Şimdi Ara

Feel I Silent Modifiye Başlangıcı Tavsiyeleriniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
4.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eweet uzun süredir modifiye bölümünü takip ediyorum ama bir türlü boş zaman bulup benim ufaklığıda mod edememiştim malz. nerdeyse yarı yarı ya hazır.

1. 1 adet Feel Hurricane I Kasa (kapaklı)

2. Kasa Dışında 4 adet 12 cm cooler master Isıklı Fan (su an bir tane deneme aldım Tavsiyesi olan varsa daha az ses veren gibi duymak isterim)(Cooler Master Yeşil veya mavi Fanın Fiyatı 12 Ytl)
    3. Fan Controller düşünmedim SYS fan 5 adet Çünkü :D
    4. Kart Reader
    5. Meslek karışık olduğu için (her iş yapılır abi) her tür sprey boya fırınlı boya elektro statik boyama mümkün. Boyada sıkıntı yok :D
    6. Bir Tabaka plexy (bunuda Eğer Kasanın Yan Kapağı Tamamen Plexy Yapmıyacaksak, kutu gibi şeyler için kullanıyorum demekki sıfıra gerek yok "tabelacı amca kırpık Plexy ler nerde birkaç küçük parça alabilirmiyim :)
    7. İyi bir Power Supply Sessiz (CoolerMaster450W) Önceden almıştım :) Artı 500wFrisby,380wCoolerM.,480wFeel da mevcut PSler. dierleri sesli veya 8 cm lik fanlı Bunun farkı 1800max 1000 en düsük rmp yapması soguksa da durması :)
    8. Son olarak Işıklar
    * 12v luk Neon Adaptörleri 18 milyon çok var :) 1 adaptör 10 metre yakar min7m. max12m. yakar. 1m'likleri vardır 10 ytl; sese duyarlıdır mic.lu versiyon ama ve reostalıdır. sadece bir metreliklerde vardır bu özellikler.
    * Arkadaşlar dedimya işim gereği malz çok Müzik Kutusu Yapımından Artan Cool Neon 3-5 mm envari renk...
    metresi 5mm = 9 ytl, 3mm = 7 ytl
    * Lazer Led 3lü mavi x 2 adet (daha almadım ucuzunu arıyorum 17 ytl tanesine çok gibi) aa kendim yaparım daha ucuz olur :D
    * Son olarak Gidiş hattına göre 2 adet UV Neon Bunu bulmam kolay hemde ucuza bulacağımdan eminim(kankim oto modifiyecisi)
    9. Şimdi Aklıma geldi Ankaradan Sesi kesmesi için 12mm lik tek tarafı yumurtalık dokusunda sünger. Nerde buluruz?, koltukculardaki Kalın...Netde işmi görecek kadarı 110 ytl ithal :) yuh dedirtiyor

Ewet İş yerine geçince kasanın Fotolarını Yolluyum.

Sorunlar;

1. En başta saygıdeğer modcu arkadaşlara soruyum kablo toplama bez bandla şık oluyor deniliyor kir toplamıyormu boyadan sonra ?
    2. Feel Kasayı zorla almış oldum istanbuldan geldi ankaraya geri göndermedim Sorun;
    Ön Fan controlü Fanı durdurmuyor veya sesli çalışıyor diyim sanırım aşağı yukarı 2000-2400 rpm yapıyor kısıkta. Çözüm? 1000-1800 = 16-22db rahatsız etmiyor conta ile 2-3 db düşürülebilir.
    3. Yandan kızaklı Hd Kutusu, İçi gözüken PS ve Ekran Kartı Kutusu yapıcam..
    Bolca Plexy mevcut ama Krom kutular gördüm çok sizce hangisi ayna gibi oluyor:)
    Plexy olursa HD kutusunun arkasını, kasa sağ tarafına açtığım 12 lik deliğe kapaklıcam yapıştırıcam.
    Ekran Kartı Asus8600UltraSilent önceden aldım 8cm lik 2 adet 1,5cm eninde fanı üstüne seri bağladım üstünü kutulucaz yada sabredip ikinci 8600la beraber kutulucaz duruma göre FTW Cross :D plexy ile.
    4. Ankarada Silent set yok istanbuldan gelecekmiş, bildiğiniz ankarada fan için ve diğer ses yapabilecek elemanlar için silikon plastik conta satan varmı ? baya bakındım bulamadım
    5. Ön kapağı gördünüz onun üzerine ne yapılabilir led neon zenginliklerimiz vardır :D

Şimdilik Bu kadar... Fotoları işyerinden yollluyum Gri Siyah Tonlamaları kullanıyorum. Işık için bakıcazz mavi favori yeşilede dönebiliriz :) Bir yerlere kesin Buzlu cam efekti yapacam ama :) kutular gibi.

