Şimdi Ara

Evden çıkmayan kiracı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
2
Favori
3.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Başkan ol yak memleketi,oyum sana

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydınayhan

kıracının parası olsa öderdi,orası 2 cı bır ev yanı ıhtıyac dısı bır ev,kıracı ekenomık krızde otursun ne olmus
    Ee biz salağız o zaman o kadar borcun altına girip ev alıyoruz, kiraya veriyoruz. Kiraci otursun beleşe ekonomik kriz var biz borçları öderiz zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydınayhan

evi sıgortalat sonra yak ev senın bırsey olmaz
    hocam güldürdün Allah ta seni güldürsün :)

• Çektiğim ihtar bugün eline ulaştı. 2 aylık kirayı 10 gün içinde hesabıma yaptırmazsa sözleşme nin fes olacağı ve sözleşme süresi boyunca (12 ay) kira bedeli +mahkeme masrafları tarafından haciz yolu ile tahsis edileceği yazıyordu. Baya korktu. Dedim sana 5 gün süre çıktın çıktın çıkmadın mahkeme devam eder bakalım ne olacak.

5 gün sonra çıkarsa kira borçlarını onun vicdanına bıraktığımı söyledim.

Ödemecek biliyorum. Sadece çıksın gitsin istiyorum.

• aydınayhan kullanıcısına yanıt
    Ayhan kardeş ben evi banka kredisi ile kaç yılda aldım biliyormusun. Yaşım 34. 24 yaşımdan beri bu evi ödüyorum. Daha yeni birr borcu. Kusura bakmada kimseyi bedava oturtamam. 10 sene boyunca 1 gün bile geciktirmedim krediyi. Kusuru bakma herkes hesabını düzgün yapsın. Kimsenin kimseyi mağdur etmeye hakkı yoktur

• Benimde kiracı ile başım dertte. Cahilce haraket edip suyu Elektiriği kestim. Adam 6 aydır kira vermiyordu bir 6 ay daha bedelsiz oturacak. Mahalledeki serserilere para verip adamı dövdürütücem. Bundan sonrada emekliye değil öğrenciye vericem evi. Emekli kadar lanet birley görmedim hayatımda.

• IOserI I kullanıcısına yanıt
    Emekli maaşlarına haciz konmuyor. Arabası vs varsa yada bir mülkü haciz koydurabilirsiniz. Ben noterden ihtar çektim çok işe yaradı. Size de tavsiye ederim.

Elektrik su ve dogalgazi kesince, bedelsiz neden oturuyor.

• Saylan kullanıcısına yanıt
    Kişi hürrriyetine mi ne zıkkımına saldırıdan ötürü davacı oldu.

• Bizim kiracımız vardı. Kadın cazgır. Kocasından daha erkek. 2ay içeride kira bırakarak 3.aya sarkıtmadan ödeme yapıyordu. Çünkü kanun böyle diyor. Tahliye gönderebilmekiçin 3.ayı beklemelisin. Neyse. Eve gittim. Evi boşaltması gerektiğini bağırarak söyledim. Arbede yaşanacaktı ki kocası girdi araya. Sonra içeride kalan kiraları ödememekle birlikte kalanları düzenli ödemeye başladı. Zam döneminde kafama göre kira belirledim. İşine gelmiyorsa çık dedim 2 ay da öyle taktı sonra kaçtı. Verdik avukata. Evi boşaltalı 6 ay oldu. 4bin TL alacağımız var icra dairesi masraflarıyla beraber. Avukat vekalet ücretini ayrıca ondan alacak. 2.ay oldu icra dairesinden maaşına haciz koyduk. Paramızın 1600tl sini aldık. İşten çıkmak istese içerde kıdem tazminatını bırakmak zorunda kalacak. O yüzden paşa paşa ödeyecek. Sizde aynı yolu izleyin. Ayrıca tavsiyem üst katı su elektrik doğalgaz müdürlüklerinden ayırın. Kira sözleşmeniz yeterli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Un Kurabiyesi

Bu mesaj silindi.
    niyeki hakaret içeren mesaja bır admin el atsın 15 gün ols ayrıca blok
    boyle şahısları forumda barındırmamak lazım.forumu bozuyorlar
  • aydınayhan kullanıcısına yanıt
    Bu kişi block listenizde. Mesajı Göster/Gizle |Blok nedeni: Bloğu kaldır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • skyrime2828 kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler. Maalesef sancılı bir süreç.

Evet öyle. Avukatla anlaşın 250tl civarı vekalet ücreti alır. 100tl de icra dairesi dosya masrafı. Başlangıç için masraflar bunlar. Sigortası yatıyor mu avukat görür.

• Konuyu uzun bir süre sonra hortlatmış olacağım ama benim kiracım da Ağustos ayından beri kriasını ödemiyor maalesef. Avukata verdim fakat uyanık arkadaş Mernis kaydını sildirmiş dolayısıyla eline mahkeme celbi ulaşmıyor. Hal böyle olunca sap gibi ortada kalıyorsun. evden de çıkmıyor kira da ödemiyor. mernis kaydı olmadığı için adama açılan dava dosyası da eline ulaşmıyor yani tam bir uyuz durum. internetten baktığımda mernis kaydını sildirmenin (herhangi bir adreste kayıtlı olmamanın 6 aya kadar hapis cezası var duruyor). Daha önce böyle bir deneme yapan oldu mu? tavsiyeniz nedir?
    teşekkürler
  • royals R kullanıcısına yanıt

Ne yaptınız hocam. Merak ettim.

Naptın hocam dövdürttün mü adamı? Çıktı mı evden.
    Allah size sabır versin çok zor bir durum.

Hocam siz naptınız çıktı mı evden Bütün Paranızı aldınız mı?

• Senin üzerine ise sen suçlu duruma düşmezsin.

Hepsini kapat gitsin o kadar hevesliyse kendi üstüne alacak

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.