Şimdi Ara

Evlenmek için aşık olmak gerekir mi? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ask falan hikaye ask karin doyurmaz turk filmimi cekiyoruz mantik durustluk saygi her iki tarafta caliscak baska turlu gecim olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanlar aşk ile sevgiyi birbirinden farklı şeylermiş gibi görür, aşk biter sevgi saygı bakidir gibi içi boş laflar duyarsın. Aşk elbette olmalıdır. Ama çok daha önemli bir nokta var;
    Eşin öncelikle senin en iyi arkadaşın olmalıdır. Bir ömrü yatakta romantik saatler geçirerek, her akşam elinde çiçekle giderek, mum ışığında gözlerinizin içine bakarak geçirmeyeceksin sonuçta.
    Onun için kafa uyumu çok önemli. Dünya görüşü, ideolojik görüş, kültürel seviye, ilgi alanlarının uyumu çok önemli. Bunlar olmayınca birlikte vakit geçirmenin değeri olmaz, oturup iki çift laf edemezsin, birlikte birşeyler yapamazsın ve iş mecburiyete dönüşür. Sonunda ya kendi kendine takılırsın ya da başkasını bulur onunla takılırsın.

Genç insanların boşanma nedenlerinin çoğu budur zaten. Çağımızda fikirler, bakış açısı, düşünce yapısı daha çok öne çıkan bir konu oldu, insanlar buna göre birbirini ölçüp tartıyor, muhatap oluyor.
    Bu yüzden boşanmaların birçoğu kafa uyumu olmadığı için gerçekleşiyor. Maddi sıkıntılar, ekonomik çıkarlar, cinsel konulardaki uyumsuzluk vs. besleyici unsurlar elbette ama başrol oyuncusu uyumsuzluk.

Ha eskilerde kafa yok muydu, uyum sorunu yok muydu? neden bu kadar çok boşanma olmuyordu sorusunun cevabı da ; Elalem ne der! faktörü. İnsanlar anlaşamasalar bile sırf başkaları ne der diye bir ömürlük işkenceye katlanıyorlardı ve bir noktadan sonra, amaaan boşver ya bu saatten sonra ne ben değişirim ne o değişir boyutuna geliyordu iş.... Elalem ne der faktörü artık eskisi kadar önemli değil, insanlar ekonomik ve düşünsel olarak daha özgürler ve daha çok benciller... O yüzden kimin ne dediği ne düşündüğü çok da bir önem arz etmiyor. Bunun eğitim, kültür seviyesi ile doğru oranda arttığını söyleyebiliriz ama....

• Aşık olduğun kişiyle evlendin, aşk bitti ne yapacaksın? Aşık olduğun için birbirinize uygun musun değil misin onu bile tam net göremeyeceksin ki.
  • Yazilanlari okuyunca nereye geldim dedim.
    Ask olmadan evlenilir mi allah askina. Bir kadinla anlasabiliyosun diye butun omrunu onunla mi gecireksin. Ask biterse naparsiniz diyenler olmus zaten biterse ask degildir gibime geliyo.
    Hergun yuzunu gorebilmek icin sabah olsun dedigin bir kadin varken sadece anlasabiliyorum dedigim bir insanla neden evlenilsinki.
    Asik olursun evlenirsin hayat gorusunude ona gore belirlersin

• aşk mı bu zamanda aşk diye birşey yoktur.sanal alemde aşk sözleri yazan bayanlara inanma hepsi palavra .gercek hayat öyle değil.birde kendini karşı tarafa seviyormuş gibi yapanlar var bayan ve erkekte var.bunları gördükce hemgülüyorum hemde tiksiniyorum böyle ikiyüzlü insanlardan.birbirini sevmedikleri aşık olmadıkları halde birbiriyle evlenen cok insanlar var bayandada erkekte de var.işte yalan dünyanın yalan insanlarına hoş geldiniz.sonra evliyken eski sevgilisiyle aldatanmı daha niceleri. bile bile pompalanmış bayanlarla evlenenlerde var.birinci şahıs olarak şahidim cünkü o bayanları cok yakından tanıyorum nerde 70 li 80 li 90 lı yıllar görmedim o yıllar cok iyimiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leftercan1907 -- 14 Ağustos 2016; 2:37:56 >

• aşk olmasa bile sevmen lazım. Evlilik şart değil. Yani evlenelim diye zora sokmayın kendinizi. Severseniz evlenin
  • Keşke aşık olduğumuz, koklayarak öptüğümüz, sarılmanın mükemmelliğini onun teninde keşfettiğimiz insanlarla evlenebilseydik.

• aşık olunca bir pok olmuyor. her gün yanında uyandığın birini merak etmezsin dolayısıyla aşık da olmazsın. Bırakın tutkuyu fizikselliği. Sevgi şart çocuklar. Aşkından öldüğün insanla sidik yarıştırırken ekmeğini, hadi onu geçtim çocuğunu nasıl paylaşıcaksın?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.