Şimdi Ara

Evlenmek için aşık olmak gerekir mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evlilik ciddi bir kurum ve sadece bizi değil ileride çoluk çocuk olursa onlar için de hayati önem taşıyor. Ama aşk evliliğin olmazsa olmazı mı sizce? Belki 6-7 sene geçti kimseye aşık olduğum yok. Böyle görüp hoşuma giden beğendiklerim oluyor işte o kadar. Bir duygu patlaması olmuyor. Çevrede de belli bir yaştan sonra baskı oluyor, onun yanısıra siz de bir düzene girmek hayatınızı kurmak, paylaşmak istiyorsunuz. Şimdi böyle karşılıklı bir beğeni olsa bu yeterli midir sizce? Tam olarak aşktan bahsetmiyorum sadece beğeni. Artık sadece bu beğenilen oluyor bende nedense. Tutkulu bir duygu olmuyor. Ana hatlarıyla böyle işte. Değerli yorumlarınızı esirgemeyin lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: gandalff

yok hocam karşılıklı hoşlantı + kafa yapısı içe sinmesi yeterli.

bence de aşk sonra gidiyor zaten. zaten aşık olmak büyük sıkıntı ne gerek var.
  • Aşık olmadan evlenirsen bir ömür boyu mutsuz yaşarsın
  • Dünya görüşü zihniyet uyumu,yaşam stili,aile öğretileri vs. vs. Aşk sevgiye gelene kadar çok konu var.Çoğu şeyde uyuşabilirsiniz hiç bişeyde de uyuşamayabilirsiniz.Evlilik her türlü oluyor ama mesele birlikte hayatı paylaşabilmek
  • Eskilerin aşık olarak evlendigini sanmiyorum. En azindan kendi ebeveynlerim öyle.
  • Aşık olup bir kızın peşinden koşacağıma başka biriyle evlenip aşkı onunla yaşamayı tercih ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SemihBayraktar

Aşık olup bir kızın peşinden koşacağıma başka biriyle evlenip aşkı onunla yaşamayı tercih ederim.

Sonra boşaniyorum diye konu aciyorsunuz
  • Herkes ikiye ayrılmış gibi insanın kafası daha da bulanıyor. Ama çıkmıyor işte aşık olacak biri de insanın karşısına
  • Aşk ile evlilik sıkıntı.

Hoşlanma ile başlayan ve kafa yapısı uyumu hoşgörü anlayış saygı olay bu ömür boyu mutluluk

Aşık olduğun eşin olsa bile o aşk bitecek bir şekilde ömrü kısa aşkın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skylined -- 5 Ağustos 2016; 9:22:55 >
  • Sadece aşk ile olmaz bu iş karşıdakiyle uyumlu olman gerekir anlayışlı olman gerekir aşka gelene kadar ohoo bir çok detay var araştırmalara göre aşk evliliğindeki boşanma oranı görücü usulü'nden daha fazla olduğu ortaya çıkmış (bir kitapta okumuştum) yani aşık ol olma eğer bir kişiyle uyumluysanız yavaş yavaş aşık olursunuz zaten
  • Aşk cidden öyle bir süre sonra bitiyor sanırım. Sevgi ve saygıda kalmak daha doğru gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bardock

Aşk cidden öyle bir süre sonra bitiyor sanırım. Sevgi ve saygıda kalmak daha doğru gibi.
    Erkek için gerekli değil de kadının aşık olması şart. Yoksa sömürülürsünüz.

Benim tavsiyem görücü usulü yapmayın. Birisi araya girip tanıştırmasın. Kızın aklında "Nasıl olsa evlenecek." diye bir fikir olunca düğün, nişan, kına, altın derken bayağı sağılıyor erkek. Çünkü kız aşık değil, erkeğin sözüne geçmemiş henüz. İstediği zaman vazgeçebilir, "İsterse kabul etmesin." kafasında çünkü yenisini bulur, siz onun gözünde bir şey ifade etmiyorsunuz çünkü size aşık değil.

Ama kendi tanıştığınız kızla biraz takılıp, sizden hoşlanmasını sağladıktan sonra terk edip, geri dönerse ara sıra köpek çekerek biraz ilişkiye devam ettikten sonra size aşık olacağı için daha rahat söz geçirirsiniz. Hatta bir takım masrafları ona bile yükleyebilirsiniz.

Bana deli gibi aşık olan kızlar vardı 18-19 yaşlarımda. Eğer o sıralar 25 falan olsaydım ve evlenmek isteseydim hiç tereddüt etmezlerdi. Köle gibilerdi. Ailesi izin vermese de kaçardı muhtemelen.

