Şimdi Ara

silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosmu -- 18 Ekim 2022; 0:4:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İşlemci ilk Nesil i7 870 Olsa dahi GTX 1050Tİ takıp Rami de 8GB yaparsanız Güncel Oyunları Medium High civarı 30 Fps ve üstünde oynarsınız
  • 1060 veya 480 alabilirsin
  • Yeni bir Ekran kartı + 8GB Ram ile iş görür bu sistem.

• 1060 yada 480 darbogaz yaşatır o sisteme
  • 1060 vew rx 480 evet darboğaz yapar bir süre sonra. Hi çsıkıntıya girmeyin bence. Bütçe de kısıtlı ise zaten bulaşmayın. Rx 460/470, Gtx 1050Ti falan bakabilirsiniz. Daha randımanlı çalışır sistem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler yardımcı olan herkese.Birde rx460/470 mi almalıyım yoksa 1050ti mi bu konuda yardimci olursaniz çok iyi olur.
  • Bütçe açısından gtx 1050 ti. Fakat ben ileride işlemci anakart ram vs yükselteceğim diyorsanız rx 470.

• techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Merhaba bendede i7 860 işlemci mevcut. Rx 480 alsam ve darboğaz yapsa darboğazlı performansıyla 1050 ti ve rx 460 arasında ciddi bir fps farkı olmaz mı?

• Qunqueror Q kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin konuda da yorum yaptım. i7 860 yada 870 ile Rx 480 kullanılmaz mı? Kullanılır. Fakat işlemci yükü ağır basan oyunlarda ani fps düşüşleri kaçınılmaz. İşlemcinin yetmeyeceği durumlarda da ekran kartının kullanımından tam olarak fayda sağlayamayabilirsiniz. Eğer ileride işlemci vvs yükselteceğim diyorsanız alın Rx 480'i. Alın ama ani fps düşmeleri yaşarsanız bazı oyunlarda buraya kartı yeni aldım niye böyle yapıyor diye konu açarsınız. Eğer bütçe sıkıntı ve de sistem yükseltmesi yapamayacaksanız Rx 470 te alabilirsiniz. Rx 480 ile aralarında çok bir şey farketmiyor. 2 kart ta Dx12 için gayet iyi çalışıyorlar. Aralarında da markalara göre değişkenlik gösteren 200-300 TL. arsında fiyat farkları mevcut.

Not: Rx 470 aldım 3-5 sene bu sistem gider böyle diye düşünmeyin yalnız. Onun içinde artık bir müddet sonra işlemci vs yükseltilmesi şart bence. Çünkü yeni nesil oyunlarda ve ya sürekli aktif güncelleme alan oyunlarda Rx 470 her türlü yeter uzun vade de ama işlemci yanına uzun vadede düşük kalacağı için bir müddet sonra artık değişim yapmanız gerekecektir. Rx 480 alırsanız zaten yükseltme yapın yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 16 Aralık 2016; 15:04:33 >

• techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Rx 470 kafama yattı. Psu everest 350 watt peak 420 watt sizce 470 için yeterli midir?

• Qunqueror Q kullanıcısına yanıt
    Hocam bu kart için tavsiye edilen psu bile 450W. Ki bu da reel olması ve tek 12V kanalından iyi bir değer vermesi lâzım. Bir de her zaman tavsiye edilenin bir 100W üzeri almakta fayda var. TAbi bu sistemdeki diğer bileşenelre göre de değişir. Kullandığınız usb, kulaklık,klavye,fareye göre bile değişiyor. Benim size tavsiyem 550W 80+ tek 12V kanalından güç veren bir güç kaynağıdır. istemin de gereken gücü zorlanmadan çekmesi lâzım sonuçta. Bütçe zorlanıyor ise ekran kartını düşürmeniz gerekecek o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: OTTOMANRUPE

1060 yada 480 darbogaz yaşatır o sisteme

i7 870 ile
    dengeli sistem olur
  • Battlefield 1 GTA 5 gibi oyunlarda fazlasıyla darbogaz yapacaktır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.