Not:Bu arada her türlü CNC işlemi, Heykeltras yontma kalıp işlerini ve Kasa Airbraş resimlerinide yapabiliriz yaparımda :D Ama bu kasa için Black FTW:)

• arkadaşım işe nereden başlarsan başla o yandaki 8 cmlik fanı iptal et öne 14cm arkaya 12cm aerocool fan kulanabilirsin bence.PS fanınıda bu fanlardan biriyle değiştir hepten ses sorunun kalmasın
  • Eveet bitireli çok oldu ankaranın şu soğuk günlerinde atölyemde 2 gece sabahladım ama hala 2 gece daha ister gibi o yüzden artık dewamı elimde ki müzik kutularını bitirdiğimde :) hem fan neon fln da alırım bu sırada... çok ii fikirler içerisindeyim yorum yazan ufuks36 arkadaşımada teşekkür ederim; Sorun şu ki kasa fanı kötü değil iyi de değil sadece iyisinden bir fan controller ile düze çıkılabilir birde tabi titreşim için plastik contalar önemli.PS'in çalıştığını bile hissetmiyorsun 85 dolara almıştım 6-7 ay oldu tek kusuru mavi ısıkları söndü ledlerin biri yanmış sanırım yapacam bir ara inşallah :) Fan hızını speedfanla kontrol edemiyorum MSI P35 Platinum "5" adet SYSfan var alet 4 gösteriyor ve sadece 2 sine hükmedebiliyor. Başka prog varsa bilmediğim tavsiyelerinize açığım, yoksada zaten artık bize ya fan conttroller yapmak veya almak düşer...

Gelelim Fotolara;

Şair burda tersine dönen kavramları vurguluyor vede dünyanında bu kasa gibi tepesi delinmiş aha bu fanlada buzulların eridiğini anlatıyor. Fan kapağı sadece eli korumak için (Şimdilik),o konuda Rynoda güzel bir fire efekti çizip kapak denemeleri yapıcam bakalım ses nasıl çıkıcak, ses artarsa başka bişey düşünücez.

Fanıda griye Boyadık... arkada kuzine üzeri çay olmakta bu Soğuk Kasvetli bir gecenin akşamı, durmadan sıcak çay çektim anca ısındım vallaha...

Burda ise arkanın estetiği hakkında düşünmekteydim o günden bu güne çok güzel fikirlerim oldu arkaya fan kapağı olarak ying yang yapıcam, bordun çıkışlarını barındıran metalic kılıfı ve boş slotları kapatan demirleri Siyaha boyuyacam... artı bitince bazı yerlerine stiker çalışmasıda yaparım herhalde :) Mike Lavallee üstad gibi siyah üstü fire denemeleri yapmakdayım ama benden çıkmaz onun gibi şeyler, babamı ikna edersem o yapabilir rüşvet her kapıyı açar duygu sömürüsü sökmez ona...

Burda net gözükmesede Hdnin sağ ve sol yanında onu 5,25 lik kalıba sığdıran iki soğutucu mevcut.. artı ortasınada o iki soğutucudan iki dane daha koyucam(birbirine kapaklanmış halde) sonra onu buzlu Plexy kutu yapıp cdroom kasasının altına kasakapağına bakacak şekilde çevirerek raylı bir kutuya çevirmeyi planlıyorum. İşlemci Fanına bakmayın o idareten takıldı o.c. denemesi için takmıştım 5000 rmp dönebiliyor stok fandan iyi :) yerine
    Zalman CNPS 9700 LED sığarsa tabi hala sığabileceği konusunda bir cevap alamadım. forumun anakart bölümüne yazmıştım cevap gelmedi biraz durgunluk var forumada foto olmadan kimse yorum yapamıyor :)

Burda yan kapağı görüyoruz Sonradan Full Plexy gelirse elime üstüne resim ve süsleme yaparak tek 12 lik fan takarak orayı o şekilde değerlendiricem.. diğer tarafı ise üçüncü bir 12 lik delik daha açıp yuvarlak kenarlı bir üçgen yapapılacak o konuda demirci arkadaşımın pergel matkap ucunu bekliyorum. elimdeydi geri verdim başkasına vermiş gelsin ona bir yandan dewam ederim orasıda Plexy olacak ve hd kutumuzun da arkası oluyor ve bir 8 cmlik fanıda orda değerlendirecem ama kapak olarak araba aksesuarı düşünüyorum motor havalandırma kapağı gibi alev şeklinde onu çamurdan çalışıp fiberden yapıcam onun gibi ufak tefek parçalarda yapıcam yanına... hele şu elimde ki işleri yolluyum İş deyince;

İşte Büzük kutum ve önündeki Cool Neonlar (Reklam yok) sadece neonları için gösteriyorum :P Gerçekten bu kadar canlı yanıyorlar fotoğraf hilesi değil makina canonA620 hile yok :P

İşte bu reklamım olacak :P yeni kalktım sabah 7 donmaktayım derece -6 derece gösteriyor..ankaranın -11 derece yaptığı geçtiğimiz bir gündür :) Akşama kadar çay çekmiştimya o gece...