Yani tavsiyem, biraz flört edin ve kızı kendinize aşık edin. Hayat o zaman başlıyor.

• Up'lıyorum yeni görüşler için.
  • Aşk filan hikaye,hormonların oyunu. Önemli olan saygı ve en onemlisi güven. Güvenebildigin insani zaten seversin ama asik oldugun insana guvenemezsen sevemezsin,sevsen de bi ömür oyle gecmez ayni ev icinde 2 yabanci olursunuz.

Evlilik meselesinde aklı kullanmak gerekiyo keza aşk karın doyurmuyor. Misal 2 kiz var,ikisine de ayni sekilde guveniyorum diyelim. Aşık oldugum fakat elinde bi meslegi olmayan,koca parasi yiyen bi kiz yerine bi meslegi olan,ailesine katkida bulunucak bi bayani tercih ederim. Aşk meşk bunlar gecici seyler,önemli olan hayat boyu guvenebilecegin ve seninde hayatini kolaylastiricak birini bulmak. Yemişim aşkını,sevgisini.

Edit : bunlari 23 yaşında olup,5 sevgilisi olmus ve son iliskisi 5 sene sürmüş biri olarak söylüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fernandao -- 12 Ağustos 2016; 17:36:00 >
  • mert1905x kullanıcısına yanıt
    ------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumprep -- 7 Mayıs 2020; 21:48:47 >
  • Dh'de yorum yazanlar son zamanlarda çok dar ve sığ düşünüyordu.
    Şimdi bakıyorum da baya bir gelişme var.Bende aynı şekil düşünüyorum.
    Aşk,meşk bunlar boş işler.Gelip,geçici.Kendimden biliyorum.
    Lise zamanında bana aşık olan bir kız vardı.Ölüyorum senin için diyordu,ne oldu sonra ? Gitti başkasına aşık oldu tekrar :).
    Dediğin gibi,artık bende böyle aşık olamıyorum.Yani bilmiyorum.Tabularımı yıkmam lazım heralde.Bir kızdan kazık yiyince tüm kızları öyle sanıyor insan.İster istemez
    Hoşlanamıyorum da anasını satayım.Biri sanki içimden söküp aldı o tür duyguları.
    Böyle hayalimdeki kız profilide gerçeğe oranla imkansız gibi bir şey.Benim kafa yapımda kız bulamıyorum.
    Ha bazı kızları görüyorum.Tam böyle cesareti topluyorsun,tamam işte bu kız diyorsun. Pat,sevgilisi çıkıyor.Ne zaman bir kız beğensem sevgilisi oluyor
    Artık umudum kalmadı açıkcası :(

• quote:

Orijinalden alıntı: dumprep

Boşanma konularını açan genelde "aşk" evliliği yapanlar oluyor yalnız. Boşanma oranlarını yıllara göre incelerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

Malesef sizide o arkadaşlar gibi kandırmışlar. Boşanma konularının %99 Maddiyatt ve mantık bitiriyor zaten aşk ile ilgisi 0.
    Zaten aşk diye birşey yok siz gidip biriyle tanışıp 3 ay içinde evlenirseniz 1sene sonra neden boşandım aşk yuzunden boşandım diye buıralarda ağlarlar.
    Aşk 1seneyi geçmez ondan sonra sevgi kalıyorsa ve bununla ilerliyorsanız sıkıntı yok evlenirsinizi yine yapamaya bilirsiniz ayrılırsınız olabilir bu kesinlikle olmaz demiyor kimse ama ayrılanların çok büyük bölümü maddiyat ve mantık evliligi yüzünden ayrılır.

Kadın diyor adam zengin vs evleneyim sora severim sevemiyor gidip aldatıyor :) sonra bu aşk cinayeti oluyor ülkede mantık bu erkekler kolay kolay mantıkla evlenemez ama kadınlar evlenir. Sıkıntı onlardan cıkıyor .

• Napalım yani N kullanıcısına yanıt
    valla haklısın, ben de aşığım aşığım diyorum ama kişilik karakter falan yalan :) yahu insan insandır, ne kadar farklı kişiliği olabilir?

en fazla çok pislik bir insandır, uyuşturucu içer, alkol içer, sürekli iftira atar. hadi bu tür insanları ayır, geriye kalan insanları birbirinden ayıran ne olabilir ki? aşağı yukarı her insan aynı işte. ama herkes kendini özelleştirme çabası altında. herkes "biz farklıyız e haliyle bizim ilişkimiz farklı" kafasında. sonra dank ediyor kafalarına tabii. kabul edelim işte, biz basit canlılarız, görünüş ve zeka en önemli faktördür. akıllı veya yakışıklı olan çatır çatır ilişkiye giriyor, bunun lamı cimi yok. ya salak oluyor tipi oluyor buluyor, ya tipsiz oluyor ama aklı zehir gibi calısıyor kızları yatağa atıyor, ya da ikisi de varsa eyvah eyvah, ortada kız bırakmıyor. ikisi olmayınca da işte asosyal anti sosyal pc bağımlısı internet kuşu gibi terimler üreyiveriyor.

