Şimdi Ara

Ev Sinema Sistemi Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben Sony KDL 32S2000 Kullaniyorum Ve Cooook Da Memnunum Herseyinden...
    Simdi Buna Uygun 1 Sinema Ses Sitemi Ariyorum...
    Bütün Forumu Alt Üst Ettim Ve Tamamen Aklim Karisti...

AVR li Felan 1 Sistem Toplamayi Düsündüm Ama Güzel 1 Sistem Icin Anladigim Kadariyla Ciddi 1 Miktar Bayilmam Gerekiyor...

Tavsiye Edebileceginiz Güzel Ve Ciddi Ses Kalitesi Olan 1 Sinema Sistemi Tavsi Ederseniz Sevinirim...

Cogunlukla Film Icin Kullanicam... HD Film (720p ve 1080p) Genellikle...
    WD HD TV MEDIA PLAYER Kullaniyorum Bu Arada...

Ama Tabi Esimin De Ciddi 1 Müzik Dinleme Aliskanligi Var...

Uzattim Sanirim Biraz Ama Dedigim Gibi Sayenizden Bildiklerimi De Unuttum...
    Bu Kadar Konu Ve Yorum Acarak Kafami Siz Karistirdiniz Ceza Olarak Da Toparlamama Yardimci Olursaniz Sevinirim :D

Saygilar
    BuLuT

• BOSE al sikinti etme, parasina kiya bildigin en pahali boseyi al emin ol daha iyi bir sey satin alamazsin. hatta cesursan ebay turkiye sitesine gir oradan al ayni paraya daha ust bir sistem alirsin
  • benim bildigim kadariyla bose asiri derecede pahali...

ama tavsiyen icin tesekkür ederim...
    arastircam...
  • Bu kadar üst üskapalı bilgi verilmişken nasıl şunu al kafan rahat olsun gibi bir nokta atışı yapılabiliyor hayret ediyorum.

Önce ne kadar bütçe ayırdınız bunu bilmemiz yararınıza olur, sonrada kullanım alanınız ve cihazdan beklentileriniz geliyor tabi. Cihaza neler bağlayacaksınız giriş çıkış sayıları ne derece önem arz ediyor vs.. vs..

Vereceğiniz bilgilere göre hazır sistem yada toplayabileceğiniz bir sistem tavsiyesi gelecektir.
  • Bütce 1000-1500TL arası düşünüyorum...
    Dediğim gibi genellikle film izlemek için...

bağlayacağım cihazlar ise belirttiğim gibi: Sony KDL32s2000 ve WD HD TV Player...
    ŞIMDILIK bağlamayı düşündüğüm başka cıhaz yok...
  • Eğer ikinci el düşünürseniz temiz bir amfi ve 5.1 hop. seti temin edilebilir. Eğer illa sıfır alıcam derseniz bütçeniz toplama bir sistem için az ama hazır bir sistem içinde çok diyebilirim.

Hazır sistemler ileriye yönelik genişleme ve revize seçenekleri konusunda oldukça kısır olduğundan çok para yatırmanın mantıklı olmadığını düşünüyorum. İmkanınız varsa amacınıza yönelik bir amfi ve 5.1 hop. seti ile daha esnek bir sistem kurmanızda fayda var. Bütçenizi 2000Tl civarlarına yükseltebilirseniz uygun bir amfi ve HK HKTS11 vb. bir hop. seti ile başlangıç yapıp ardından bütçe, keyf ve ihtiyaçlarınıza göre sistemi update edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 3 Aralık 2009; 10:16:12 >
  • HKTS11 gerçekten güzelmiş...

Ama asıl sorun amfı... pek anlamadığım için her ne okuduysam kafam daha da karıştı...

HKTS11 e uygun amfı ne tavsiye edersin...
  • Bütçenizden HKTS11 i çıkardıktan sonra kalan bütçe ile yine Harman Kardon un kesenize uygun modellerine bakabilirsiniz.
    Yada uygun fiyatlı olarak Yamahanın giriş ürünlerine bakabilirsiniz. Tavsiyem ucuz olsun diye 5 kanal bir amfi yerine birazdaha üzerine koyarak 7 kanal bir amfi almanızdır. İleriye yönelik daha esnek çözümler sunabilir.

Alacağınız amfide HDMI giriş çıkışlarnı göz önünde bulundurun ki.. halihazırda ve ileride bağlayacağınız cihazlarda sıkıntı yaşamayın. HDMI üzerineden hem ses hem görüntü aktarıyor olmasına dikkat edin. Blueray kullanmayacaksanız yeni nesil ses formatları (Dolby True HD, DTS MA gib..) ve HDMI 1.3 ve üzeri özellikler sizin için çok elzem değil. Bunlar fiyatın yükselmesine veya düşmesine etken özellikler olabilir.

Çok güçlü bir amfi almanızada gerek yok (zaten mevcut bütçeniz buna olanak da sağlamıyor) ama yinede 90W ın altına düşmemenizde fayda var. Fakat Harman Kardonun kanal çıkış güçleri sizi yanıltmasın, onlar daha farklı bir hesapla farklı W değerleri veriyorlar. Bu amfi zayıf diye düşünmeyin.

