Şimdi Ara

EXPER STYLEBOX WIN7 DEN XP YE..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar, çok uygun bir fiyata atom işlemci içeren Exper Stylebox aldım. Ama internette olsun dosyadan olsun avi vs görüntülerde inanılmaz bir yavaşlık ve karelenme var. Açıkçası donanım olarak win7 yi kaldırmıyor ve fansız olduğundan acayip ısınıyor. Bu şartlarda yazın nasıl çalışacak merak ediyorum.

Benim sorum; bu atom N230 işlemcili netbook donanımına sahip sisteme xp atabilir miyim? Atmam halinde performans düzelir mi? Ben bu pc yi salondaki 32 inc LCD ye taktım. Sadece internetten online film vs izliyorum (daha doğrusu izlemeye çalışıyorum.) Tek istediğim biraz hızlı çalışması. Win 7 de yapmadığım kalmadı ama istedğim sonucu alamadım. Eşimin Compaq Mini Note Et701 de XP var ve mükemmel çalışıyor. Ama bu exper beni resmen deli ediyor. Önerisi olan var mı?

• ram boyutu nedir hocam bilgisayarin?
  • Özellikleri çok basic ama internet için bana diğer Compaq yetiyordu.

http://www.exper.com.tr/exper_style_box.aspx

Win 7 de ram i usb den arttrıabiliyorsunuz ve ben 4 GB da oraya taktım ama performansta göze çarpan bir gelişme olmadı

Exper Style Box ÖZellikleri:

Intel Atom N230 (1.6Ghz 533 Mhz 512K)
    1 GB DDR2 Ram
  • xp yuklersen yararli olucagini dusunuyorum kardesim. usb dvd-rw veya flash bellekten kurulan xp isini gorur
  • hafif bir linux kurmadan o cihazdan medet ummayın..

linux tecrübeniz yoksa tercih sıranız böyle olmalı Slax, Xubuntu, pupy linux, Arch + Lxde veya xfce
    eğer tecrübeniz varsa; Arch + Lxde veya xfce tek geçerim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArdilesS

hafif bir linux kurmadan o cihazdan medet ummayın..

linux tecrübeniz yoksa tercih sıranız böyle olmalı Slax, Xubuntu, pupy linux, Arch + Lxde veya xfce
    eğer tecrübeniz varsa; Arch + Lxde veya xfce tek geçerim..

Cevabınızı biraz açar mısınız? Linux ile ilgili bir bilgim yok ama bilgisayar bilgim yeterlidir
  • kullandığınız işletim sistemi o bilgisayar için çok ama çok ağır. işte ben bu noktada size köklü bir değişiklik yapıp linux tabanlı işletim sistemine geçmenizi tavsiye ettim.
    hem daha az kaynak tüketir hem de daha seri, atak çalışır.

tavsiye ettiğim işletim sistemleri de en basit ve etkili, düşük sistem gereksinimleri kullanan sistemlerdir. :)
    bu sistemlere virüs giremediği için antivirüs vs kullanmanıza da gerek kalmaz, oradan da bir hız avantajınız olur. Ve tamamen ücretsizdir :)

linux tecrübeniz yoksa Slackware ya da Xubuntu gibi işletim sistemlerini tavsiye ederim.

ekleme yapayım; örneğin Xubuntu için sistem gereksinimleri

quote:

Xubuntu
    Minimum system requirements

You need 256 MB RAM to run the Live CD or 256 MB RAM to install. The Alternate Install CD only requires you to have 64 MB RAM at install time.

To install Xubuntu, you need 2.0 GB of free space on your hard disk.

Once installed, Xubuntu can run with starting from 256 (or even just 192) MB RAM, but it is strongly recommended to have at least 512 MB RAM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ulpian -- 17 Nisan 2011; 20:36:05 >

• ben xp de kurdum linux de..kesinlikle xp yi tavsiye ederim ben linux u sevemedim belki siz seversiniz yanlış yönlendirmiyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dost1968

arkadaşlar, çok uygun bir fiyata atom işlemci içeren Exper Stylebox aldım. Ama internette olsun dosyadan olsun avi vs görüntülerde inanılmaz bir yavaşlık ve karelenme var. Açıkçası donanım olarak win7 yi kaldırmıyor ve fansız olduğundan acayip ısınıyor. Bu şartlarda yazın nasıl çalışacak merak ediyorum.

Benim sorum; bu atom N230 işlemcili netbook donanımına sahip sisteme xp atabilir miyim? Atmam halinde performans düzelir mi? Ben bu pc yi salondaki 32 inc LCD ye taktım. Sadece internetten online film vs izliyorum (daha doğrusu izlemeye çalışıyorum.) Tek istediğim biraz hızlı çalışması. Win 7 de yapmadığım kalmadı ama istedğim sonucu alamadım. Eşimin Compaq Mini Note Et701 de XP var ve mükemmel çalışıyor. Ama bu exper beni resmen deli ediyor. Önerisi olan var mı?

arkadaşım flash diskle windwos xp yüklersin ve fazla uygulama açmazsan donma olmazw

yanında gelen işletim sistemi orjinal bunuda düşün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saiph -- 15 Mayıs 2011; 11:49:41 >

• başlat çalıştır msconfig başlatma sekmesinden pc açılışta açılan programları kapat birde antvirüsü kaldır bakalım daha hafif bir şey yükle hemen formata gitmeyelim deil mi ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saiph -- 15 Mayıs 2011; 12:02:37 >
  • xp kurarsanız driver konusunda yardımcı olurum.Maalesef exper xp desteği vermemekte sürücüleri bulmakta baya bi zorlandım aynı zorluğu siz çekmeyin
  • kullanım amacına göre kesinlikle linux, arkadaş da zaten tavsiye etmiş uygun dağıtımları, sakın linux deyince akla ilk pardus ubuntu gibi dağıtımlar geldiğinden bunları deneme, hafif dağıtımları dene
  • mj-pelit xp sürücüsü konusunda yardımcı olurum demişsiniz yardımcı olursanız sevinirim bulamıyorum buna sürüclerini saygılar...
  • arkadaşlar exper style xp driveri nasıl bulabilirim?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.