* Yaptıklarımız çok az 2 gece yaptım bir gecede kasayı parçalayıp ufak bir zımpara ve boya Gri Rengimiz Sprey değil Tabancalı attım 3 kat attım paso toz yapıştı köşeleri hala tozlu olmasına rağmen 12 mm süngerle kaplayacağımızdan dolayı sorun değil.

* Fan Kapağını boyadım şimdilik Fan İşi İçin çarşı pazar lazım yenilerini aldığımda onlarıda gri yaparız.

* Kapakları ayarlı Pergel Matkap ucu ile yavaş yavaş kestim ama genede aceleci davranmışım dalgalanma oldu onları fan kapağı ile görünmemesini sağlıyacaz.

* Canım Arkadaşım heykeltraşcıların kralı Can Abim (yağı bol sürelim daha çok işimiz var) bana plexy üzerine 12 lik 2 delik açtı ama dedimya sonradan plex yüzeyinin görülebilirlik açısında az olması yüzünden yan kapağı full plexy yapıcaz ve hatta biraz mobilyacı gezicem kasa kapağı vitrin gibi ortadan açılacak şekilde olucak :D hadi hayırlısı (fikir ve Görüşlerinize açığım) Motor havalandırma kapaklarıda koyabilirim bide fan ayarı yaparım fanın devri artınca hava kapacıklarını oynatabilirim :)

* Silent Seti çok bi masraf gibi gördüm, ankadan konya sokaktan sanırım plastik küçük somunlar contalar bulabilirim. Daha onları takmama rağmen pek bir ses yok sadece ön 12 lik bölümden ses geliyor ve fan controller fanın devrini çok düşüremiyor nedenini bilen ? artık hiç olmazsa dediğim gibi ya fan controlller yapıcam yada zalman fancontroll kitinin yolları gözükecek. Aynısını yapabilirim polycarbon plexy işciliği bilirim ama bana devresi lazım fanı "0" ra kadar indirebilecek sağlam bir DevrE!

Not: Kötü Fanlar fan devrini düşürürken bazıları ince bir cızıltı ses veriyor elimdeki stok kasa fanları bunun gibi sesler verdiler %60 ın altına düşüremiyorum.(3 yollular)

* Ekran Kartının fanlarını paralel bağlıyordum o.c. için başarılı buldum ama gerek yok o kadar sese onun yerine seri bağlayıp kartın üstünde 12 v buldum ve oraya lehimledim e.k. için bir kutu yaptım (Kartondan) ama onu; plexy'i ya bükerek yapıcam yada yapıştırarak. Yapıştırma çok hassas olucaktır.(çıtkırıldı gibin) bükmek için saç kurutma mak. kullanıldığını gördüm modifiyeli saç kurutma mak. ama :) deniyecem bakalım. Bulabilirsem sıcak hava mak. ödünç aramaktayım.

* Son Olarak Hdyi önceden kutu yapmıştım bunada karton kutu sablon hazırladım ama bazıları kromajlı tenekeler, parlak ayna gibi kutular yapmış sağlamlığı(çizilme matlaşma) konusunda bilgi alıp öyle bir kutuda yapabiliriz.

artı şu fosforlu kalemi suyla karıştırp bir takıp şeylerin içine doldurup nezih ışıklar görüntüler alma olayınıda kasada kullanıcam acaba nereler de süpriz olsun ama çok şık gözükecek sanırsam kanımca.

Şimdilik bu kadar bakalım şimdi bi kaç yorum yapan olucak mı? foto varya belki yorum yaparsınız :) şaka yapıyorum siz yapmasanızda ben sizi seviyorum :P

• Şimdi Aklıma geldi kablolar toplanacakya bez band duyuyorum tüm forumda, ben bir beyaz sargı bezi için band bilirim beyaz. farklı bir iş içinse işi söyleyin bulayım şu bandı; ısınınca yapışkanı çıkmayan bişey olsun yada ısı ve soğuklara dayanıklı bişey olmalı ki belli bir zaman sonrada çürüyüp kıtır kıtır dökülmesin! varmı kriterlere uyan kablo toplama materyali yoksa makaron çok koca ostim de zaten siyah yapmayıda düşünüyorum :)

2 gün önce carrfurda usb ışıklar 1 ytl idi bir reyon dolusu vardı, dünde mevcutmuş hala olabilir.. bilginize 1 ytl sudan ucuz derizya :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonkayhan -- 19 Ocak 2008; 16:39:47 >
  • ellerine sağlık
  • süper olmuş emeğine sağlık
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.