Şimdi Ara

Etstur Skandal !!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
2.860
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4 Aralık 2014 tarihinde Beylikdüzü Migros Etstur dan erken rezervasyonun daha avantajlı olduğunu düşünerek “Rubi Platinum Spa Resort & Suites “ otele eşimle 2015 Haziran’a sigortası ile 3.060-tl. ( 6 taksit ) ödemiştik.

Fakat aklımdan fiyatların ne kadar yükseldiğini , ne kadar kazançlı olduğumu görmek için tekrar siteye göz atmak geldi ve 11 Mart 2015 tarihinde saat 16:30 da % 47 indirim olduğunu görünce tatili aldığım acentayı daha önce aldığımı belirtmeden hemen aradım , bana 2.547-tl. fiyat verdi ve 9 taksit yapabileceğini iletti.
    Ben de 3,5 ay önce 500-tl. gibi büyük bir farkla daha pahalı aldığımı söyleyince 3-4 sn gibi bir sessizlik yaşandı , hemen kontrol ederek durumu teyit ettik ve bana aradaki farkı iade edebileceklerini , bunun için finans biriminden onay alarak bana yarım saat içinde döneceğini iletti.
    1 saat geçti dönüş olmayınca tekrar acentayı aradım ve bu sefer otelden onay beklediğini belirtti , ben de fiyat yükselmeden iadenin yapılması gerektiğini uyardım ve telefonu kapattım , yarım saat sonra tekrar aradığımda otelden onay geldiğini ve fiyatın yükseldiğini ( yani indirim % 45 e çıktı ) bana 300-tl. iade yapabileceklerini ve 9 değil 6 taksit yapabileceğini söyledi , ( saat: 18:00)
    Bende 1,5 saat neden bekletip oyaladığını , sigortam olduğunu , o an ki fiyattan yararlanmak için tatili iptal ettirip yeniden alma gibi hakkım olduğunu , 300-tl. yi kabul etmeyeceğimi belirtmem üzerine Müşteri Hizmetleri ile irtibat kurmam gerektiğini belirtti .
    Ben iyice sinirlenip Müşteri hizmetlerini aradım , konuyu inceleyip bana ertesi gün de dönüp 300-tl. iade yapabileceklerini , 500-tl .gibi bir farkın olamayacağını söyleyince iyice çılgına döndüm , kafaya takmış durumdaydım . ( bunları düşünürekte 16:30 daki fiyat ekran görüntüsünü de kaydettiğimi ve acentenin ses kayıtları olduğunu da özellikle belirttim .)
    Ertesi gün 2-3 acentayı aradım ve 500-tl. düşük fiyatla fiyatı Torium da ki Etstur dan fiyat alınca Beylikdüzü Migros dan iptal ettirip daha uygun fiyata aldım .

Özet olarak çok kullandığım Ets ye artık bir güvensizlik oldu , neden enayi yerine konulduğumu anlayamadım , size tavsiyem sonuna kadar pazarlık yapın ,erken tatil almanın daha ucuz olduğunu düşünmeden ara ara kontrollerinizi yapın , Kasım ve Aralık ta tatil alanlar tekrar fiyatları kontrol etmeli ve acentalar arası fiyatlar karşılaştırılmalı .

• hocam aynı sorunu bende yaşadım etstur bana 280 tl i iade etti.
    ama sizin fiyatını begenip aldıgınız bi ürünün fiyatı düşmüş firmada size arada 300 tl teklif etmiş.
    begenmiyosanız iptal sigortanız var iptal edersiniz.
    ve tekrar uygun fiyat varsa tekrardan uygun fiyattan iptal sigortası yaptırarak alabilirsiniz.

