ama mesela film önizlemesi yaparken donuyor resmen. hevesle topladık ya sorun çıkmasa şaşırırdım

Alıntıları Göster
    Twinmos RAM lerin M-tech çipli mi biliyor musun?
    Bilmiyorsan RAM lerin üzerinden okuyabilir misin?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.