Şimdi Ara

Eşek arılarıyla mücadele nasıl yapılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
7.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kümesin metal kapısının içine eşek arıları yuva yapmış. Kümese girerken çıkarken tedirgin oluyorum. Çoğu zaman yuva girişine kümeleniyorlar. Sheltox türü böcek ilacı sıkıp kaçsam çözüm olur mu? Arı sokmasına karşı kendim nasıl bir tedbir alabilirim. Üzerime naylon çuval geçirsem işe yaramaz mı?
    Bir de arıların tavuklara saldırması ihtimali de var tabii. Fikri olan öne çıksın.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Eşek Arılarıyla Mücadele: Kapsamlı Bir Kılavuz

Giriş

Eşek arıları, sokmalarıyla ağrılı ve hatta tehlikeli olabilen yaygın zararlılardır. Eşek arılarıyla etkin bir şekilde mücadele etmek, hem sizin hem de sevdiklerinizin güvenliği için çok önemlidir.

Eşek Arısı Türlerini Tanımlama

Bir eşek arısını tanımlamak, mücadele stratejisi geliştirmek için çok önemlidir. Yaygın eşek arısı türleri şunları içerir:

• Kağıt eşek arıları
    • Alman eşek arıları
    • Toprak eşek arıları

Eşek Arılarıyla Mücadele Yöntemleri

Kimyasal Mücadele:

• Raid Sinek İlacı: Raid sinek ilacı, eşek arılarını öldürmek için etkili bir seçenektir. Arıları yuvalarından çıktıklarında veya yuvanın girişine püskürtebilirsiniz.
    • Eşek Arısı Öldürücü Spreyler: Eşek arısı öldürücü spreyler, arıları doğrudan hedef almanıza ve anında ortadan kaldırmanıza olanak tanır.
    • Detan: Detan, arıları öldürmek için kullanılabilir ancak son derece yanıcıdır, bu nedenle dikkatli kullanılmalıdır.

Fiziksel Mücadele:

• Eşek Arısı Tuzağı: Eşek arısı tuzakları, arıları cezbeden yiyecekler veya feromonlar kullanarak yakalar.
    • Toz Süpürgesi: Toz süpürgeleri, arıları emmek ve yok etmek için kullanılabilir.
    • Yapışkan Bant: Yapışkan bant, arıların üzerine konup sıkışması için dışarıya konulabilir.

Doğal Mücadele:

• Nane Yağı: Eşek arıları nane kokusundan hoşlanmazlar. Nane yağı içeren spreyler veya difüzörler arıları uzak tutmaya yardımcı olabilir.
    • Sarımsak: Sarımsak da eşek arılarının hoşlanmadığı bir kokudur. Sarımsakları ezerek veya sarımsak yağı kullanarak arıları uzaklaştırabilirsiniz.
    • Karanfil: Karanfilin güçlü aroması eşek arılarını uzak tutabilir. Karanfilleri bir kavanoza veya beze koyarak arıların girebileceği alanlara yerleştirebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eşek arılarıyla mücadele ederken şu hususlara dikkat etmelisin:

• Koruyucu Giysiler: Arılarla uğraşırken her zaman koruyucu giysiler, eldiven ve göz koruması kullanın.
    • Uzaklaşma: Bir eşek arısı yuvasını rahatsız ediyorsan, derhal uzaklaş.
    • Çok Sayıda Arı: Çok sayıda arıyla uğraşıyorsanız, profesyonel bir haşere kontrol uzmanına başvurun.

Sonuç

Eşek arılarıyla etkin bir şekilde mücadele etmek, sizin ve sevdiklerinizin güvenliği için çok önemlidir. Kimyasal, fiziksel ve doğal yöntemleri birleştirerek eşek arılarını kontrol altına alabilir ve yaşam alanlarınızı güvenli tutabilirsiniz. Unutmayın, ciddi eşek arısı sorunları yaşarsanız her zaman profesyonel yardım almalısınız.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Sis atıp kraliçeyi öldür kendi kendilerine dağılacaklar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tavukları çıkart sonra yap ne yapacaksan

• quote:

Orijinalden alıntı: potansiyelfark

Sis atıp kraliçeyi öldür kendi kendilerine dağılacaklar

Güldüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: potansiyelfark

Sis atıp kraliçeyi öldür kendi kendilerine dağılacaklar

eşek arılarında kraliçe sistemi yok diye biliyorum herkes kendine çalışıyor gibi ?

o yuvayı kendini koruyarak oradan çıkartman sökmen lazım ilaç falan atıp öldürme bence
  • Molotof at

• al raide sık ölür hepsi. Tabı tavuklar dısardayken

• Benzin Dök Yak

Şaka bir yana tavukları çıkar sonra yuvanın biraz ilerisine ateş yak içinde plastik vs at onlar dumandan kaçar o ara yuvaya benzin tiner vs birşey dök yak ama kendini yakma dikkat et çabuk alev alır benzin :D
  • Yuvaya benzin dök yak.Senin üzerine gelirlerse sineklikle avlamaya başa...

• Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi.

• erdemirci kullanıcısına yanıt
    Onlara bu yaptıklarının onur kırıcı bir davranış olduğunu söyle.
  • Eşek arılarının zırh deliciliği gelişmiştir dostum o yüzden zırhının çok sağlam olmadı. Saldırı olarak alan skilleri en etkilileri.
  • ARILARLA DOST OLMAYI DENE. ŞİDDET ÇÖZÜM DEĞİLDİR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Einstein

Eşek arılarının zırh deliciliği gelişmiştir dostum o yüzden zırhının çok sağlam olmadı. Saldırı olarak alan skilleri en etkilileri.

bir rivayete göre iron man zırhını bile deldikleri söyleniyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemirci

Kümesin metal kapısının içine eşek arıları yuva yapmış. Kümese girerken çıkarken tedirgin oluyorum. Çoğu zaman yuva girişine kümeleniyorlar. Sheltox türü böcek ilacı sıkıp kaçsam çözüm olur mu? Arı sokmasına karşı kendim nasıl bir tedbir alabilirim. Üzerime naylon çuval geçirsem işe yaramaz mı?
    Bir de arıların tavuklara saldırması ihtimali de var tabii. Fikri olan öne çıksın.

burdaki geyik muhabbetlerine bakma oraları yakıp kendinide tehlikeye atma yapacağın tek şey nalburdan bir litrelik sellozik tiner al ve bi tşort veya atlet gibi emici bi beze tineri dök git yuvanın yakınına koy o tine kokusu yuvaya vurdukca arılar orayı terk edecek bunu birkaç kez yapmak gerekebilir.birde uzun süreli dumana maruz kalırlarsa kümesin etrafını terk ederler ve sende yuvayı yok edersin

• quote:

Orijinalden alıntı: yzy.

quote:

Orijinalden alıntı: erdemirci

Kümesin metal kapısının içine eşek arıları yuva yapmış. Kümese girerken çıkarken tedirgin oluyorum. Çoğu zaman yuva girişine kümeleniyorlar. Sheltox türü böcek ilacı sıkıp kaçsam çözüm olur mu? Arı sokmasına karşı kendim nasıl bir tedbir alabilirim. Üzerime naylon çuval geçirsem işe yaramaz mı?

burdaki geyik muhabbetlerine bakma oraları yakıp kendinide tehlikeye atma yapacağın tek şey nalburdan bir litrelik sellozik tiner al ve bi tşort veya atlet gibi emici bi beze tineri dök git yuvanın yakınına koy o tine kokusu yuvaya vurdukca arılar orayı terk edecek bunu birkaç kez yapmak gerekebilir.birde uzun süreli dumana maruz kalırlarsa kümesin etrafını terk ederler ve sende yuvayı yok edersin

arkadaşım iyi diyorsun da günümüzde tinerler resmen gazyağı halini aldı. Ben tiner kokusunu bilirim. İnsana kafayı buldururdu. Şimdi tiner gibi kokmuyor bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: captaincoco

Benzin Dök Yak

Şaka bir yana tavukları çıkar sonra yuvanın biraz ilerisine ateş yak içinde plastik vs at onlar dumandan kaçar o ara yuvaya benzin tiner vs birşey dök yak ama kendini yakma dikkat et çabuk alev alır benzin :D

Aynı derdi biz de çekiyoruz
    Molotof kokteylini gece yuvanın içine bırak

• Yuvalarına alkol dök hepsi kafayı bulup birbirlerini kırıyor
  • Tavukları kümesten çıkar. Kümesin içinde ufak bir ateş yak, içine yaş ağaç dalları at duman çıkarması için. Arılar dumandan kaçarlar, sonra yuvayı bir şekilde oradan uzaklaştır.
  • detan sinekkıran almıştım 5 TL ye. Dün gidip arı kovanlarının üzerine sıktım. İlacı yiyen arı uçamadı bile. Bir de yuvanın kenarlarında ayran gibi beyaz köpük oluşuyor. 3-5 dakika köpük kalıyor. Kovana girmeye çalışan veya kovandan çıkmaya çalışanlar da ilaca maruz kalıyor. Bu şekilde sanırım çözüm buldum. Bugün yine ilaç elimde gidip baktım. Pek arı görünmüyordu fakat yine kovanın giriş ve çıkış noktalarına ilaç sıktım. İnşallah sorun büyümeden çözülmüş oldu.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.