Şimdi Ara

Evde böyle bir ağ kurulabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Evimdeki duvar içi kabloları ve data prizlerini resimdeki gibi kullanarak bir kurabilirmiyim?
    Saygılar...
     Evde böyle bir ağ kurulabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diverdiver -- 24 Ekim 2013; 18:51:45 >

• Yapabilirsin tabiki
    Fakat duvarın içinde boş kablolar mı var da yapacaksın ? Yoksa kablo mu çekeceksin ? Kablo çekme işini ben denedim zor iş.Tavsiye etmem yani
    Ha birde belirli bir uzunluktan sonra sistem çalışmayacaktır.Ona dikkat etmeni tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ethernet kablosu 100mt kadar destekler...modem yanınıa yan yana prizler yerine sıva üstü patch panel daha verimli olucaktır.. kolay gelsin...
  • Yapisal kablolama en az CaT4 ise olur tabi neden olmasin?
  • Binada kırma-dökme yapamayacağım ve ortalıkta da kablo görünmesini istemediğim için mecburen sıva altındaki kablo borularını kullanacağım.
    Odalar arası mesafe çok fazla değil, veri kaybı olmayacaktır diye düşünüyorum. Bilmediğim ise adsl modem ile pc arasında 2 adet data prizi(biri modem yanında, diğeri pc'nin bulunduğu odada) kullanılabilirmi?
    Bu hafta sonu Cat6 kablo döşeyip denemek istiyorum. Sonucu paylaşırım.
    Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diverdiver -- 26 Ekim 2013; 11:35:15 >
  • İki odanın kablo döşemesini test ederek tamamladım.
    Modem ile 1. pc arasında 1 adet data prizi kullandım. Bu pc internete bağlanabiliyor.
    Modem ile 2. pc arasında 2 adet data prizi kullamak zorundaydım. Ne yazık ki bu hat üzerinden
    bağlantı olmadı. Ağ ve paylaşım merkezinde "Tanımlanıyor----Ağ erişimi yok" "Şu an hiçbir ağa bağlı değilsiniz"
    bildirileri ortaya çıkıyor. Modem Airties 6372. Prizler viko.
    Ağ bağlantıları konusunda yetesiz bilgim var ve sorunun ne olduğunu anlayamadım. Çözüme yardımcı olacak
    bir arkadaş bilgisini paylaşabilir mi? Saygılar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.