Şimdi Ara

fem dershanesi riskli mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: EdaWomack

anladım, çok teşekkür ederim yorumunuz için ama bi dershanenin bu kadar risk taşıyacağı aklıma gelmezdi.dediğiniz gibi yaptıkları şeylere katılmayıp ya da dediklerini dinlemeyip sadece derse odaklansam bunlar olmazdı biliyorum ama her an da tetikte olmak istemedim orda.
    dün kaydımı sildirdim bugün bireye kayıt olmaya gidicem.

Önemli Değil.
    Dersanenin ismi fark etmez ama sen en iyi ilk 2 sınıfta olmazsan onlar için sadece para kaynağı olursun.Ama kız feme gidersen bayan hocalar çok üstüne düşer.Birey mi Kız Fem mi dersen kesinlikle Kız Fem! Dedikleri kadarda riskli falan değil yani gönül rahatlığıyla git bence 11. sınıfta bireye,kültüre diğer dersanelere giden arkadaşlarım 12.sınıfta Fem'e kayıt oldular anladılar iyi olmadığını diğer dersanelerin.ayrıca ben erkek femdeydim ve hocalarımız hep üstümüze düşüyordu ve de kız femdeki hocaların arkadaşlarımızı sabah köründe gecenin 1inde ararlardı naptınız ne ettiniz diye çok faydalıydı..

• Dilfem e gidiyorum. Bir sıkıntı yok hocam korkup bu kadar panik yapmayın. Siz üniversitesiye hazırlanan bir adaysınız kimse size onların bir parçası oldun muamelesi yapamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben 11 de gittim fem dershanelerine ama hoşuma gitmedi açıkçası ama bir risk var mı desen büyük bir risk bu olaylar karışık ama bilmesin bir gecede ülkemizde çok şeyler değişir ne yazık ki anlayacağınız ileriye dönük hedeflerine bağlı bide eğer devlet dairesi ise zor devlet herkes ismini tek tek biliyor çünkü pmyo çok elediler....
  • Dostum hem ilerideki hayatın için riskli hemde şöyle bir durum var geçen sene olduğu gibi bu senede femin tam zıttı bir sınav yapacaklar misal femin denemelerinde türkçe paragrafları uzun paragraflar ama açık dil var , sınavda ne oldu kısa paragraf, sanatlı dil.Yani Tam zıttı sen bütün sene buna alışıyosun kendini ona göre hazırlıyosun ama gerçek sınavda olan sana oluyor ben bizzat yaşadım bunu .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ploshansky

Soyadını değiştirip kaydolsaydın keşke. Ben 3 sene gittim bittiğinde ne arayan vardı ne soran

Oyle farkli soylebiliyormuyuz hocam tc kimlik fln veriyoz

• pi sayisi P kullanıcısına yanıt
    ben mersindeyim 3250 den aldılar kaydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: SırtıDönükForvet

quote:

anladım, çok teşekkür ederim yorumunuz için ama bi dershanenin bu kadar risk taşıyacağı aklıma gelmezdi.dediğiniz gibi yaptıkları şeylere katılmayıp ya da dediklerini dinlemeyip sadece derse odaklansam bunlar olmazdı biliyorum ama her an da tetikte olmak istemedim orda.
    dün kaydımı sildirdim bugün bireye kayıt olmaya gidicem.

Önemli Değil.
    Dersanenin ismi fark etmez ama sen en iyi ilk 2 sınıfta olmazsan onlar için sadece para kaynağı olursun.Ama kız feme gidersen bayan hocalar çok üstüne düşer.Birey mi Kız Fem mi dersen kesinlikle Kız Fem! Dedikleri kadarda riskli falan değil yani gönül rahatlığıyla git bence 11. sınıfta bireye,kültüre diğer dersanelere giden arkadaşlarım 12.sınıfta Fem'e kayıt oldular anladılar iyi olmadığını diğer dersanelerin.ayrıca ben erkek femdeydim ve hocalarımız hep üstümüze düşüyordu ve de kız femdeki hocaların arkadaşlarımızı sabah köründe gecenin 1inde ararlardı naptınız ne ettiniz diye çok faydalıydı..

kesinlikle söylediklerinde hemfikiriz.
    ben de kavrama, finale gittim hazırlandığım yıllarda ama fem kadar iyi değiller.
    yalnız bahsettiğim sebepler varken burda durmam imkansız diye düşündüm bu yüzden sildirdim kaydı.

• hukukisteyenmezun kullanıcısına yanıt
    aynen.
    hem onlar sürekli devletle zıtlaşan insanlar şuan gündemde dershanelerin kapanma süreci var ve baskın yapılmaya gidenlerin ilk adresi fem oluyor.

• Nachtsicht93 kullanıcısına yanıt
    hazırlanırken bi sorun bence de yok.
    ama sınav bittikten sonra arayıp sormaya başlıyorlarmış hangi üniversiteyi kazandın nerde kalıcaksın bildiğimiz yurtlar var, orda kal ya da iş hayatına erken atıl yardımcı olalım falan.
    garip olaylar.

• kesinlikle, ilerimiz için böyle uğraşıyorken Saçma sapan sebeplerden dolayı bi pürüz olmasını hiçbirimiz istemeyiz.

• Arkadasim feme gitti suan gata da ordaki mulakat hicbir yerde yok anliyacagn birsey olmaz

• Şu yorumları okuyunca insan tekrar diyebiliyor: "kardes turkiye burasi ne bekliyorsun?"

