Şimdi Ara

Fakir/zengin karisim, benzinde silkeleme, benzinde rolantide ibrede oynaklik, lpg de sorun yok. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
26.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Degerleri anlik nasil okuyorsun. Cihaz mi aldin nasil yaptigini cozemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen elm327 obd cihazı var. Pahalı bir şey değil. Obd girişine takılıyor ama her araçla uyumlu olmayabilir. Torque diye android programı var. Telefon cihaza wifi yada bluetooth ile bağlanıyor.
    Değişik modelleri var Türkiye'de satılanlar hep çin üretimi. Faydalı bir alet arıza kodu varsa söylüyor. Arıza kodundan yola çıkarak sorunu bulabiliyorsun.https://forum.donanimhaber.com/elm327-obd-okuyucu-arac-veri-paylasimi-sorular-sorunlar-aracinizin-doktoru-olun--113744843

bu konuda daha geniş bilgi var.
    http://www.hyundaiclubtr.com/konu/motor-sanayide-calismadi.39381/

bu konuda arkadaş hata kodundan üç yıllık sorunumu çözmüştü.

Fakir/zengin karisim, benzinde silkeleme, benzinde rolantide ibrede oynaklik, lpg de sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgutozkan -- 12 Haziran 2017; 21:20:28 >

• Tekrar yazıyorum. Herşeyden ve ustays gitmeden önce kontağı kapat akismetrenin fisini söküp calistir arabayi bi dene. Gaz yememe sorunu silkeleme sorunu düzelirse sorun akışmetrededir

• quote:

Orijinalden alıntı: armstrong26

Tekrar yazıyorum. Herşeyden ve ustays gitmeden önce kontağı kapat akismetrenin fisini söküp calistir arabayi bi dene. Gaz yememe sorunu silkeleme sorunu düzelirse sorun akışmetrededir

Kendim sokemem galiba ama sokturup denicem. Masrafsiz denemeler yapmak mantikli.

• Aracı benzinde kullanmak, akü kutup başını sökmek, defalarca ayar yaptırmak, enjektörleri değiştirmek gibi bir çok şey denedim. akışmetreyi de lpgci denedi diye hatırlıyorum. bunların yanında boğaz kelebeği temizliği de yapılıyor her bakımda. ama bir türlü çözemedim ben sıkıntıyı. bir depo benzin kullandım. hatta wurth de kattım. satana kadar böyle kullanacağım sanırım. kimisi buji, kimisi ateşleme bobini dedi. debriyaj balatası diyenler bile oldu. lpg geçiş sıcaklığını da artırdık. söküp atsam tesisatı yine yapacak gibi geliyor bana, o derece vazgeçtim yani. sanırım benim sorunum düzelmeyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anadolu -- 22 Haziran 2017; 10:25:27 >
  • ARAÇ İÇERİSNDEKİ BAYAT BENZİNİ BİTİRİN TAZE BENZİN ALIN 2 HAFTA SADECE BENZİNLE BİNİN SİZİN SORUNUNUZ ARAÇTAKİ BENZİN BAYATLAMIŞ EGER ÇÖZÜM YOKSA ENJEKTÖR TEMİZLENİP BENZİN POMPASI DEGİŞECEK
  • Denedim benzinde olmadi. Hala gaz yemiyor. Egzoztan sanki ses de geliyor. Gaz verdikçe cig benzin atiyor gibi geldi onu da geri geri gelirken kokusundan anliyorum.

Simdi nerden baslasam?

Sensorlerden mi

Benzin pompasi ve enjektorlerden mi

Atesleme sistemi ve bujilerden mi

Biseyi daha net fark ettim araba sogukken benzinde sorun yok arac isindiktan sonra benzinde problem oluyor. Motor sogukken benzinde de gaz yememe sorunu yok gibi geldi bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: mete34mete

Denedim benzinde olmadi. Hala gaz yemiyor. Egzoztan sanki ses de geliyor. Gaz verdikçe cig benzin atiyor gibi geldi onu da geri geri gelirken kokusundan anliyorum.

Simdi nerden baslasam?

Sensorlerden mi

Benzin pompasi ve enjektorlerden mi

Atesleme sistemi ve bujilerden mi

Biseyi daha net fark ettim araba sogukken benzinde sorun yok arac isindiktan sonra benzinde problem oluyor. Motor sogukken benzinde de gaz yememe sorunu yok gibi geldi bana.

arabayı çalıştır. rölantideyken mafın fişini sök rölantide oynama varmı ?
  • armstrong26 kullanıcısına yanıt
    Gecen soktum fakat farkeden bisey yok gibiydi. Zaten rolantide oynama vardi sokunce de devam etti gibi. Onun sokulu olmasi ile takili olmasi arasinda fark olmadi gibi. Yarin detaylica bakayim tekrar.

• quote:

Gecen soktum fakat farkeden bisey yok gibiydi. Zaten rolantide oynama vardi sokunce de devam etti gibi. Onun sokulu olmasi ile takili olmasi arasinda fark olmadi gibi. Yarin detaylica bakayim tekrar.

oynama yoksa yine maf gidik. oksijen sensörünüzede baktırın.

Odb soketinden hiç bakmışmıydınız sisteme düşen arıza kodu varmı ?
  • Sisteme yeni soktuk tekrar gaz kelebeginde de aci sorunu gibi bisey yaziyordu. Benzin pompasi ile ilgili ariza kodu vardi. Zengin/fakir karisimla alakali arizayi da gordum. Usta ile suruse ciktik en son ustanin dedigi ve bana makul gelen benzin pompasini degistirelim eger sorun kesilirse sikinti yok ama hala sikayet varsa taktigimiz benzin pompasini tekrar alir eskisiyle degistirir diger yerlere bakariz dedi.

Maf sensoru olabileceğini soyledim ben usta olabilir dedi hepsine bakalim nerede sorun cozulurse onu hallederiz dedi

• quote:

Sisteme yeni soktuk tekrar gaz kelebeginde de aci sorunu gibi bisey yaziyordu. Benzin pompasi ile ilgili ariza kodu vardi. Zengin/fakir karisimla alakali arizayi da gordum. Usta ile suruse ciktik en son ustanin dedigi ve bana makul gelen benzin pompasini degistirelim eger sorun kesilirse sikinti yok ama hala sikayet varsa taktigimiz benzin pompasini tekrar alir eskisiyle degistirir diger yerlere bakariz dedi.

Maf sensoru olabileceğini soyledim ben usta olabilir dedi hepsine bakalim nerede sorun cozulurse onu hallederiz dedi

Ustunden on ay gecmis sonuc alabildinizmi hocam ayni sorun bende de var 2009 mondeo bir haftadir benzinde kullaniyorum sorun azaldi gibi LTFT vitesdeyken -25 deydi ariza kodu da zengin karisim veriyordu suan -15 lerde

• Zengin fakir karışımı oksijen sensörü sebep oluyor 2 yıldır dedikleirnin hepsine baktırdım fazla yakıt sorununu çözememiştim.2 sensör değiştirdim sorun çözüldü.

varsa Önce oksijen sensörleri daha sonra bobin baktır
  • Denilenler doğru sırası fark etmez birinden başlayın
    Kutup başı çekin benzin haritası sifirlansin değişmezse gaz kelebegi olmadı oksijen sensorunu elektrikçi ye kontrol ettirin o da olmadı subap baktirin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.