Şimdi Ara

Er ya da geç Nissan'ı Türkiye'de üretceğiz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ben bu filmi çok seyrettim.Her sene aynı demeci veriyorlar. Üstelik orta vadede diyorlar ki , bu en yakın 5 sene demektir.

Bu arada TRde üretim yapmayanı asalı kkeselim muhabbetiniz çok komik. 3-5 bin araç satıldı memlekette diye üretim olmaz.
    Diğer japnların burda üretmesinin tek sebebi var, Biz gümrük birliğindeyiz diye. Yani japonyadan satmaya kalksa + gümrük vergisi ödemesi gerekiyordu.
    TRde üretince Gümrük vergisiz olarak Avrupaya satış yapabiliyorlar. Tabii nakliye avantajınıda unutmamak lazım.
  • japonya'nın 2. büyük otomotiv üretici lafına takıldım.

1. toyota'da , 2. nasıl nissan oluyor ona şaşırdım. Honda ne ayak ? Satış ve üretimi nissan'dan daha fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HondAta -- 11 Kasım 2013; 11:20:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HondAta

japonya'nın 2. büyük otomotiv üretici lafına takıldım.

1. toyota'da , 2. nasıl nissan oluyor ona şaşırdım. Honda ne ayak ? Satış ve üretimi nissan'dan daha fazla.

Nissanın ciddi rakamlara ulaştığı doğru fakat, honda'yı geçebildiklerini ben de sanmıyorum.
    zaman gazetesinin yanlış yazması olabilir.
    gazeteci metni sonuçta.
  • AB'ne yakın, ucuz işçilik ve düşük vergilerle üretim yapılacak, çevrenin içine edilecek...Türkiye'den başka bir seçenek yok sonuçta..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

Geç bu ayakları nissan enfendi yemeyiz... Corolla gibi TR'de üretilip ithal otomobillerden daha pahalıya satacaksalar hiç gelmesin daha iyi...

• İnanmam.

Üretilirse sevinirim. İstihdam açısından iyi olur. Başka da bir faydası olmaz. Şu an kullandığım corolla Japon üretimi. Şimdiki kasadan çok daha ucuzdu. Herhalde Japonya'daki fabrikada , bir işçinin maaşı bizimkilerin üçüne beşine denktir ama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

AB'ne yakın, ucuz işçilik ve düşük vergilerle üretim yapılacak, çevrenin içine edilecek...Türkiye'den başka bir seçenek yok sonuçta..

var,eski doğu bloğu ülkeleri.
    Hatta birkaç sene önce Kia idi sanırım , TRde yatırım yapacaktı ama hükümetle anlaşamadı. O da gitti Macaristan, polonya, romanya gibi bir yere, orada yatırım yaptı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: panthera52

quote:

Nissanın ciddi rakamlara ulaştığı doğru fakat, honda'yı geçebildiklerini ben de sanmıyorum.
    gazeteci metni sonuçta.

2009 da gecmisler

http://en.wikipedia.org/wiki/Automotive_industry_in_Japan

• Temel attiklari anda Micra 70k

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: goofyitu

quote:

Orijinalden alıntı: panthera52

quote:

gazeteci metni sonuçta.

2009 da gecmisler

http://en.wikipedia.org/wiki/Automotive_industry_in_Japan

Honda kapasiteyi 2008'den sonra %30 düşürmüş yahu :/

• bursaya gelmesinlerde ne olursa olsun güzelim yeşil bursa artık sanayi dumanından ölüyor.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.