Şimdi Ara

Eski bisikleti yenileme konusunda tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde 2001 model sanırım sıfır olarak aldığım Bianchi Dragon bisikletim , hafifliği olsun shimano otomatik vitesleri olsun beni hiç üzmemişti uzun yıllar ..

Ancak 2008 yılı gibi üniversiteye giderken kuzenlere bırakmıştım. şimdi yeniden geri istedim ama harap halde . Arka jantın göbeği kırılmış jant yamulmuş ön amortisör de boşluk var , sele kendinden geçmiş , sanırım viteslerde vb bir problem yok ayrıca hala orjinal lastikleri üzerinde olduğundan lastik ihtiyacı da var. Şimdi bunu arkadaşımın atölyesinde söküp komple yeniden yapasım var haftasonları binmek belkide biraz antreman yaptıktan sonra turlara katılmak için . Yeni nesil bu Kron larda falan bulunan güzel alimunyum jant ve lastiklerden almak seleyi değiştirmek,belki ön amortisörü yenilemek ve belkide abartarak gri metalik olan rengini değiştirmek için komple boyatmak istiyorum . Yani custom bi design bisikletim olsun istiyorum.

Yada buna değmez deyip gidip 500 tl ye ikinci el kron xc250 falan mı alsam ? 250-300 tlyi gözden çıkardım , sizce bu işleri yapmak için gerekli malzemeleri bu paraya toplayabilir miyim ? işçiliği kendim yapıcam , insan mühendis olunca başkasına yaptırası gelmiyor , hani elimden de gelir bu tarz işler, bisikletim 2001 den bu yana hiç tamirci yüzüde görmedi :)

Bu konuda fikir verirseniz sevinirim. ramazan sonuna kadar aleti toplayayım diyorum :) sonrasında maltepe sahilde turlamaya başlarım diyorum yavaş yavaş ne dersiniz ?

• Hocam o bisiklete vereceğiniz emeğe de paraya da değmez.Zaman içinde metal yorgunluğu da oluşmuştur baştan aşağı her yerini yenilemek zaman alacağı gibi uğraşacak usta bulmak ta sıkıntı olur sizin için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bisikletin kadrosu aliminyum sa yap çeşitli sitelerde parçaları tek tek ucuza hatta çinden alarak toplayabilirsin

ama çelik kadroysa uğraşma bence değmez

ayrıca bakım görmediği icin belkide cürümüş bile olabilir yoldayken kıralablir...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.