Şimdi Ara

Ev önü otopark vergisi geliyor!!!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
3.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • en fanatik hukumet yanlilari bile kimlere oy verdiklerini anlamaya basladi artik...bu tasari yasalasirsa erken secim hizlanir umarim da oyle olur bu adamlar resmen akıl sağlığımızla oynuyor..bunlarin gitmesi icin ben otopark vergisi bile vermeye raziyim..

neymis efendim benzinin 1 litresi 1 dolar olacakmis bugun 2.800'den benzin aldim 20 milyon 7 litre
    simdi varil fiyati artiyor diyenler olur onu da yazayim tarihin benzine en cok zam yapan hukumeti buymus arkadaslar petrol varil fiyati dustugunde zam yapan yegane hukumet de bu..
    neymis efendim vergiler azalacakmis aldigimiz nefesten vergi almadiklari kaldi aritma suyu gibi komik bir vergi daha geliyor bize ama hala futbolcular ve kara para aklayan klüplerden, ferrari ile dolasan kodamanlardan 5 kurus almiyorlar
    neymis efendim avrupa birligine girecekmisiz hala bunlarla kandiriyorlar milleti..
    Agri daglari ile cizilen siniri ermenilere verirsek Fransa oy verecekmis girmemiz icin hahaha sinirden guluyorum bu adamlar şaka gibi..
    vah Türkiye'm vah..

ayrica oncekilerle bunlarin karsilastirmasini benim gibi isyeri sahibi olan arkadaslar cok rahat yapabilir..ben sahsen pek sevmememe ragmen gecen hukumeti mumla ariyorum..

• quote:

Orijinalinden alıntı: aya

durum biraz daha netleşti arkadaşlar. bu bahsedilen vergi öyle her cadde ve sokak için değil.

mesela dükkanınız varsa şu anda önüne parkedemiyorsunuz. çünkü cadde üzeri. yasak. parkedersen çekiyorlar. dolayısıyla napıyorsun, gidip bi otoparka aylık ücretle bırakıyorsun abonman usulü.

işte yeni uygulamaya göre artık o otoparka verdiğin parayı belediyeye verip dükkanının önüne park edecen, böylece hemen hemen aynı paraya araban gözünün önünde ve işin olduğunda hemen ulaşabileceğin bi mesafede olacak.

yani korkulacak kadar bi durum değil. panik yok...

tabi dükkan sahibi olmayanlara da yarayacak bu. şu anda alışverişe gittinizmi napıyorsunuz, mal alacağınız bölgedeki dükkan önlerine araba bırakamıyorsunuz. gidip arka sokaklarda bi otopark bulup oraya bırakıyorsunuz.

işte yeni durumda direkt alışveriş yapacağınız dükkanın/mağazanın önüne bırakıp, parkmetreye ücreti ödüyorsunuz. aynı hesap. otopark yerine direkt parkmetreye.

vatandaşın artısı : elinde paketlerle sokak sokak arabayı bıraktığı otoparkı aramıyor.
    belediyenin artısı : otopark arsasını kiraya vermek yerine otoparkı kendi işletmiş gibi oluyor. dolayısıyla geliri daha fazla...

• 4 lastiği indirdin mi arabayla gidemez korkma ayrıca bu espiriydi... ben dağda yaşamıyorum ayrıca.. ben sana espiriyle karışık bir hata yaptığını belirttim , ha bide kendine çok güveniyosun.. karşına kimin çıkacağı belli olmaz. neyse sen bilirsin .. istediğini yap .. yaptığının yanlış olduğunu anlatan biri çıkıverir..
    quote:

Orijinalinden alıntı: drahte 1905

quote:

Orijinalinden alıntı: düttürüleyla

dikkat et siteden biri yeni araba almış olur , yada dışardan bırakanlardan biri farkeder çizdiğini o zaman seni jandarma kurtaramaz. her bi yanından çizerler.. ayrıca araba çizmek ne olursa olsun yanlış birşey. çağır çekici çektir. yöneticisi yokmu sitenizin. araçlara zarar verdiğin için seni kınıyorum. en azından lastiklerini indir niye çiziosun :))) valla bak lastiklerini indir hem daha sinir bozucu hem aracın bütünlüğüne zararsız.. hems en amacına ulaş hemde bir otomobil sever olarak beni üzme

quote:

Yawrum sen uzulme bana bişi olmaz istersem ferro çizerim çıkartır

Boya parasını weririmde kaldıkı siteye park eden aracın sahibi gelsin cizmişsin die

Benim bişi yapmama bile kalmaz ağzı ile burnun yerini değiştirim sen merak etme ayrıca

Ben senin gibi dağda değil istanbulun nezih bir semtinde yaşıyorum biizm buraya jandarma değlil polis bakıyor

Kaldıki bende adamı haneye tecvuzden içeri atırtabilirim adam bana ne yapabilir ???

