Şimdi Ara

Ev Yapımı Ahşap Htpc. Umarım beğenirsiniz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar masaüstü bilgisayarımı yenileyince eski pc parçaları elimde kaldı eski dediysem okadar da değil e6500 serisi işlemci falan yani masaüstü işlemleri için tatmin edici parçalar. 3e 5e satmaya kıyamadım. Sonra aklıma televizyona bağlamak geldi ancak koca bej renk kasa tvnin yanında çok kötü durdu. Bende htpc kasalara baktım mahşallah 100tlden aşağı ufak kasa yok. Bende ahşaptan yapmaya karar verdim, sandık görünümlü kutu yapıp siyaha boyadım ham mdf kullandım. İnternetten sade 14lük fan ile on off düğmesini satın aldım birde sprey boya ile mdf plakalara para harcadım. Gerisini biraz ince işçilikle 1 haftada hallettim. Satmayı da düşünebilirim:) Umarım beğenirsiniz...

Ev Yapımı Ahşap Htpc. Umarım beğenirsiniz. Ev Yapımı Ahşap Htpc. Umarım beğenirsiniz. Ev Yapımı Ahşap Htpc. Umarım beğenirsiniz. Ev Yapımı Ahşap Htpc. Umarım beğenirsiniz. Ev Yapımı Ahşap Htpc. Umarım beğenirsiniz. Ev Yapımı Ahşap Htpc. Umarım beğenirsiniz. Ev Yapımı Ahşap Htpc. Umarım beğenirsiniz. Ev Yapımı Ahşap Htpc. Umarım beğenirsiniz.

• Güzel olmuş, şahsen beğendim. Güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Giovannii

Güzel olmuş, şahsen beğendim. Güle güle kullanın.

Sağolun teşekkür ederim...
  • Güzel olmuş yanlız kutunun tasarımı az daha iyi olaydı daha iyidi
  • Guzel olmus gule gule kullanin
    Not:hocam tv nin model. Nedir soylerseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: atkosturanadam

Guzel olmus gule gule kullanin
    Not:hocam tv nin model. Nedir soylerseniz sevinirim

Samsung 46ES8000
  • emrahbozkurt67 E kullanıcısına yanıt
    fiyat ne istiyosunız hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknoloji.Doktoru

fiyat ne istiyosunız hocam

Vallahi kendim için yaptım, satmayı düşünmüyorum ancak herşeyin bir fiyatı vardır
  • emrahbozkurt67 E kullanıcısına yanıt
    aklında fiyat varmı
  • quote:

aklında fiyat varmı

500-600'den aşağı bırakmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahbozkurt67

quote:

aklında fiyat varmı

500-600'den aşağı bırakmam

Alıntıları Göster
    Ahşap Kasanın ısınma açısından etkisi nedir acaba artı/eksi yorumlarsan sevinirim. Sanki biraz daha hava deliği açsan daha performanslı olacak gibi geldi bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cyberkesh........

Ahşap Kasanın ısınma açısından etkisi nedir acaba artı/eksi yorumlarsan sevinirim. Sanki biraz daha hava deliği açsan daha performanslı olacak gibi geldi bana

Alıntıları Göster
    Güç kaynağı ısınmıyorsa problem yok görsel açıdan bayağı hoşuma gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Naykimayki

Güç kaynağı ısınmıyorsa problem yok görsel açıdan bayağı hoşuma gitti

İşlemcinin termal macununu yeniledim sıcaklık problemi kalmadı. işlemci yük altında 50-55 derece. Sıkıntısız kullanıyorum.
  • Hocam seri üretime geçersen steam box işine girelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hworm

Hocam seri üretime geçersen steam box işine girelim

Steam boxlar gerçekten çok küçük. Ama müşteri çıkarsa seri üretime geçebilirim tabiki:)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hworm

Hocam seri üretime geçersen steam box işine girelim

Steam boxlar gerçekten çok küçük. Ama müşteri çıkarsa seri üretime geçebilirim tabiki:)

Alıntıları Göster
    Güzel olmuş güle güle kullanın

• quote:

Orijinalden alıntı: Kings Never Die

Güzel olmuş güle güle kullanın

Alıntıları Göster
    Güzel olmuş ancak o psu nun öyle açık şekilde anakarta yakın olması tehlikeli. Biraz daha uzak olsa iyi bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Güzel olmuş ancak o psu nun öyle açık şekilde anakarta yakın olması tehlikeli. Biraz daha uzak olsa iyi bence.

