Şimdi Ara

Ev önü otopark vergisi geliyor!!!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
3.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tek başına iktidarız diye Ali kıran baş kesen gibi hareket ediyorlar...

Vatandaş zaten ayın sonunu getiremiyor,sen birde ilave vergilerle iyice belini büküyorsun adamın...

Gelecek seçimlerde görecekler ama günlerini...O zaman konuşur unakıtan da görürüm ben
  • sokakları yapsınlar şöyle geniş geniş,araçların rahatça park edebileceği şekilde sonra da yaptıkları hizmetin bedelini vergi olarak alsınlar ama nerde?? bu ülkede vermeden almak gelenek olmuş
  • bi bu eksikti..
  • aslında mantıklı bi vergi.

amaç ne : mafyayı önlemek (çok kutsal bi amaç)

eee haliyle, vatandaşın cebindeki her kuruşu alır devletin kasasına koyarsan, vatandaşta ekmek alacak para kalmazsa ortada mafya kalır mı? tabi ki kalmaz... dolayısıyla tebrik etmek lazım unakıtan'ı. süper bi çözüm. daha ne olsun. bak mafyanın kökünü kuruttular böylece...

size de iyilik yaramıyor haaa...
  • bunlar söyledikleri gibi müslüman filan değil kafirin kaşarlısı. bu yaptıkları da birebir ZULÜM. allah hepsinin belasını versin amiiiiiiiiin...
  • bence haberde bı yanlıslık yada carpıtma olabılır
    kı bu bızım medyanın yapmadıgı bı sey degıl,

ıdo nun eskı vapurları kaldıracagı haberıde cıkmıstı kı
    oyle bısey olmadıgı ortaya cıktı..

belkıde sadece otopark mafyalarının calıstıgı mekanlara, işlek ana caddelere, iş merkezlerının bulundugu yerlere parkomat koyarlar.
    yoksa gelıp bızım ara mahalleye parkomat koyulcagını zannetmıyorum.

yakında bellı olur.
  • böylece İstanbul'un trafik sorununu da çözeceklerini düşünüyordur bu arkadaşlar herhalde...

nasıl mı?

millete arabasını sattırarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: silencer01

böylece İstanbul'un trafik sorununu da çözeceklerini düşünüyordur bu arkadaşlar herhalde...

nasıl mı?

millete arabasını sattırarak

iyi de kimse araba almaz ki o zaman. millet arabasını kime nereye satacak. herkesin elinde patlar arabaları...
  • quote:

Orijinalden alıntı: antiochos

quote:

Orijinalden alıntı: Fletch

şimdi benım kendı mulkum var dıyelım kı apartmanım kendıme ayıt komple altındada garajım var ozel ıcerı sokuyorum arabayı bu sekılde olunca ben gıne vergımı odemekmi zorundayım ?

Unakıtan dan kaçılmaz
    Koskoca dünya sigara devleri kaçamadı sen mi kaçacan Unakıtan dan?

Unakıtan kül yutmaz

öle adam varki şirket sahibi 80 90 tane arabası var iş amaçlı kullandıgı kendi özel otoparkıda var bu adamın sımdı bu adam genede vergımı odemek zorudna kardesım hadı bız 1 araba neysede adam naapsın 90 araba vergısı batıtrır zaten adamı cok sacma bısey ya 90 araba vergısını toplasan 2-3 tane araba alırsın herhalde sacma

• @aya

hocam geniş bütçelilere ayda 200 ytl zaten koymaz

benim bahsettiğim ortalama veya altında bir bütçeyle araç sahibi olan ve kullanan kitle hocam

arabada lüks değil ekonomi arayan kitleden sözediyorum

ama adam araca 200 ytl daha verebilecek olsa zaten daha iyi bir modelini alırdı

anlatabiliyor muyum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silencer01 -- 9 Ağustos 2005, 10:58:37 >
  • quote:

@aya

benim bahsettiğim ortalama veya altında bir bütçeyle araç sahibi olan ve kullanan kitle hocam

anlatabiliyor muyum?

anladım. ben de espri olsun diye diyorum aslında. çünkü ne kadar pahalı ve lüks olursa olsun arabaya binecek bi kaymak tabaka elbette bizim ülkemizde de var. onlara koymaz zaten. olan yine sana bana olur. yani zenginsen herşey senin için değilsen Allah yardım etsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: aya

quote:

@aya

anlatabiliyor muyum?

anladım. ben de espri olsun diye diyorum aslında. çünkü ne kadar pahalı ve lüks olursa olsun arabaya binecek bi kaymak tabaka elbette bizim ülkemizde de var. onlara koymaz zaten. olan yine sana bana olur. yani zenginsen herşey senin için değilsen Allah yardım etsin.