Fiyatlarını bilmemkle birlikte HK 2xx serisi, Yamaha 4xx (imkan varsa 6xx) serisi ürünleri sanırım kesenize sığabilir. Yine Pioneer VSX 8xx yada 9xx modellerinede bakabilirsiniz. Media Markt de Denon 1909, 1609 vb. modelleri sık sık kampanyaya giriyor bunlarıda takip etmekte fayda var.
    KHTS11 ide 1000TL gibi bir fiyata bulmak sanırım mümkündü.

• Bugün gidip Media Markt da Ev Sinema Sistemi Odasinda Biraz Dinledikten Sonra

Sony HT-DDWG800 5+1 Sistemi Satinaldim...

Aksam Eve Gidince Kurup Denicem...
    Orada Dinledigim Kadariyla Ses Gayet Güzel ve Doluydu...

Umarim Evde De Ayni Performansi Alirim...
  • Hayırlı olsun dostum performansı nasıl bekliyoruz
  • tam olarak ne demek istedigini anlamadim...

ama benim demek istedigim...

Ev Sinema Sistemleri Odasinda Muhtemelen Duvarlar; Kullanilan (gördügüm kadariyla) Gercekten Kaliteli Kablolar Vs. Gibi Etkenlerden Dolayi Farklilik Olabilir...
    2 Saat Sonra Isten Cikmis Olcam Ve Evde Deneme Sansim Olacak...
    Ilk AVR Sistemim Oldugu Icin De Ayri 1 Heyecan Var Icimde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bulut.O

Bugün gidip Media Markt da Ev Sinema Sistemi Odasinda Biraz Dinledikten Sonra

Sony HT-DDWG800 5+1 Sistemi Satinaldim...

Aksam Eve Gidince Kurup Denicem...
    Orada Dinledigim Kadariyla Ses Gayet Güzel ve Doluydu...

Umarim Evde De Ayni Performansi Alirim...

Hayırlı olsun ama biraz acele etmişsiniz sanki. Daha yeni yazışmaya başlamıştık ki.. siz gidip almışsınız bile. Neyse, mutlu günlerde kullanın inşallah
  • Haklisin Biraz Acele Ettim Ama Sebebi:

1. Ellerindeki Son Üründü...
    2. Sizin Burada Cektilerinizi Görünce Fazla Oyalamak Istemedim...
    3. Bana Fiyat; Ses; Tasarim Olarak Uygun Geldi...

Umarim Yanlis 1 Secim Yapmamisimdir... Yoksa

Ayrica Burada Birkac Arkadasin Yorumlarini Okuduktan Sonra Aldim...
    DDWG800 Ile Ilgili Tüm Mesajlari Okudum Forum... Gözlerim Kanamaya Basladi :D
  • Ama yuxeses eger buraya bakacak olursa bana ayarlar konusunda biraz yardimci olursa sevinirim...
    nede olsa o da bunun aynisindan kullaniyor..

ya da aalikemal arkadas...

yardimci olursaniz sevinir...
    yada birkac tiyo verebilirseniz süper olur...
  • quote:

Haklisin Biraz Acele Ettim Ama Sebebi:

1. Ellerindeki Son Üründü...
    2. Sizin Burada Cektilerinizi Görünce Fazla Oyalamak Istemedim...
    3. Bana Fiyat; Ses; Tasarim Olarak Uygun Geldi...

Umarim Yanlis 1 Secim Yapmamisimdir... Yoksa

Ayrica Burada Birkac Arkadasin Yorumlarini Okuduktan Sonra Aldim...
    DDWG800 Ile Ilgili Tüm Mesajlari Okudum Forum... Gözlerim Kanamaya Basladi :D

alınmış alınmıştır iyi günlerde
  • sistemi nekadara aldınız media marktan bende alıcam ama bulabilirsem heryere bakıyorum yok.. sinema performansı nasıl ve müzik performansı bilgilendirirsen sevinirim.. hayırlı olsun
  • Arkadaşım hayırlı olsun, ben de aynı durumdayım... Media marktta 880'i dinlemiştim ancak HKTS 11 'i de dinledim daha başarılı bir ses vardı. Tabii bütçeyle alakalı... Kararsızlığım devam ediyor. Senin tecrubelerin ve diğer arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. Özellikle ampli konusunda... Teşekkürler
  • vallahi dostum ben sana iyi ve mantıklı 1 yorum yapamam...
    ben daha yeni merak saldım bu konulara ve ilk gerçek ses sitemim...
    o yüzden ben coook memnunum tabi...

ama buradaki bazı cok tecrübeli arkadaşlar da kullanıyor "yuxeses ve aalikemal" mesela
    onların memnuniyetine dayanarak aldım...
  • quote:

vallahi dostum ben sana iyi ve mantıklı 1 yorum yapamam...
    ben daha yeni merak saldım bu konulara ve ilk gerçek ses sitemim...
    o yüzden ben coook memnunum tabi...

ama buradaki bazı cok tecrübeli arkadaşlar da kullanıyor "yuxeses ve aalikemal" mesela
    onların memnuniyetine dayanarak aldım...

öncelikle hayırlı olsun sormak istediğiniz sorular olursa elimden geldiğince cvplamaya çalışırım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.