HİÇ neden ispatı yok bişiyok

Ayrıca Lastikler İNDİR demişsinde şimdi akıl war mantıkwar

Şimdi bu adam farkına warmadan inik lastikli arabaya binerse takla bile artabilir

Arabalar takla atarsalar anahtırlıkla çizildiğinden çok daha fazla çizilirler

Yani önerin adam gibi bişi değil çizik adamı oldurmez ama inik lastik adamı takla attırır

Hem çizikler artık sadece zaman alan şeyler 100 ytl ye kapatırır benim çiziklerimi aracın sahibi bu arada 2-3 saatide gider o ayrı

Çiziyoruz diorsak ole yırtmıyoruz arabayı kardeşim

Benim maksatım adamın 2-3 saati gitsin

• quote:

Orijinalinden alıntı: yeniyetme

en fanatik hukumet yanlilari bile kimlere oy verdiklerini anlamaya basladi artik...

kesinlikle. yaptıkları hatanın farkına vardılar.
  • Haklısınız açıklama yapmadım sinirden unuttuk işte babam oturur orda ama benden 1 kilometre uzakta babamın arabası olmadığı için ben orada hakkım olduğunu düşünüyorum öle böle bir hanemiz var orda. Ek olarakta sadece gündüz bırakıyorum gece yanımızda araba.

quote:

quote:

Orijinalinden alıntı: endem

yakında bir site buldum oraya bırakıyorum

War ya sizin yuznuzden o sitede oturanlar arabalarınıkoyamuyor kardeşim

Hırsızlık otesi bişi bu yaptığın bende geçen gün bir audi TT ile palioyu bir çizdim war ya amanın

hayatımda yapmadım ama yaptırdınız siteden omayan araçlara zarar weriyorum ben artık

inşallah bizim sitedeye koymassın

Ulan gecenin 4 de gelmişim birazda içkiliyim yer yok aq nereye bırakıcam zaten zor yerede koyamıcam

Ulan 10 arabaın 2 si dışarıdan otoparkmı burası ya ????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endem -- 13 Ağustos 2005, 15:08:10 >

• quote:

Orijinalinden alıntı: endem

Haklısınız açıklama yapmadım sinirden unuttuk işte babam oturur orda ama benden 1 kilometre uzakta babamın arabası olmadığı için ben orada hakkım olduğunu düşünüyorum öle böle bir hanemiz var orda. Ek olarakta sadece gündüz bırakıyorum gece yanımızda araba.

Ozman pek problem yok ama bizim komşular tozuttu bende çok sinirliyim

Sitedki 10 arabadan 2 si dışarıdan gelio resmen enayi yerine konuyoruz

Ha benim villamın parkına park etmişsin ha sitenin parkına ne farkı war

Bu arada ben ole card die anında yapmıyorum alışkanlık haline getirene yapıyorum yapıcağıma
  • ya babalar evin mustakil otoparkındanda vergi alcaklar mı?!?!
  • ya beyler abartmayın olayı. evinin önündeki arabaya vergi vermiyceksin. belediyenin belirlediği işlek cadde ve sokaklarda olucak bu uygulama. hemz aten evinin önünde druan arabadan vergi almak gibi psikopat bir fikirleri olursa hepimizin unuttuğu bir etken olan cumhurbaşkanı izin vermez buna referanduma götürür ama izin vermez. zaten sonradan yapılan açıklamalarda dediğim gibi belli yerlerde bu uygulamanın yapılacağı açıklandı bir nevi belediyeler bazı cadde ve sokakları otoparka çeviricek asıl korkulması gereken vergi verilen sokaklarda bir mafya türer ve buna göz yumulursa işte o zaman çifte vergi vermek zorunda kalınabilir.
  • arkadaşlar çok uzun bir yazı oldu, ama okursanız çok sevinirim, çünkü hep söylemek istediğim bazı şeyleri bu vergi vasıtasıyla söyleme fırsatım oldu
    okuyan herkese teşekkürler herkesin kendi tez antitezlerini bekliyorum ...

