Şimdi Ara

Eskisehirin İstanbul ve Ankaradan güzel olması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu gerçekten böylemi yoksa inanılmaz derece abartılıyormu? Eskisehirde okuyan arkadasla bi konusmak istedim mimarlık istiyorum ama istanbula gitmek istemiyorum Anadolu ve ya Osmangazide okuyan varsa mesaj atabilirmi

• İstanbul hakkında konuşamasam da Eskişehirli olup Ankara'da okuyan birisi olarak sosyal ortam açısından doğru olduğunu söyleyebilirim . Eskişehir'in özellikle merkezdeki semtleri neredeyse tamamen öğrenci dolu ve sabaha kadar akan bir hayat varken Ankara'da durum böyle değil . Aynı zamanda Eskişehir ucuz olması ve öğrenciye yönelik konaklama yerlerinin çok olmasıyla ( bazı mahallelerde neredeyse sadece 1+1 evler var ) Ankara'dan ayrılıyor .

Ancak eğitim kalitesini de göz önünde bulundurmanı öneririm Eskişehir'in eğitim kalitesi iyi olsa da Ankara'daki devlet üniversitelerinden daha iyi değildir . Mimarlık hakkında bilgim yok ama onda da bir fark olduğunu sanmıyorum .

Son olarak Anadolu üni. mimarlık bölümü iki eylül kampüsünde sanırım ve bu en büyük dezavantajı. bu kampüs olayını araştırmanı öneririm şehir merkezine gerçekten uzakta burası özellikle kış aylarında çekilmez olabilir . Gazi mimarlık ise kızılaya 10 dk yürüme mesafesinde maltepe semtinde .

• bloodiakreagx B kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğin 3 şehiri de görmüş ve oralarda yaşamış biri olarak soruna cevap vermeye çalışayım.
    20 yaşıma kadar istanbulda yaşadım şu an üniversite için eskişehirdeyim ankarada da 3 ay kadar yaşamışlığım vardır.
    eskişehir ankaradan daha iyi hele ki bir öğrenci için... İstanbul İstanbul dediğin nedir ki
    şaka bir yana bu şehirler arasında ve ülkedeki tüm şehirler arasında istanbul tabikii de bir numaradır ama hangi istanbul?
    Merkezi sayılabilecek güzel bir ilçesinde yaşamak bahsedilen istanbulda yaşamak demektir onun dışında halen dahi köy hayatı yaşayan istanbulun ilçeleri var hala.
    O merkezi ilçelerde de yaşamak para demek... Yani dostum paran bolsa istanbul paran kısıtlıysa eskişehir diyorum

• eyvallah beyler fikirleriniz önemliydi sağolun

@PaulCrewe
    @loast
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.