Şimdi Ara

FACEBOOK ÇALINMASI !!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, kız kardeşimin facebook adresi çalındı ve ana sayfasına durum güncellemesine uygunsuz bir cümle yazılmış ama şifre değiştirilmemiş.Bizde hemen hesabı dondurduk.Kız kardeşim telefon haricinde ve kendi laptopunun haricinde hiçbir yerden facebook'a girmez.Bu aralar böyle bir durum söz konusu mu ? Sizinde çevrenizde böyle olaylar oluyor mu ? Ne yapmak gerek çok kötü durumdayız yardımcı olursanız seviniriz.

• bazı veledi zinalar arada yapmaya çalışıyorlar. Benim de geçen veledin teki güvenlik sorumu öğrendiği için şifremi değiştirmeye kadar gitmiş neyseki önlem aldım.

E-posta ve güvenlik sorusu çok önemli.

Ve maleseev ki güvenlik sorusunu değiştirmeye izin vermiyor facebook.

Eğer face'e giriş yaptığınız e-posta adresi ve güvenlik sorusunun cevabı biliniyorsa başkaları tarafından, hesap tehlikede demektir.

Yapacağınız en mantıklı şey, facebook'a giriş yaptığınız mevcut e-posta adresini değiştirmek ve varsa face e postasını kaldırmak, yerine kimsenin bilmediği e-posta ile facee girmek ve bilgiler kısmında da e postayı gizlemek.

Yapılacak bir diğer en önemli şey ise o hesaba 3 güvenilir kişiyi seçmek ve hesap çalınma tehlikesi geçildiğinde o 3 kişinin size vereceği şifre yardımıyla hesaba girmek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Albert Enişten

bazı veledi zinalar arada yapmaya çalışıyorlar. Benim de geçen veledin teki güvenlik sorumu öğrendiği için şifremi değiştirmeye kadar gitmiş neyseki önlem aldım.

Eğer face'e giriş yaptığınız e-posta adresi ve güvenlik sorusunun cevabı biliniyorsa başkaları tarafından, hesap tehlikede demektir.

Yapacağınız en mantıklı şey, facebook'a giriş yaptığınız mevcut e-posta adresini değiştirmek ve varsa face e postasını kaldırmak, yerine kimsenin bilmediği e-posta ile facee girmek ve bilgiler kısmında da e postayı gizlemek.

Yapılacak bir diğer en önemli şey ise o hesaba 3 güvenilir kişiyi seçmek ve hesap çalınma tehlikesi geçildiğinde o 3 kişinin size vereceği şifre yardımıyla hesaba girmek.

Cevap için çok teşekkürler peki bu sizin çalınma olayı ne zaman oldu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: __By_CiN_oO__

quote:

Orijinalden alıntı: Albert Enişten

bazı veledi zinalar arada yapmaya çalışıyorlar. Benim de geçen veledin teki güvenlik sorumu öğrendiği için şifremi değiştirmeye kadar gitmiş neyseki önlem aldım.

Cevap için çok teşekkürler peki bu sizin çalınma olayı ne zaman oldu ?

3-4 gün önce. Veled şifremi değiştirmiş resmen neyseki e postamı kaldırmayı akıl edememiş, e mail ile geri aldım.

Velet diyorum da harbi velet. 9-10 yaşında yahu! Hayır şifrem de 36 karakterli, büyük, küçük harfli, farklı işaretleri olan %100 güvenli ve çözülmesi zor bir şifre.

Ama facebooka giriş e postasını ve güvenlik sorusunun cevabını bilen herkes hesabı ele geçirebiliyor, veletler dahil.

Hata facebook yönetiminde tabi. Bu kadar kolay olmamalı ve güvenlik sorusunu değiştirememe saçmalığı da nedir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.