• Ben de fem e gitmiştim. Dersane bitti ne arayan ne soran var. Pek sıkıntı olacagını sanmıyorum.
  • Aslında FEM ya da daha genel ifadesiyle cemaat, herkesi bu tarz şeylere çağırmaz. Gözüne kestirdiği, muhafazakar kesimden öğrencileri ya da nereye çeksen oraya gelecek tipleri daha çok çağırıyorlar. Eskiden istisnasız bütün öğrencileri bu şekilde takip ediyorlarmış fakat sonra olaylardan sonra bunu yapmaları, kendileri için tehlikeli olduğundan, daha çok kendilerine halihazırda meyilli olanları çekmeye yöneldiler. Bu arada, ileride başınızın ağrımaması adına iyi bir şey yapmışsınız. Hangi kesimden olursa olsun, tercih döneminde kendi üniversitelerinin, başta Fatih Üniversitesi'nin, reklamını yapmak için sürekli arayıp duruyorlar.

Onun haricinde, yukarıdaki yorumlardan birinde kapanma riskinden söz ediliyor. Evet, bu da mutlaka göz önüne alınması gereken bir durum. Ancak siz meslek hayatına atılıncaya kadar daha çok şey olur. Bu sene YGS / LYS'ye hazırlık, en az dört yıl fakülte, ondan sonra da hemen "ben geldim" diyeni almayacaklarına göre, neredeyse 5 - 7 yıl sonrasından bahsediyoruz. Yine de bana kalırsa doğru bir karar olmuş, riske atmaya değmezdi.

• Bence de riskli. Özellikle iyi bir sıralama yaparsan, arkanda dolanırlar diye düşünüyorum. Yukarıdaki yorumlardaki polislik seçmelerindeki sorun olduğunu yazılmış bu duruma katılıyorum, bu konuda taviz vermiyorlar.
  • quote:

arkadaşlar fem'e bugün kayıt oldum ama söylenenler çok can sıkıcı.
    dershanenin hocaları falan çok iyi, şuan için bi zorlama yok.
    ama duyduklarım çok canımı sıktı.
    bazıları diyor işte özel günlerde ablalara falan ziyaret, fişleme olayı var, üniversiteden mezun olunca işe girmekte zorlanırsın hala arkanda dolaşırlar falan bunlar ne kadar doğru???

Ben de FEM dersanesi'nden Tıp Fakültesi kazanmıştım 4 yıl önce. Çok açık fikirli bir ailenin, cemaatçi olmayan çocuğuyumdur(FEM'dekilerin dar görüşlü insanlar olduğunu asla söylemiyorum). FEM'in avantajı, kaynakları anlaşılır, zorluğu ne çok fazla, ne çok az. (Final vb gibi dersaneler abartır da abartır, derse küstürür, sınavda FEM ayarı gelir sorular) Kaynak olarak iyi ve sadece derslerine odaklanırsan hiçbir sorun olmaz. Yurtlarında kalmadığını farz ediyorum, yurtlarda bu tarz abla-namaz vb olayları yaşanıyor, doğrudur.

• egelox kullanıcısına yanıt
    işte olay tam anlamıyla bu.
    başka üstüne diyecek bişey yok. risk almadan devam etmek en mantıklısı olduğu için verdiğim karardan pişman değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkanth07

quote:

arkadaşlar fem'e bugün kayıt oldum ama söylenenler çok can sıkıcı.
    dershanenin hocaları falan çok iyi, şuan için bi zorlama yok.
    ama duyduklarım çok canımı sıktı.
    bazıları diyor işte özel günlerde ablalara falan ziyaret, fişleme olayı var, üniversiteden mezun olunca işe girmekte zorlanırsın hala arkanda dolaşırlar falan bunlar ne kadar doğru???

Ben de FEM dersanesi'nden Tıp Fakültesi kazanmıştım 4 yıl önce. Çok açık fikirli bir ailenin, cemaatçi olmayan çocuğuyumdur(FEM'dekilerin dar görüşlü insanlar olduğunu asla söylemiyorum). FEM'in avantajı, kaynakları anlaşılır, zorluğu ne çok fazla, ne çok az. (Final vb gibi dersaneler abartır da abartır, derse küstürür, sınavda FEM ayarı gelir sorular) Kaynak olarak iyi ve sadece derslerine odaklanırsan hiçbir sorun olmaz. Yurtlarında kalmadığını farz ediyorum, yurtlarda bu tarz abla-namaz vb olayları yaşanıyor, doğrudur.

anladım.bizim ailemizde de yok öyle görüşler. ben dershaneye kaydolursan soğuk da davrandıklarını fark ettim, biraz giyim tarzım falan farklı, yaşımdan olgun görünüyorum falan. annem kaydımı tamamlarken adam kayıt olmasanız da olura getirmiş resmen.ben de kendimi rahat hissetmeyeceğim yerde hiç yapamam diye düşündüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: ploshansky

quote:

hani dershaneye de kayıt olurken tc kimlik no yu vermekten falan bişey olmayacağını düşündüm. değil soyadı değiştirmek tc yi bile vermemek aklımdan hiç geçmedi bu yüzden çok pişman oldum.
    ordaki kayıtları alan kişi kayıt silindiğinde ellerinde hiçbir veri kalmadığını söyledi bu yüzden biraz rahatım.

Inşallah bir sorun çıkmaz kardeş sen sınava odaklan düşünmemeye çalış. Ben bu sene dershane seçimi yaparken sadece fem düşünüyordum ama gidip geldikçe kendi içlerinde de bazı şeylerin zor olduğunu gördüm. Inşallah hepimizi bıraktıkları bu zor durumdan kimse yara almadan çıkabiliriz sene sonuna kadar.

Insallah kardesim

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.