öncelikle düttürüleyla ya ufak bişey söyliycem, umarım alınmaz, iyi niyetimle söylüyorum;

eğer otoparkın kurulu oldugu arsa sitenin malıysa, haneye/mülke vs tecavüzden yargılanabilir ...

gelelim getirilmesi düşünülen yeni vergiye, bu vergi çıkarsa türkiyede hiç kimse otomobil satamaz, türkiyenin en önemli ihracat kalemlerinden biri sekteye uğrar,
    ha diyceksiniz dışarıya satıyolar nasılsa, öyle değil, otomobil üreticileri dış pazarda çok düşük karlarla çalışıyorlar, iç pazar olmadan hiç bir yatırım yapamazlar, sektör çok kötü yara alır, 2. el fiyatları inanılmaz düşer, arabası olan herkes ayaklanır, bu yüzden düşündüğümüz şekliyle, yani her sokaktan vergi alınacak şekilde bu kanunun çıkması çok çok zor ... ancak merkezi yerlerden alınması gündeme gelebilir ... hiç kimseyi ayda 210milyon ödemeye mahkum edemezler,

yok pulmuş vs.ymiş , saçmalık, böyle bir durumda zabıta/polis ancak yakaladığına ceza kesebilir, ilerde bu şantaja da dönüşebilir, zabıtalar rüşvet te almaya başlayabilirler. milyon küsür arabayı takip edecek polis/zabıta stoku var mı bu memlekette ?

+ ben devlete otopark paramı verdiğim zaman, arabam çalınır/çizilir/gasp edilirse vs devlet gelip bana bunun hesabını verebilecek mi? önce sokaklarındaki güvenliği sağlasın, insan gecenin 1inden sonra evinden çıkamıyor ! durumu olan mahalle sakinleri aralarında para toplayıp bekçi tutuyorlar !

+ ben toplu taşıma araçları ile insani şartlarda seyahat edemedikçe / istediğim saatte evime dönme özgürlüğüme sahip olamadıkça benim otomobilimden nasıl vazgecirmeye çalışabilirler, gecenin 12sinden sonra bütün ulaşım araçlarının stop ettiği bir şehre metropol derken utanmıyorlar mı? istanbul bu özelliğiyle bütün avrupaya rezil oluyor !

herşeyden önce otobüs seferlerini arttırsınlar, gerekirse bilet fiyatlarını 2 katına çıkarsınlar
    ben inanıyorum ki insanımız, durakta 5-10 dk dan fazla beklemeyeceğini, otobüs geldiği zaman sorunsuz bineceğini onun bunun koltuk altına burnunu sokmak zorunda kalmayacağını bildiği taktirde 2 değil 3 katını vermeye razıdır ...

ayrıca trafiği rahatlatmak/düzenlemek istiyorlarsa öncelikle minibüs şöförü mafyasını minibüsleriyle birlikte mümkünse türkiye sınırları dahilinde olmayan bir yere postalasınlar, yerlerine adam gibi otobüs seferleri koysunlar, bir ulaşım aracı bu kadar mı irite edici, rezil, üstelik verimsiz olabilir ? kafası hesaba çalışan hiç mi insan yok bu memlekette ?

özel halk otobüslerine de çeki düzen versinler, müşteri toplamak için yürüme hızında gidiyor şerefsizler, bindiğine pişman oluyor insan !!!

özel halk otobüsleri en az 2 ana frmaya frenchasing yöntemiyle bağlı olurlarsa aralarında en azından ufak bi rekabet olur, EBLKİ rekabette hız güvenlik insani koşullarda ulaşım gibi hedefler koyabilir bu utanmazların kafasına !

+ neden isteyen her özel otobüs sahibi, istediği yerden hat alamıyor anlamış değilim, mevcut güzergahta hattı olanlar balık istifi misali insan taşırken tonla kar ediyorlar ! oysa devlet bunu görmezlikten geliyor.
    2-3 otobüs daha koyulsa hem kar paylaştırılmış olcak hem insanımız daha düzgün şartlarda seyahat edecek,
    diyceksiniz o zaman karı düşen şirketler neden taşıma yapsınlar, iste orda da piyasa sartları devreye girecek ve arz-talep dengede oldugu surece zaten hıc kimse sözkonusu hatta otobüs işletmek istemeyecektir, üstelik sefer sayısının artmasıyla aynı hatta çalışan otobüsler arasındaki zaman azaldığı için özel halk otobüsleri de düzgün bir şekilde müşteri beklemeden yollarına devam etmek zorunda kalacaklar... ama olmuyor işte çünkü devletin mevcut hatlara yeni otobüs vermemesi için kim kaç bürokratın/milletvikilinin cebine para giriyor. bir hat alabilmek için trilyoner olmak gerekiyor !!!

bu mafyayı bitiricez işi de fasa fiso SADECE BAHANE
    hiçkimsenin de ayda 210milyon mafyaya bayıldığını sanmıyorum

bence bunun tek sebebi, devlet ödemeler dengesinde yakın gelecekte sıkışılık gördü, bunlar da kriz öncesi son çırpınışları !!!