kısacası evet, aşık olduğum kız öyle çok karaktersiz biri değil. ama hiçbir insanın öyle karakterine aşık olunacak bir tarafı olamaz. çok yoğun birisindir cidden (kandırmayalım öyle insanlar çok zor bulunur varsay ki Karsu Dönmez gibi gerçekten naif biri, veya benim tanıdığım bir kimya öğretmenim vardı, cidden çok istisna bir evlilikleri vardı) o tür tamam. Ama bunlar anca toplumda anca milyonda 1 falan görünür, onlar bile açıklayamaz aralarındaki bağı.

kısacası böyle bir ortamda "kasıtlı" olarak bunu aramak abes kaçar. aramak bile başı başına hata olur çünkü. bunlar kendiliğinden olacak şeylerdir. olmuyorsa da zorlamaya gerek yok, insanların genel desenlerini takip eder normal ilişkiler bulursunuz, yapacak bir şey yok. bu konu üzerine fazla kasmayın bence.

özet: ben o kıza tamamen güzel bulduğum siyah saçları, siyah gözleri ve hafif dolgun dudakları için aşık oldum. bunu inkar edemem. kültürlü olması, müzik kitap okuması, felsefeyle ilgilinmesi de cabasıydı. ama ben onun gibi biri değildim. kültürel olarak zayıfım, hatta sıfırım. onun dinlediği müzikleri ben "bu ne la" deyip kapatıyorum, onun okudugu kitap sayısının binde biri kadar yazı okumamışımdır hayatımda. ve en önemlisi de onun gibi göze de hitap etmiyorum. onun gibi bir kız, muhtemelen gerçek aşkı bulabilir. çünkü kendine her yazanla ego tatmini de yapmıyor. benim gibi ezme birini bile ezmeyip, ego kasmayıp münasip sözlerle kapak ederek beni başından atıyorsa, anca öyle kızlar bulur aşkları ve sevgileri, ve onların mukabili erkekler. peki siz öyle misiniz? onu bilemem.

yine çirkin bir kız ve erkek tanıdıgım var 13 yıldır cıkıyorlar (evlenmiyorlar da, sözleşmeye gerek yok, biz kalbimizle sözleştik diyorlar), ikisi de kültür bombası sizin tabierinizle asosyal insanlar. birbirlierinden başka kimseleri yok hatta bir keresinde erkek tarafı bana bildigin ikili asosyallik yaşıyoruz demişti. kasarak belki böyle bir ilişki bulursunuz. ama bir süre sonra ilişki size ego kazandırmaz. çünkü cogu ilişki ego üzerinden yürür. ilişkim var, kızı tavlayabiliyorum demek ki ben kaliteli biriyim, becerikli biriyim, akıllı biriyim dersiniz, ilişkiden ilişkiye atlarsınız doğal olarak hal böyle olunca. ama onlar gibi olursanız bi süre sonra ego değil, birbiriniz için yaşarsınız, bir olursunuz. bu belki gerçek aşka en yakın olabilecek ihtimaldir. ama bulmanız, cidden çok zor. ki verdiğim örnek de dediğim gibi cok saglıklı değil. evden cıkmıyorlar, cevirmenlik ve yazarlık yapıyorlar, hep hayatları evde geciyor. onlar da biraz garip şahsen yani bilemiyorum, özenilecek bi tarafı var mı onun da.

• quote:

Orijinalden alıntı: T_Ice

valla haklısın, ben de aşığım aşığım diyorum ama kişilik karakter falan yalan :) yahu insan insandır, ne kadar farklı kişiliği olabilir?

en fazla çok pislik bir insandır, uyuşturucu içer, alkol içer, sürekli iftira atar. hadi bu tür insanları ayır, geriye kalan insanları birbirinden ayıran ne olabilir ki? aşağı yukarı her insan aynı işte. ama herkes kendini özelleştirme çabası altında. herkes "biz farklıyız e haliyle bizim ilişkimiz farklı" kafasında. sonra dank ediyor kafalarına tabii. kabul edelim işte, biz basit canlılarız, görünüş ve zeka en önemli faktördür. akıllı veya yakışıklı olan çatır çatır ilişkiye giriyor, bunun lamı cimi yok. ya salak oluyor tipi oluyor buluyor, ya tipsiz oluyor ama aklı zehir gibi calısıyor kızları yatağa atıyor, ya da ikisi de varsa eyvah eyvah, ortada kız bırakmıyor. ikisi olmayınca da işte asosyal anti sosyal pc bağımlısı internet kuşu gibi terimler üreyiveriyor.