amin

• ANLADIĞIM KADARIYLA BU VERGİDEN DOLAYI CEZA YYEMEMİZ TÜRK POLİSİNİN VİCDANINA KALMIŞ NASIL APARTTMANIN ÖNÜNDE MESKUL MAHALDE VEYA DÜKKAN SAHİBİNİN ARABASINA SES ÇIKARMIYORLARSA DURUM YENE AYNI OLACAK AMA ANACADDELERDE DURUM FARKLI OLACAK

BENCE DEVLETİN HESABI HEM ARACI OTOPARKA ÇEKİP OTOPARKTAN ÇIKARMAK İÇİN ÜCRET ALMAK VEDE OTOPARKTAN ÇIKARKENDE BU VERGİYİ VATANDAŞA ZORLA ÖDETMEK

MAFYA BOYUTUNA GELİNCE DEVLET BENCE MAFYADAN İNSAFSIZ DAVRANIYOR
    EVİNİZİN VEYA İŞYERİNİZİN OLDUĞU BİR YERDE HANGİ OTOPARK MAFYASI SİZDEN PARK ÜCRETİ ALABİLİR BUNA ESNAF İZİN VERİRMİ AMA DEVLET ALACAM DERSE ALIR İŞTE NE YAPARSIN AMA BU DEVLETİ YÖNETENLERİN SUÇU

ANLADIĞIM KADARIYLA DEVLET BU VERGİNİN FATURASINI YİNE DAR GELİRLİDEN ÇIKARTACAK ZATEN GERİSİNE BELKİ VERGİ İNDİRİMİ BİLE YAPAR AMA SEN GİDİPTE ARACININ VERGİSİNİ YATIRIRKEN KARŞINA HEMEN DİĞERLERİ YETMEZMİŞ GİBİ BUNUDA ÇIKARACAKLAR

VERGİ ALMAK KOLAY AMA OY ALMAK ZORDUR !!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: emretopbas

EVİNİZİN VEYA İŞYERİNİZİN OLDUĞU BİR YERDE HANGİ OTOPARK MAFYASI SİZDEN PARK ÜCRETİ ALABİLİR BUNA ESNAF İZİN VERİRMİ

gel de karaköy'de gör bakalım izin vermeyip napsın?

mafya bu esnaf mı tanır
  • Ya gerçekten dicek birşey yok artık.Yorum yapmaya gerek yok içimden bi tomar küfür ediyorum şuan.Hoş bizim otopark var ama konu o değil.

Yahu millette para yok.Okadar sene para biriktiriyosun elin gavurununu verdiğinin 3 katını veriyosun ondan daha kötü arabaya biniyosun.Ondan sonra o arabayla gezmek için devlete bir tomar vergili benzin parası gömülüyosun.Birde otopark vergisi de ne oluyo?

Yahu herşeyi geçtimde şu yolları yapsınlar önce.Yolda ne tabela var ne bişey var heryer delik deşik.Yolda gitmiyoruz sanki hendekten atlıyoruz.Bi sağa bi sola çukura girmeyeyim diye.Nasıl olur ben anlamıyorum.Ezberlediğim en az 30 tane saçma sapan çukur var.Hepside ana caddede olmasına karşı yıllardır hiçbirşey yapılmıyor ya.Şerefsizliğin daniskası.Geçenlerde 1 çukur daha ezberledim ama arkadaşın aksı parçalanarak öğrendik.

• ido vapurları gerçekten kaldıracak. yalan değil.
  • ya arkadaşlar iyi yönüyle sinirlenmeden düşünmeye calışıyorum olmuyor arabamız durduğu yerde bize zarar olmaya başlıyo. Bu devirde ne tapulu malın ne nikahlı karın olcak hepsi vergili batacaz artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alex73 -- 9 Ağustos 2005, 12:01:34 >
  • quote:

@aya

anlatabiliyor muyum?

Hayır gasp edilen , haraç kesilen 200ytl herkese koyar
  • quote:

Orijinalden alıntı: antiochos

quote:

@aya

anlatabiliyor muyum?

Hayır gasp edilen , haraç kesilen 200ytl herkese koyar

peki bu fazladan 200 ytl yi vermemek için herkes aracını gözden çıkarabilir mi?

yani "ulan taksiye binerim daha iyi" durumları herkes için geçerli mi?

• eğer aylık 150 milyonu geçerse bu babam satar bizim arabayı. zaten benzini, bakımı, kaskosu, vergisi derken bu haliyle zor biniyoz. bide böle bişe çıkarsa
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.