Şimdi Ara

Ev içi ethernet kablosu çekme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar, şöyle bir sorunum var: Evimde yalnızca salona fiber kablo gidiyor ve modemi sadece oraya kurabiliyorum. 3-4 tane usta çağırdım fakat hiçbiri sorunumu çözemedi. Hepsi duvar içinden kablo yürütmenin (gerek fiber kabloyu gerekse ethernet kablosunu) mümkün olmadığını söylediler. Dışarıdan duvarın delinerek kablonun yürütülebileceğini bunda da sıva çatlaması olabileceğini söylediler. 

Halihazırda Powerline adaptör ile interneti odama getiriyorum fakat bu da yeterince verimli olmuyor. 200 Mbps internet aboneliğim olmasına rağmen 70-80 civarında yararlanabiliyorum. İkâmet ettiğim ev 2021 yapımı olmasına rağmen hiçbir odaya ethernet için giriş vermemişler maalesef. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Powerline dışında daha efektif bir teknoloji var mıdır?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Benim de evimde fiber sadece alt kata kadar geliyor, dubleks olması sebebiyle üst katta daha çok vakit geçireceğim için evimi yaptırırken buat kapaklarının içinden CAT6 ethernet kabloları geçirerek üst kata çıkarttım, Modemi bağlayabileceğim odalar için de RJ45 data prizi aldım.

Hem modem hem de fiber switch var, şuan ki durum şu şekilde,

Fiber alt kata kadar geliyor, ordan switch cihazına bağlı. Switch cihazından çıkan ethernet ucunu duvarda ki RJ45 data prizine takıyorum, yukarı katta yine RJ45 data prizi var, ordan da ethernet kablosu yardımıyla modeme bağlıyorum ve hiçbir sorun olmadan yaklaşık 5 yıldır bu şekilde kullanıyorum.

• cheRnogod kullanıcısına yanıt

Benim buat kapaklarında alan yok maalesef hocam bayağı kablolarla dolu. Oraları da kontrol ettiler.

• merhaba powerline elektrik nakil hattının kalitesi ile doğrudan ilgilidir.aslında ev yeni hatta yeni olmaması gerekir,

1-evde yüksek akım çeken cihaz(elektrikli ocak,kurutmalı çamaşır makinesi,infirered ısıtıcı gibi........) varsa sorun yaşarsınız.

2-bunu dışında apartmana mı müstakil evmi, apartmansa sayaçlar ayrımı tek mi bu da bir problem.

aslında cat 6 için meşakkatli bir yol var

ama hem çirkin olur,hemde yorucu yapmak istememeleri normal...............................................

bunları bir öğrenin bizimle paylaşın ona göre tekrara yazışalım............................

saygılar................................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multisongohan -- 24 Ağustos 2024; 0:26:12 >
  • tembel elemanlara denk gelmişsin... süpürgelikten çekebilirlerdi...

• merhaba,

aynen katılıyorum meşakkatli derken bunu kastedmiştim.

saygılar................................

• multisongohan M kullanıcısına yanıt

o zaman hiç bir ürünü kullanamazsın...

• merhaba

anlayamadım ne demek istediğinizi.açıklarmısınız

saygılar..................................

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.