firma size 300 tl vermiş zaten burada bu kadar yaygara koparmaya gerek varmı
    ha desenki firma iptal de etmiyo anlarız seni ama begenmiyosan iptal eder gecersin.
  • buı sene işler kesat otellerde. ruslar gelmiyormuş esksi gibi. daha da düşecek gibi görünüyor fiyatlar. beklemek lazım. zaten geçen senede erken rezervasyon diye satılmaya çalışılan fiytlara yaknı fiyatları zatern yazın da bulabiliyordu insanlar.
  • buradaki olayı tam anlayamadınız sanırım.
    500-tl. fark bana zaman geçirttirildiği için 300-tl. iade yapılmaya çalışıldı , 200-tl. bu zamanda kolay kazanılmıyor , hakkımı almak istemem engellendi .
    Sonuçta 5 dakikada hallolacak iş için 2 gün boyunca işimin gücümün arasında sinir stres sahibi olarak uğraşarak hallettim.
  • Siz ilk rezervasyonunuzu farklı ikinci rezervasyonunuzu farklı ödeme şartlarından almış olabilir misiniz?

Yani ilk rezervasyonunuzu taksitli almışsınız ama ikinci rezervasyonda ödemeyi tek çekim ya da nakit ödeyerek daha üst bir indirim oranından yararlanmış olabilir miziniz?

Çünkü bu tarz kampanyalarda örneğin tek çekimin indirimi %30 iken taksitli indirimi %25 olabiliyor.
  • hayır ,tam tersi
    kasımda 6 taksitle aldım , geçen hafta ise 500-tl. ucuza 9 taksit verdi 16:30 da ki telefon görüşmemizde
  • arkadaşlar 200 lira az para mı? mtkrskl zaten uzlaşmaya çalışmış. Ama karşı taraf oyalayıp durumu daha az farkla kapatmaya çalışmış. Skandal olarak değerlendirmek ne derece doğru olur bilmiyorum ama burada güveni kötüye kullanma söz konusu bence.
  • Fiyat farklılıkları otel kaynaklı olur genelde. Yani oteller fiyatı yüksekten çıkar ama satamadığı dönemlerin fiyatlarını sonradan düşürebilir.

Bunu da tur operatörleri yeni satışlarda tüketiciye yansıtmak zorunda kalır...

Bu konuda yapılan serzenişler (erkenden almanın avantajlı olmaması) bence sonuna kadar haklıdır...

Ama "bence" burada bir fiyat hatası var.

İlk rezervasyonunuz ile aynı ödeme şartında yeni bir rezervasyon almaya kalktığınızda size 500 TL farkla alma şansınız varken 300 TL iade edebiliriz diyemezler.

Sonuçta iptal edip yenisini alma şansınız var...

Yine "bence" ikinci rezervasyonda tek çekim ya da peşin fiyatına göre olan farkını istemiş olabilirsiniz...

Bundan dolayı 300 TL iade yapmak istemiş olabilirler.

İlk rezervasyon 6 taksit ikinciyi 9 taksitle 500 TL farkla aldım diyorsanız da birşey diyemem...

• geçen sene aynı duruma düştüm ve 1 saat içinde müşteri hizmetleri arayarak 2200 tl ödediğim tatilden 600 tl geri iade ettiler. Herhangi bir pazarlık söz konusu olmadı.
  • Bildiğin saçmalamışlar.Hatta o konuda master yapmışlar. Üstelik 1 değil 2-3 farklı kişi bunu söylüyor,demekki şirket politikası bu.
    ''Ya farkı iade edin , yada iptal edip tekrar alacağım.'' dediniz mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11 mart ta onay bekliyoruz diye oyalanınca zaten 500 tl lik fırsat kaçtı 1,5 saat içinde gerçekleşti yani
    Ertesi günde sadece 300 tl iade yapılabileceği ni duyunca farklı acenatalardan fiyat araştırması yaptım
    İptal ettirip başka acentadan yine 500 tl düşüğe aldım
    Ama bu süreçte de hakkımı alabilmek içi 30-40 telefon görüşmesi yapmam illallah dedirtti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haklısınız
    Ancak, 2200tl olan iptal sigortası ücreti dahil ve 1700tl olan da iptal sigorta ücreti dahil olmayan fiyat olabilir mi acaba?
    Örneğin bir sıkıntı çıktı ve tatile gidemediniz,
    Ilkinde ücretinizi geri alabilirsiniz ama %47 indirimli olanda böyle bir şansınız olmayabilir mi ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.