Şimdi Ara

Fanlar çalışıyor ancak Mouse , Klavye , Monitör çalışmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
4.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bu gün sistem çok ısındı ve bende bileşenleri çıkardım ki soğusun ( Tamam , sersemce bir yöntem ve şu an kahrını çekiyorum. )

Ekran kartı , Ram ve İşlemciyi çıkarttım fakat geri taktığımda pc çalışıyor , işlemci soğutucusu ve Ekran kartının fanları da dönüyordu fakat Mouse , Klavye ve Monitör çalışmıyordu.
    Ramleri farklı kanallarda denedim , Ekran kartı yokken denedim ( Mouse ve klavyeye de ışık gelmiyordu ) İşlemciyi çıkarıp taktım fakat değişen bir şey olmadı. Kabloları defalarca çıkarıp taktım. Ramlerden şüpheleniyorum ancak tek ram denediğimdede değişen bir şey olmadı Forumdada bayağı baktım ancak o çözümlerin hiçbiri olmadı.

Bu arada işlemci soğutucusunu çıkarırken işlemci elimde kaldı ama pinleri düzeltip tekrar koyduğumda sokete oturdu.Pc çalışırken işlemciyi elledim ve gayet sıcaktı sanırım sorun onda değil :D

Yardım ederseniz sevinirim ...

Not : İşlemcim 8320 ve anakartım ud3p

O.C ile de uğraşmadım.

Bu arada güç kaynağının düğmesinden kapatıp bir kaç saniye bekleyip açınca klavyeye ışık gelip gidiyor ancak değişen bir şey olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **SWE** -- 24 Haziran 2014; 3:06:52 >

• bios hatası varmı ? ayrıca defult edin
  • *GameOver* kullanıcısına yanıt
    O nasıl oluyor hocam :D Dediğim gibi pcyi çıkardım yeniden taktım ve böyle oldu. Defult derken şu 2 pine metalle dokunmayı mı diyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: **SWE**

O nasıl oluyor hocam :D Dediğim gibi pcyi çıkardım yeniden taktım ve böyle oldu. Defult derken şu 2 pine metalle dokunmayı mı diyorsunuz ?
    bios ekranında girerek biosu fabrika ayarlarına getir bi dene load default setting veya load default yazar (bios anakartının modeline göre değişir) .save le sistem yeniden başlasın bi dene.
  • hocam bios pilini cikarip 1 2 dk bekleyip deneyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prophet66

hocam bios pilini cikarip 1 2 dk bekleyip deneyin
    Prophet66 hocam şu an pili çıkardım alet güce bağlı mı kalsın yoksa çıkarayımmı kabloları ?

Mihtra maalesef ekrana erişimim yok , olsa bile klavye-Mouse olmadığından ben biosa bakardım biosda bana
  • quote:

Prophet66 hocam şu an pili çıkardım alet güce bağlı mı kalsın yoksa çıkarayımmı kabloları ?

Mihtra maalesef ekrana erişimim yok , olsa bile klavye-Mouse olmadığından ben biosa bakardım biosda bana

anakart yalniz kalsin akli basina gelsin biraz
  • quote:

quote:

Tamam

• quote:

quote:

quote:

Tamam

Alıntıları Göster
    anakartında clr cmos butonu varmı yoksa arkadaşın dediği gibi pili çıkar tabi elektirikle ilişkisini kes bu arada

• quote:

quote:

olmazsa klavye Mouse yi baska pcde deneyin belki bozulmuştur
  • Mihtra kullanıcısına yanıt
    clr_cmos var ancak dediğim gibi sadece 2 pin var o üzerindeki dikdörtgen prizmadan yok
  • quote:

clr_cmos var ancak dediğim gibi sadece 2 pin var o üzerindeki dikdörtgen prizmadan yok

http://forum.donanimhaber.com/m_1988825/tm.htm al hocam burda tüm yöntemler var hangisi kolayına gelirse uygula.
  • Mihtra kullanıcısına yanıt
    teşekkürler , acaba pil yuvasının ordaki metal parçaların arasına tornavida sıkıştırıp yatsam düzelirmi sabah kalktığımda
  • quote:

teşekkürler , acaba pil yuvasının ordaki metal parçaların arasına tornavida sıkıştırıp yatsam düzelirmi sabah kalktığımda

olmadı
  • Dostum gözünü korkutmak gibi olmasında benim emektar pcyi temizlerken sizin ki gibi bir sorun aldım. Her şeyi denedim ancak sorunu çözemedim. Umarım çözersin, takip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN^

Dostum gözünü korkutmak gibi olmasında benim emektar pcyi temizlerken sizin ki gibi bir sorun aldım. Her şeyi denedim ancak sorunu çözemedim. Umarım çözersin, takip.

Sorun anakartta gibi görünüyor, gücü aniden kesince yamulmuş alet (mecaz anlamda )

çalışırken güç kaynoğının büyük kablosuna biraz bastırdım ve kıvılcım çıktı sonra kapandı alet az önce

Acaba garantiye yollasam mı yoksa bilgisayarcıya mı götürsem

Eski Pc'mde aynı sorun olmuştu onlar halletmişti

Edit: Verdim bilgisayarcıya inşallah parça değişcek demezler , derlerse alırım ellerinden veririm garantiye yenisini yollarlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **SWE** -- 24 Haziran 2014; 9:59:39 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN^

Dostum gözünü korkutmak gibi olmasında benim emektar pcyi temizlerken sizin ki gibi bir sorun aldım. Her şeyi denedim ancak sorunu çözemedim. Umarım çözersin, takip.

Sorun anakartta gibi görünüyor, gücü aniden kesince yamulmuş alet (mecaz anlamda )

çalışırken güç kaynoğının büyük kablosuna biraz bastırdım ve kıvılcım çıktı sonra kapandı alet az önce

Acaba garantiye yollasam mı yoksa bilgisayarcıya mı götürsem

Eski Pc'mde aynı sorun olmuştu onlar halletmişti

Edit: Verdim bilgisayarcıya inşallah parça değişcek demezler , derlerse alırım ellerinden veririm garantiye yenisini yollarlar

Sorunu çözerseniz bana bildirirseniz çok sevinirim yoksa anahtarlık yapıcam bizim emektar Pentium u :D

• FaLCoN^ kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarcıya verdim ama alete birşey olacak diye ödüm kopuyor :( kızım gibi seviyorum aleti
  • **SWE** * kullanıcısına yanıt
    Parçalar aklında mı? ( ekran kartı modeli vb.) aklındaysa evde aç iyice incele pc yi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

Parçalar aklında mı? ( ekran kartı modeli vb.) aklındaysa evde aç iyice incele pc yi.
    Yav ne insanlar var bu kafaya erişmek için ne lazım acaba merak ediyorum. Isınıyor diye parçaları sökmek. Yaptığın saçma ve komik olduğunu kabul etmişsin, ama alette sorun olmasa yaptığın saçmalığın farkında bile olmayacaktın. Bu da sana ders olsun. Bunda sonra uzay montaj kullan ısı sorunun varsa.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.