• ordu yönetime el koysun. çünkü hükümet anayasayı ayaklar altına alıyor ve sorumluluğunu yerine getirmiyor.
  • kapının önünde hergün toz duman oluyo araba yıkamaya bıktım zaten! ben onlardan para alimm
  • Bu hükümet iyice sıyırdı milleti nerden soyacaklarını şaşırdılar,
    Yakında nefes alma vergisi ve sokağa çıkma vergisi gibi yeni saçmalıklar çıkarsa şaşırmam... ..........................................
  • şerefsizler bas bas bağırıyor enflasyon % 8 - 9 a düşmüş diye biz düşen bir tek donlarımızı görüoruz esnaf kan ağlıyor her gün bir kepenk kapanıyor parayı para babaları kazanıyor. onlarda bu yüzden hükümete çanak tutuyor enflasyon düşük diye maaşlara % 5 zam geliyor ama bu adamlar geldiğinde ev kiraları 100 - 200 milyon iken şimdi 800 milyon 1 milyar arası değişiyor allah bizi bunlardan kurtarsın bu ameran uşaklarından.
  • len evdeki tuvaleti de vergiye bağlamasınlar
  • herhalde ilk olarak büyük caddeleri ve sokakları kapsar.

Ancak bu uygulama çoğu Avrupa ülkelesinde geçerli olduğu için kızmayın. bu hükümet olmasa başkası da bu yasaya benzer bir yasa değişikliği getirirdi. YANİ BUI DEVLET POLİTİKASI.

ancak onların yanıldıkları en önemli şeylerden bir tanesi bizim de Avrupada yaşayan insanların hayat standartlarıyla aynı olduğumuzu sanmaları ..

ben öğretmenim araba artık ihtiyaç diyoruM. ancaK daha araba ALMADAN VERGİLERİ NASIL OLACAK DİYE DÜŞÜNÜYORUM. HEM DE EŞİM ÇALIŞMASINA RAĞMEN

ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN
  • bizim sitenin kapalı otoparkı var onada mı vergi vercez çüüş artıkk

• bu ne kardeşim belediye deynekçileri kaldırdı ama en büyüğünü kaldırmayı unutmuş
  • suç bu hükümetin değil ki

suç bizim bu insanları ve bundan öncekileri seçen bizim
    oy vermemekle iş bitmiyo göz yumuyoruz

adam gibi adam çıkaramıyoruz 70 milyon insanın içinden
  • quote:

Orjinalden alıntı: muallim35
    Ancak bu uygulama çoğu Avrupa ülkelesinde geçerli olduğu için kızmayın.

yok böyle birşey. yanlış bilgi vermeyin. bazı büyük şehirlerde şehrin kalabalık merkezine girmek için (atıyorum kızılay çevresi, taksim, beşiktaş, levent, kadıköy içi vb.) aidat ödüyorsunuz, hepsi bu. bunun da otoparkla ilgisi yok.

ikincisi, böyle bir para alındığı zaman belediye arabayla girmek istemeyenlere metro veriyor, olmadı otobüs veriyor, tramvay veriyor. türkiye'de hani bunlar?
  • quote:

Orjinalden alıntı: nlty2000

quote:

Orjinalden alıntı: muallim35
    Ancak bu uygulama çoğu Avrupa ülkelesinde geçerli olduğu için kızmayın.

yok böyle birşey. yanlış bilgi vermeyin. bazı büyük şehirlerde şehrin kalabalık merkezine girmek için (atıyorum kızılay çevresi, taksim, beşiktaş, levent, kadıköy içi vb.) aidat ödüyorsunuz, hepsi bu. bunun da otoparkla ilgisi yok.

ikincisi, böyle bir para alındığı zaman belediye arabayla girmek istemeyenlere metro veriyor, olmadı otobüs veriyor, tramvay veriyor. türkiye'de hani bunlar?

eğer böyleyse taksim gibi yerlere arabamı götürmem
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.