Alıntıları Göster
    Ben de vakti zamanında şöyle bir şey yapmıştım. Tek izin günümde 4 saatlik bir çaba ile anca bu kadar getirmiştim. MDF'ye kalın bir astar atmadan akrilik boya attığınızda yüzey pürüzlü kalıyor ve boya toz halinde elinize bulaşıyor. Kalın astar kat, sonrasında parlak siyah boya attığınızda "Piyano Black" etkisi yaratıyor. Çok uğraştıracağı için ben de yat verniği sürüp geçmiştim. Şimdi bu kasayı ofiste kullanıyorum.

Ev Yapımı Ahşap Htpc. Umarım beğenirsiniz. Ev Yapımı Ahşap Htpc. Umarım beğenirsiniz.

Edit: Isı konusunu da üst tarafta mavi ledli düşük devirde dönen 12'lik bir fan ile hallettik. PSU olarak da Amazon'danhttp://www.amazon.com/Mini-Box-picoPSU-160-XT-Power-Mini-ITX-Supply/dp/B005TWE6B8/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1432979804&sr=8-3&keywords=pico+mini+psu bu fare ile çözdüm. Tabii bir adet ikinci el XBOX adaptörü de yanında farz olmuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 30 Mayıs 2015; 12:57:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

Ben de vakti zamanında şöyle bir şey yapmıştım. Tek izin günümde 4 saatlik bir çaba ile anca bu kadar getirmiştim. MDF'ye kalın bir astar atmadan akrilik boya attığınızda yüzey pürüzlü kalıyor ve boya toz halinde elinize bulaşıyor. Kalın astar kat, sonrasında parlak siyah boya attığınızda "Piyano Black" etkisi yaratıyor. Çok uğraştıracağı için ben de yat verniği sürüp geçmiştim. Şimdi bu kasayı ofiste kullanıyorum.

Ev Yapımı Ahşap Htpc. Umarım beğenirsiniz. Ev Yapımı Ahşap Htpc. Umarım beğenirsiniz.

Edit: Isı konusunu da üst tarafta mavi ledli düşük devirde dönen 12'lik bir fan ile hallettik. PSU olarak da Amazon'danhttp://www.amazon.com/Mini-Box-picoPSU-160-XT-Power-Mini-ITX-Supply/dp/B005TWE6B8/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1432979804&sr=8-3&keywords=pico+mini+psu bu fare ile çözdüm. Tabii bir adet ikinci el XBOX adaptörü de yanında farz olmuştu.

Sizin çalışmanızda çok güzel olmuş. Ancak siz iyi harcama yapmışsınız. Ben sadece elimdeki malzemeleri kullanmak istedim. Para harcayacak olsam itx mini bir anakart ile slim psu lardan alır daha küçük kutuya sığdırırdım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

Sizin çalışmanızda çok güzel olmuş. Ancak siz iyi harcama yapmışsınız. Ben sadece elimdeki malzemeleri kullanmak istedim. Para harcayacak olsam itx mini bir anakart ile slim psu lardan alır daha küçük kutuya sığdırırdım.

Alıntıları Göster
    Zaten bu tür konularda temel amaç minimum maliyet. Mesela PSU'yu sökmeniz çok hoşuma gitti. Aklıma gelmişti ama tam da böyle bir proje aşamasında Amazon'da tesadüfen görüp sevdalandım PICO PSU'ya... Bir tane sipariş verdim. E onun da adaptöre ihtiyacı varmış sonra köfteyi çaktım. 160 veya 200W besleyecek adaptör bulmak sıkıntı. SIfırı pahalı. İkinci eli de kolay bulunmuyor. İkinci elden uygun fiyatlı orijinal XBOX adaptör ile işi hallettik. Çakmaları da çok ses çıkarıyor.

Aklınızda olsun kullandığımdan farklı bir marka var şu kampanyada ve oldukça uygun fiyatla satılıyor.
    http://www.amazon.com/Huhushop-switch-Power-Supply-24pin/dp/B00HLCT9HK/ref=sr_1_cc_1?s=aps&srs=2588375011&ie=UTF8&qid=1432986456&sr=8-1-catcorr&keywords=pico+mini+psu 160W
    http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=srs%3D2588375011%26search-alias%3Dspecialty-aps&field-keywords=pico+mini+psu 200W
    Kenarda dursun belki lazım olur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.