kısacası evet, aşık olduğum kız öyle çok karaktersiz biri değil. ama hiçbir insanın öyle karakterine aşık olunacak bir tarafı olamaz. çok yoğun birisindir cidden (kandırmayalım öyle insanlar çok zor bulunur varsay ki Karsu Dönmez gibi gerçekten naif biri, veya benim tanıdığım bir kimya öğretmenim vardı, cidden çok istisna bir evlilikleri vardı) o tür tamam. Ama bunlar anca toplumda anca milyonda 1 falan görünür, onlar bile açıklayamaz aralarındaki bağı.

kısacası böyle bir ortamda "kasıtlı" olarak bunu aramak abes kaçar. aramak bile başı başına hata olur çünkü. bunlar kendiliğinden olacak şeylerdir. olmuyorsa da zorlamaya gerek yok, insanların genel desenlerini takip eder normal ilişkiler bulursunuz, yapacak bir şey yok. bu konu üzerine fazla kasmayın bence.

özet: ben o kıza tamamen güzel bulduğum siyah saçları, siyah gözleri ve hafif dolgun dudakları için aşık oldum. bunu inkar edemem. kültürlü olması, müzik kitap okuması, felsefeyle ilgilinmesi de cabasıydı. ama ben onun gibi biri değildim. kültürel olarak zayıfım, hatta sıfırım. onun dinlediği müzikleri ben "bu ne la" deyip kapatıyorum, onun okudugu kitap sayısının binde biri kadar yazı okumamışımdır hayatımda. ve en önemlisi de onun gibi göze de hitap etmiyorum. onun gibi bir kız, muhtemelen gerçek aşkı bulabilir. çünkü kendine her yazanla ego tatmini de yapmıyor. benim gibi ezme birini bile ezmeyip, ego kasmayıp münasip sözlerle kapak ederek beni başından atıyorsa, anca öyle kızlar bulur aşkları ve sevgileri, ve onların mukabili erkekler. peki siz öyle misiniz? onu bilemem.

yine çirkin bir kız ve erkek tanıdıgım var 13 yıldır cıkıyorlar (evlenmiyorlar da, sözleşmeye gerek yok, biz kalbimizle sözleştik diyorlar), ikisi de kültür bombası sizin tabierinizle asosyal insanlar. birbirlierinden başka kimseleri yok hatta bir keresinde erkek tarafı bana bildigin ikili asosyallik yaşıyoruz demişti. kasarak belki böyle bir ilişki bulursunuz. ama bir süre sonra ilişki size ego kazandırmaz. çünkü cogu ilişki ego üzerinden yürür. ilişkim var, kızı tavlayabiliyorum demek ki ben kaliteli biriyim, becerikli biriyim, akıllı biriyim dersiniz, ilişkiden ilişkiye atlarsınız doğal olarak hal böyle olunca. ama onlar gibi olursanız bi süre sonra ego değil, birbiriniz için yaşarsınız, bir olursunuz. bu belki gerçek aşka en yakın olabilecek ihtimaldir. ama bulmanız, cidden çok zor. ki verdiğim örnek de dediğim gibi cok saglıklı değil. evden cıkmıyorlar, cevirmenlik ve yazarlık yapıyorlar, hep hayatları evde geciyor. onlar da biraz garip şahsen yani bilemiyorum, özenilecek bi tarafı var mı onun da.

Moruk başkalarının hayatı seni ilgilendirmesin.Boşver herkes kendi hayatını yaşasın.Sen kendi hayatını düzene koymaya bak.Başkasını salla,geç.
    Ben erkeğim,kızlar nasıl düşünüyordur ? Bilemem.
    Zaten kızları kim anlamış ki,ben anlayayım ? Allah aşkına ?!

Çok tuhaf bir canlılar.
    Göze hitap etmeseler iki dakika muhatap olmam.
    Ne konuşacak konu bulabilirsin,ne iki çift laf kelam edebilirsin.Hiç bir şey yapamazsın.

Bu gidişle Nicola Tesla'ya bağlayacağım.Aseksüel öleceğim.Yalnız başıma.

• mert1905x kullanıcısına yanıt
    ------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumprep -- 7 Mayıs 2020; 21:48:39 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.